Jak Ostrihat víno na podzim?
Kdy stříhat vinnou révu S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději.Na podzim (obvykle listopad) by měla být réva pečlivě prořezána, aby se rostlina na jaře bez problémů probudila během vegetačního období. V té době se stříhají i ty výhony, které byly v jarním období vynechány. Po podzimním řezu je třeba keř dobře chránit před mrazem.Během léta přihnojujte, ošetřujte proti houbovým chorobám, na podzim zaryjte hnůj nebo kompost a přidejte menší množství kombinovaného hnojiva. Do podzimu mohou výhony dorůst až do délky 1,5–2 m. Je tedy čas vytvořit vinné révě kvalitní oporu. Kmínek volně přivazujte k opoře, nejlépe páskami z PVC.

Čím hnojit vinnou révu na podzim : Nejprodávanější NPK 15,6-15,6-15,6 je granulované hnojivo, které je určeno k základnímu hnojení před setím či… Hořká sůl je velmi vhodným doplňkem k hnojivům s obsahem základních živin N, P, K.

Jak připravit vinnou révu na zimu

V českých klimatických podmínkách je nejrozšířenější způsob vedení révy vinné tzv. Rýnsko-hessenské s aplikací Guyotova řezu. Základem tohoto řezu je, aby vždy jednoleté dřevo (tažeň), které zvolíme jako potencionálně vhodné, vedlo ze dřeva dvouletého.

Čím přihnojovat vinnou révu : V případě nedostatku dusíku, na který je réva obecně velmi náročná, je možné aplikovat MOČOVINU nebo DUSIČNAN VÁPENATÝ . Pokud pravidelně každým rokem provádíme zásobní hnojení všemi živinami, pak volíme CERERIT, který kromě základních živin obsahuje i mikro živiny.

Kdy je nejvhodnější doba pro řez vinné révy;

Řez révy provádějte v době, kdy je rostlina ještě ve vegetativním stavu, ale zároveň již skončily silné mrazy. Ideální venkovní teplota pro řez je mezi 6 – 10 °C, což v našich končinách znamená časné jaro neboli v měsících únor a březen.

Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.

Kdy Zaštipovat vinnou révu

Kdy je nejvhodnější doba pro řez vinné révy;

  1. Řez révy provádějte v době, kdy je rostlina ještě ve vegetativním stavu, ale zároveň již skončily silné mrazy.
  2. Pokud byste vinnou révu stříhali během mrazů, chlad by mohl poškodit čerstvě seříznuté konce rostliny a oslabit ji.
  3. Hlavní řez je třeba provést v jarních měsících.

Na podzim se trávník nespokojí s obvyklým trávníkovým hnojivem obsahujícím vysoké dávky dusíku, to bylo vhodné používat během sezóny, kdy bylo potřeba trávník posilnit aby dobře rostl. Na podzim je nutné naopak posílit kořeny trávy draslíkem. Draslík pomáhá trávníku lépe přežít náročné období zimy.Ideální je v tomto ohledu zapravení organických hnojiv, například chlévského hnoje, zeleného hnojení nebo nového a na vinicích stále oblíbenějšího přípravku HUMAC AGRO. Veškerá jmenovaná hnojiva jsou k dostání na našich prodejnách. Pokud si nevíte s výběrem hnojiva či rozborem půdy rady, obraťte se na nás.

Vždy se snažíme ponechat ty výhony, které jsou nejblíže ke kmínku (nosnému ramenu) a vodícímu drátu. Dalším společným znakem řezu je termín provedení, který standardně nastává od 2/2 ledna do začátku března (v závislosti na vývoji teplot). Řez již neprovádíme pokud po řezu vinná réva výrazně ,,slzí,, neboli roní mízu.

Kdy a jak stříhat vinnou révu : Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.

Jaké hnojivo při výsadbě vinné révy : Při výsadbě je dobré použít organická hnojiva, hnůj nebo dobrý kompost. Ideálním řešením je použití hnojiva Trumf Réva nebo Trumf Drobné ovoce organické hnojivo. Jedná se o čistě přírodní (organické) hnojivo.

Jak správně stříhat víno

Vždy se snažíme ponechat ty výhony, které jsou nejblíže ke kmínku (nosnému ramenu) a vodícímu drátu. Dalším společným znakem řezu je termín provedení, který standardně nastává od 2/2 ledna do začátku března (v závislosti na vývoji teplot). Řez již neprovádíme pokud po řezu vinná réva výrazně ,,slzí,, neboli roní mízu.

Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.Vždy se snažíme ponechat ty výhony, které jsou nejblíže ke kmínku (nosnému ramenu) a vodícímu drátu. Dalším společným znakem řezu je termín provedení, který standardně nastává od 2/2 ledna do začátku března (v závislosti na vývoji teplot). Řez již neprovádíme pokud po řezu vinná réva výrazně ,,slzí,, neboli roní mízu.

Jak si udělat domácí hnojivo : Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.