Omítku lze nanášet na většinu savých povrchů. Na drobné lokální opravy omítek s jemnou strukturou použijte SOUDAL Omítkový tmel. Koutové spáry a spoje s nároky na pružnost vytmelte pružně-plastickým SOUDAL Štukovým tmelem. Vyzrálý povrch SOUDAL Štukové omítky můžete natírat běžnými disperzními interiérovými nátěry.Doporučujeme používat tmel na bázi polyuretanu. Ten totiž i po kompletním vytvrdnutí drží pružnost. Díky tomu se v panelu roztáhne a nevydrolí se tak, jako by to udělalo lepidlo na vodní bázi. Další podstatnou vlastností je montážní a provozní teplota.Drážky po elektroinstalaci je nejvhodnější zarovnat jádrovou omítkou o cca 1-2 mm (tloušťku budoucího štuku) méně. Poslouží na to nástroj, který bude mít odskok na šířku drážky. Kombinovaným pohybem do stran a po délce drážky pak docílíte patřičně "utopené" jádrové omítky.
Jak opravit Loupajici se omítku : Jestliže se omítka odlupuje, znamená to obvykle více práce, ve většině případů její oškrábání. Následuje důkladné vyrovnání podkladu a jeho zbroušení. Dalším krokem je hloubková fasádní penetrace, která zajistí dobrou savost podkladu a přilnutí nové fasádní omítky.
Jak se zbavit stareho štuku
Odpověď: navlhčením a následným seškrábáním lze odstranit staré nátěry stěn malířskou barvou, ne ne vápenocementové štukové omítky. odstranění štuků je možné pouze mechanicky, zbroušením nebo odsekáním.
Jak opravit praskliny ve štuku : U silně savých podkladů (voda se ihned vsakuje) přetřít plochu penetračním nátěrem weberpodklad A ředěným vodou 1:5 před užitím omítky. Omítku nanášet nerez hladítkem nebo špachtlí na suchý podklad. Po zaschnutí lze nanášet další vrstvu popř. plochu přebrousit hladítkem se smirko vým papírem.
Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).
Na hluboké díry po hmoždinkách použijte nejdříve hrubší výplňovou a tmelicí hmotu, která se dá později vrtat i znovu zatížit. Velké otvory můžete vyplnit hrubším tmelem. Nakonec použijte tmel s malou zrnitostí. Výhodou akrylátového tmelu v tubě je, že i po pár letech zůstává mírně vláčný, takže nepraská a nedrolí se.
Jak opravit díru v podlaze
Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).Pokud se starý nátěr odlupuje, oškrabeme jej, případně opálíme horkovzdušnou pistolí. Zašedlé dřevo zbrousíme brusným papírem 120-180 až na zdravé dřevo, nebo natřeme renovačním nátěrem, který obnoví přírodní barvu dřeva. Soudržný nátěr zdrsníme brusným papírem hrubosti 80-240.
Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.
Jak obrousit zdi : Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou. Také v interiéru, když už není hrubá strukturovaná omítka na stěnách a stropě žádoucí, se nabízí obrousit omítku sanační frézkou, aby pak bylo možné na stěnách a stropě např. vytvořit hladký povrch.
Co použít místo štuku : SPS Chytrá omítka je zcela jedinečný typ omítky, kterou lze snadno aplikovat pomocí válečku. Vhodná pro venkovní použití jako odolná fasádní omítka nebo v interiéru, kde nahrazuje štukovou omítku. Oproti štuku ale nabízí výrazně vyšší pevnost.
Jak opravit prasklinu ve zdi
Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.
Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.
Jak opravit díru v dřevěné podlaze : Na mělké rýhy si můžete koupit speciální sadu na opravu dřevěné podlahy. Sada většinou obsahuje vosk v různých odstínech dřeva, hrot pro aplikaci vosku a sprej pro zafixování. Vosk vyplní škrábanec a už si ho nikdo nevšimne. Velmi jednoduché řešení nabízejí také takzvané retušovací tužky.