Jak Opect špekáčky?
Naříznuté špekáčky můžete nejprve krátce povařit v připraveném láku a pak je zchladit studenou vodou. Půjdou vám lépe loupat a budou mít i lepší chuť. Loupání špekáčků také usnadní, když je na 15 minut zabalíte do vlhké utěrky. Při přípravě utopenců je důležitá hlavně trpělivost.Klasika je klasický řez napříč, do kříže, na každém konci. Pokud si ale chcete udělat skutečného ježečka, můžete naříznout i na devítiny – dvakrát v každém směru. Nebo pak napíchnout buřta na klacek ne v půlce, ale blíže k jedné straně, a tu druhou nařezat – a máte chobotničku.Uzeniny můžete znovu přeudit

Párky, klobásy, špekáčky, točené salámy zavěsíme přímo na hole, ty pak s výrobkem vkládáme do udírny. Ostatní druhy uzenin, například tyčové salámy, jejichž konce jsou uzavřeny motouzem, z něhož je vytvořené zavěšovací očko, zavěšujeme za toto očko jeho navléknutím na hůl.

Jak Opect burty na panvi : Postup přípravy

Špekáčky podélně rozřízneme a obě strany nakrájíme jako opékání, tzv. „na ježečka“. Dáme na suchou teflonovou pánev a opékáme střídavě z obou stran.

Co se dá Opekat místo špekáčků

Skvělé jsou čokoláda, karamelky, marsmallowny, doplňte je kukuřičnými lupínky, oříšky nebo třeba popcornem. Fantazii se meze nekladou. Pečlivě obalte alobalem a dejte prohřát do popelu ve svislé poloze. Pečené jablko s karamelem – Jablka pečená na ohni jsou táboráková klasika.

Jak naložit buřty s cibulí : Cibuli a špekáčky dle zvyklostí rozkrájíme a naskládáme střídavě do sklenice. Vodu s octem, cukrem, feferonkami a kořením povaříme cca 10 minut, necháme vychladnout a tímto nálevem zalijeme špekáčky s cibulí. Necháme odležet asi týden, ale již po 2 dnech jsou vhodné k jídlu.

Samotné opékání buřtů na ohni

Držte buřty nad žhavými uhlíky nebo v blízkosti plamenů ohně. Buřty ale nedávejte přímo do plamenů. Pravidelně otáčejte, aby se rovnoměrně opékaly ze všech stran. Opékejte je, dokud nejsou zlatavě hnědé a dobře prohřáté.

Skvělé jsou čokoláda, karamelky, marsmallowny, doplňte je kukuřičnými lupínky, oříšky nebo třeba popcornem. Fantazii se meze nekladou. Pečlivě obalte alobalem a dejte prohřát do popelu ve svislé poloze. Pečené jablko s karamelem – Jablka pečená na ohni jsou táboráková klasika.

Proč je maso z udírny kyselé

Konečně jste se odhodlali se pustit do svého prvního uzení a výsledkem je černé a kyselé maso, co s tím Viníkem je v tomto případě dehet a za dehtem stojí špatný postup při přípravě masa a při jeho uzení.Vyhřejte si udírnu na 80 °C a dejte do ní kusy špeku. Takto nechte maso udit 5 hodin. Špek doporučujeme podávat s chlebem a nakládanou okurkou.Od jednoho vrcholu až do tří čtvrtin špekáček podélně nařízneme tak, abychom získali 8 dlouhých chapadel a na protějším vrcholu půlkulatou hlavu chobotnice. Takto připravený špekáček doporučujeme napíchnout na menší dvouzubou opékací vidlici (tak vytvoříte oči), a nebo lze buřt opéct i na pánvi.

Správně se mají špekáčky opékat nad žhavými uhlíky, takže musíte rozdělat pořádný oheň, abyste jich měli hodně. Nejlepší je použít dřevo z listnatého stromu.

Co na taborak : My pro vás máme smrkové, bukové, jasanové a dubové dřevo. Dalším faktorem, který byste měli zvážit, je velikost a tvar dřeva. Polena jsou ideální pro větší ohniště, zatímco špalíky nebo třísky mohou být vhodné pro menší ohniště nebo grilování.

Jak udělat jablko na ohni : Jablko zbavte jádřince, nakrájejte na plátky a pokapejte trochou másla, skořice, muškátového oříšku a možná i špetkou cukru. Vložte je do pánve a dejte na otevřený oheň. Dají se jíst jen tak nebo si je můžete dát s ovesnými vločkami či zmrzlinou.

Jak naložit buřty

Do třílitrové láhve vrstvěte špekáčky, cibuli, koření, feferonky. Na nálev spolu svařte 400 ml vody, ocet, sůl, cukr, koření. Nechte trochu prochladnout a pak jím zalijte špekáčky v láhvi. Láhev uzavřete a pak dejte aspoň na týden do chladu a temna.

„Já peču špekáčky delší dobu, určitě přes deset minut, aby opravdu byly hezky prohřáté a měly správnou barvu,“ uvedl Kubec. Opečený špekáček se obvykle jí s chlebem a hořčicí, lidé si na něj často dávají i módní kečup. Podle Kubce by se však více hodil křen.Výroba: Vychlazený a pomletý hovězí a vepřový ořez cca na 3 mm, přísady a polovinu ledu vložíme do kutru a kutrujeme na teplotu 6 až 8°C. Přidáme vychlazené a pokrájené laloky, zbytek ledu a kutrujeme do vzniku jemného díla na teplotu 12°C.

Jak dlouho se udí kotleta : Pro jistotu si helfněte špejlí, kterou zapíchněte ze strany do masa a kolmo pod ní umístěte háček. Maso nechte zteplat alespoň hodinu při pokojové teplotě. Zatímco maso odpočívá, vytopte udírnu na 70–80 °C. Doporučuji udit přibližně 6 hodin, takže se nezapomeňte vybavit třeba dobrým pivečkem.