Jak opravit fólií na střeše?
Aby byla oprava střešní fólie účinná a proběhla bez námahy, musí být opravná páska vodotěsná, odolná proti roztržení a přilnavá. Páska ViBest Top má všechny tyto vlastnosti a nabízí také mnoho dalších vysoce kvalitních funkcí, jako jsou: teplotní odolnost -30 +80 stupňů Celsia. vysoká odolnost proti vlhkosti.Dobrý den, opravu mechanického poškození fólie doporučujeme řešit záplatou, kterou horkovzdušně přivaříme na očištěný povrch fólie (vhodný čistič např. TOPWET Cleaner). Záplata je zpravidla vyříznuta nebo vystřižena z běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm.Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.

Jakou fólií na plochou střechu : PVC fólie. Nejčastěji se plastové fólie vyrábí z PVC, tedy z termoplastu. Tyto fólie jsou obvykle používány na jednovrstvé hydroizolace plochých střech. Mohou se také použít pro hydroizolaci balkónu či terasy.

Čím opravit plochou střechu

Tvoří-li se na střeše louže, je spolehlivější použít nátěrové systémy na bázi asfaltových laků a tmelů, případně asfaltové suspenze po aplikaci opatřit asfaltovými nátěry. V případě časově omezené havarijní opravy vodotěsné izolace v zimě nebo po dešti lze použít nátěr modifikovaným asfaltovým tmelem.

Čím zalepit střechu : V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.

pokud se jedná o izolaci proti zemní vlhkosti, je možné poškozené místo dotěsnit polyuretanovým nebo MS polymerním tmelem. Zálivkovou hmotu nepoužívejte. Z 80% je tvořena ředidlem, které vyprchá a po vyschnutí zůztává na fóiii poze nepatrná vrsta PVC. Zálivka má spíše estetickou roli.

To poškození se dá opravit, lepí se to stejnýma páskama, jako ty dvě folie k sobě, takže buďto to stačí zalepit a nebo bude potřeba záplata. Je velice důležité zkontrolovat veškerou plochu folií a každou byť sebemenší perforaci přelepit, jinak bude v izolaci kondenzovat vlhkost.

Jakou stranou dát parotěsnou fólii

Použití a umístění parotěsných fólií

K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.Jako izolace se v systému používá minerální vata, případně její kombinace s pěnovým polystyrenem.

Jako tepelná izolace plochých jednoplášťových střech se obvykle používají tuhé desky z pěnového polystyrenu (EPS), pěnového polyizokyanurát (PIR), anebo z minerálních vláken, obvykle čedičových. K hydroizolaci plochých střech se nejčastěji používají asfaltové pásy či plastové fólie (PVC nebo FPO/TPO fólie).

Čím natřít plochou střechu : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Čím natřít lepenku na střeše : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Co s mechem na střeše

Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Nejdříve je potřeba fasádu umýt a odstranit uvolněné části omítky –⁠ dutá místa odhalíte například poklepem kladívkem. Praskliny je nutné proškrábnout, aby se na povrchu otevřely a rozšířily. Následně se praskliny vyplňují tmelem na praskliny v omítce nebo stěrkovou omítkou.Menší díry, u kterých se dá dosáhnout na dno lze vyplni pomocí minerální vaty. Zaplněné díry se po vytvrdnutí pěny zamáznou lepidlem, přes větší díry dáváme ještě armovací textilii(perlinku). Jako poslední vrstva může přijít fasádní barva, která opravy sjednotí se zbytkem fasády.

Co to je parotěsná fólie : Parotěsná fólie zabraňuje pronikání par vytvářejících se činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace.