Jak opravit popraskanou stenu?
Trhlinky malých rozměru stačí důkladně pročistit, vypláchnout vodou a vyplnit jemnou vápenocementovou maltou. Stejně tak postupujeme i u širších trhlin, do kterých můžeme vkládat drobné úlomky stavebního materiálu – cihel, tašek, kamenů atd. Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky.Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.Každou prasklinu je třeba napřed důkladně očistit od prachu a částeček omítky! K tomuto účelu většinou postačí smetáček nebo tvrdší štětec. Větší praskliny navíc zpevníme spárovací páskou, kterou naneseme po celé délce trhliny vyplněné tmelem.

Jak vymalovat popraskané zdi : Pro odstranění možných problémů by bylo vhodné seškrábat vrstvy nátěrů na omítku, následně stěny důkladně napenetrovat, prasklinky vyrovnat Remalem stěrka nebo Remalem štuková hmoty a náskledně vymalovat kvalitní malířskou barvou.

Jak zpevnit Padající zeď

Padající omítka

Někdy pomůže dočasné zpevnění omítky papírovou páskou, která sníží vibrace, přenášené z vrtačky a zdi. Po odlepení pásky však u starých omítek počítejte přinejmenším se strhnutím povrchové barvy.

Jak opravit praskliny v Sadrove omítce : Na tmelení spár a trhlin v ploše omítky je ještě lepší akrylátový štukový tmel, který obsahuje bílý křemičitý písek, takže není zcela hladký, ale vytváří iluzi struktury omítky. Tmely tohoto typu se nejčastěji prodávají v kartuších do výtlačné pistole, která usnadní jejich nanášení.

Praskliny v interiéru – na praskliny ve zdivu použijeme Akrylový tmel. Je to většinou bílý, elastický a přetíratelný tmel v tubě. Po nanesení na zdivo lze snadno přetřít barvou. Akrylový tmel má vysokou přilnavost ke stavebním materiálům – dřevo, kov, zdivo, beton a tvrzené PVC.

Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.

Jak opravit praskliny ve štuku

Většinou se jedná o akrylové tmely v mnoha různých provedeních. Jejich velkou výhodou je, že jsou elastické, k omítce dobře přilnou a dají se přetírat. Na hladké omítky se bude hodin nejlépe klasické akrylový tmel, tam, kde je na stěně štuk se strukturou, můžete použít akrylátový tmel strukturovaný.Vznikají v důsledku koncentrace napětí v omítce, která je do rohů místností či do rohů stavebních otvorů vtlačena v nestejnoměrné vrstvě. Nerovnoměrné vysychání pak způsobuje napětí v tahu, silnější vrstva omítky vysychá pomaleji a tenčí, rychleji schnoucí vrstvy v okolí rohu ji k sobě přitahují.Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.

Jestliže chcete zpevnit svah, vyrovnat menší terénní nerovnost nebo vytvořit okrasnou stěnu, pak je ideálním řešením kombinace betonu se zelení. K osazení vegetačních tvárnic lze použít jak dřeviny s malým vzrůstem, tak trvalky či letničky.

Jak opravit padající omítku : Postup opravy trhlin omítce

  1. Opatrně proškrábněte prasklinu v omítce ostrým předmětem, nejlépe špachtlí
  2. Očistěte spáru od prachu a nečistot.
  3. Okolí zdiva navlhčete.
  4. Špachtlí vtlačte tmel do spáry.
  5. Stěrkou plochu vyrovnejte s okolní omítkou.
  6. Po zavadnutí tmelu opravované místo lehce zahlaďte.

Jak opravit prasklý štuk : Časté je i mechanické poškození, především při stěhování nábytku, výměně zásuvek, či vypínačů. To se ale naštěstí snadno zachrání lokální korekcí. Pakliže je omítka v ploše potlučená, popraskaná a nerovná, je vhodné omítku opravit v celé ploše s pomocí fajnové omítky a perlinky.

Jak opravit praskliny před malováním

Mohou vám pomoci tmely

Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.

Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.Praskliny v interiéru – na praskliny ve zdivu použijeme Akrylový tmel. Je to většinou bílý, elastický a přetíratelný tmel v tubě. Po nanesení na zdivo lze snadno přetřít barvou. Akrylový tmel má vysokou přilnavost ke stavebním materiálům – dřevo, kov, zdivo, beton a tvrzené PVC.

Čím opravit velké díry ve zdí : Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).