Jak opravit prasklý obklad?
Oprava je velmi jednoduchá, stačí do poškozeného místa natavit keramický tmel Kerami-Fill®, začistit a je hotovo. Náš patentovaný keramický tmel Kerami-Fill® je velmi tvrdý a má podobné vlastnosti jako opravovaná keramika nebo kámen.Uchopte do ruky štětec, namáčejte jej do lepidla a jemnými tahy vyplňte prasklinu epoxidovým lepidlem. Pokud je prasklina hlubší a vy musíte nanést více vrstev, počkejte před každou vrstvou alespoň 5 minut. Při práci s epoxidovým lepidlem noste dýchací masku, protože lepidlo je velmi toxické.Použít můžete třeba tupý nůž, špachtli, plochý šroubovák nebo vrtačku s hrotem k broušení spojů. Poté opatrně vložte sekáč s tenkou čepelí, nebo špachtli pod dlaždici a poklepávejte kladivem. V momentě, kdy se dlaždice odrazí, je důležité dát pozor, aby nedošlo k poškození hran.

Jak opravit diry v obkladech : Než začnete opravovat dlaždice, důkladně vyčistěte podklad na stěně nebo na podlaze a díry zbruste. Potom nanesete trochu tavného vosku v barvě vaší dlaždice. Když hmota zaschne, obrousíte přebytky na povrchu brusným papírem. Dlaždici znovu očistěte.

Čím řezat dlaždice

Způsoby jsou tři. Buď ručně řezačkou obkladů a dlažeb, dále můžeme použít flexu (ruční rozbrusku) s diamantovým kotoučem anebo nakonec flexu s karborundum koutoučem na řezání zdiva a kamení. Ruční řezačky obkladů a dlažeb se nechají pořídit už od 2000,-Kč.

Jak opravit spáry v dlažbě : Jak opravit spáry

  1. Nejprve odstraňte starou spárovací hmotu pomocí ostrého nože.
  2. Při šířce spáry nad 10 mm je třeba předem vyplnit duté prostory.
  3. Pro zachování pravidelné spáry označte její směr po obou stranách krepovou lepicí páskou.
  4. Jako novou spárovací hmotu použijte trvale elastický a voděodolný sanitární silikon.

Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.

Nejdříve je potřeba fasádu umýt a odstranit uvolněné části omítky –⁠ dutá místa odhalíte například poklepem kladívkem. Praskliny je nutné proškrábnout, aby se na povrchu otevřely a rozšířily. Následně se praskliny vyplňují tmelem na praskliny v omítce nebo stěrkovou omítkou.

Jak ukončit obklady

Obklad lze ukončit různými způsoby. Pro laiky je nejjednodušším řešením montáž ukončovací lišty či dekorativního profilu. Kromě základního obkladačského pravidla „zdola nahoru“ platí i „od středu ke koutům“, aby byly pohledové plochy vizuálně co nejdokonalejší.Použijte jedlou sodu.

Smíchejte cca jeden hrníček (90 g) jedlé sody, jednu lžíci tekutého mýdla a čtvrt hrníčku (63 ml) peroxidu vodíku. Celou směs dejte do rozprašovače, aplikujte na obklady a po 10 minutách vydrhněte kachle houbičkou. Smíchejte savo a vodu (v poměru 1:3).Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.

Ke spárování se nejčastěji používá cementová spárovací hmota. Je ve formě suché směsi složené z: cementu, jemně granulovaného kameniva, barviv a přísad. Vyplnění spár mezi dlaždicemi cementovou spárovací hmotou je velmi jednoduché, snadné je také čištění podlahy po dokončení prací.

Jak vybrat řezačku na obklady : Pro práci s většími dlaždicemi a rozsáhlejšími projekty budete potřebovat robustnější řezačku. Velká řezačka umožní plynule a přesně řezat velké obklady a dlaždice, což je zásadní pro dosažení profesionálních výsledků. Naopak, pro menší práce a menší dlaždice bude kompaktní a přenosná řezačka více vhodná.

Čím řezat zeď : Je to tvrdý materiál,musí se řezat diamantovým kotoučem,buď na stolní pile,nebo velkou rozbruskou nebo motorovou řezačkou.

Čím obnovit spáry

Pomocí zalamovacího nože, nebo speciálního odstraňovače silikonů původní výplně spár vyřízněte a prostor vyčistěte od prachu a zárodků plísní. Spáry s pomocí výtlačné pistole důkladně vyplňte novým sanitárním silikonem libovolné barvy a uhlaďte houbou nebo plastovým hladítkem.

Trhlinky malých rozměru stačí důkladně pročistit, vypláchnout vodou a vyplnit jemnou vápenocementovou maltou. Stejně tak postupujeme i u širších trhlin, do kterých můžeme vkládat drobné úlomky stavebního materiálu – cihel, tašek, kamenů atd. Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky.Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.

Jak opravit velke praskliny ve zdi : Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.