Jaká omítka do sklepa?
Vnitřní zateplení

Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.Pro lehké zdivo (Poroton, pórobeton) existují speciální lehčené omítky. V interiéru se často používá ve vlhkých místnostech, jako jsou sklepy nebo koupelny. Cementová omítka: Cementová omítka je první volbou pro povrchy s velmi vysokým zatížením vlhkostí, jako jsou soklové plochy nebo ve vlhkých místnostech.

Jak odstranit vlhkost ve sklepě : Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …

Jakou izolaci do sklepa

V případě, že se u podlahy sklepů neřeší akustika je nejvhodnější použít polystyrenové typy izolací. U standardních sklepů se používají výrobky Isover EPS Grey 100 či Isover EPS 100, nad které se následně aplikuje betonová či anhydritová vrstva. Standardní tloušťky se pohybují na úrovni 100 – 140 mm.

Jak nejlépe izolovat sklep : Buďte pečliví a po odkopání zeminy k základům nechte prostor řádně proschnout. Do vykopaných děr následně vložte tepelnou a hydroizolační vrstvu, aplikujte nopovou fólii, která zajistí odvětrávání. Následně aplikujte geotextilii, štěrk a drenážní trubku pro odvod přebytečné vody.

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Sklepní místnosti se velice špatně větrají, protože zde nejde větrat klasickou cestou, tedy okny. Ve sklepích je potřeba k větrání využít ventilátorů\, které tyto místnosti dokážou perfektně odvětrat. Pro odvětrání sklepů je nejlepší využít potrubní ventilátory\, které dokážou vzduch odvětrat i na delší vzdálenosti.

Co vytahuje vlhkost

Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.Sanační omítku je dobré použít, protože Vám bude dobře propouštět vlhkost do místnosti a „nevyženete“ si vlhkost výše. Také její životnost bude podstatně vyšší než u běžné omítky, protože má daleko větší obsah pórového systému, který odvádí vodní páry ze zdi a kde se ukládají různé soli apod.Na příkladu byly pro izolaci použity minerální izolační desky. Alternativně můžete použít také desky z polystyrenu, polyuretanu nebo minerální vlny. Oba materiály jsou dodávány také s nalepenou světlou spodní stranou (na objednávku), takže po nalepení desek není třeba provádět žádnou další povrchovou úpravu.

Příklady tepelných izolantů

Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap. Ve stavebnictví se kvůli lepší tepelné izolaci používají cihly s dutinami.

Čím Bílit sklep : Zdi ve sklepě je třeba nejdříve oklepat až na holé cihly, očistit a poté dle potřeby zdivo nabílit vápnem. Vápenatý nátěr je ideální pro dezinfekci. Nanášíme jej nikoliv válečkem, ale štětkou, protože povrch zdí může být nerovný a pomocí štětky se s nátěrem dostaneme do každé prohlubně a dolíku.

Jak dostat vzduch do sklepa : Vyberte si ventilátor do sklepa

Stejně tak, jako odvlhčovač je v boji proti vlhkosti důležitým pomocníkem i ventilátor do sklepa. Ventilátor pomáhá udržet vlhkost ve sklepě na nízké úrovni. Ventilátor také pomáhá proudění vzduchu ve sklepě, což nejen pomáhá odstranit vlhkost , ale také zabraňuje růstu plísní.

Jak na odvlhčení sklepa

Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, infuzními impregnacemi zdiva, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním sklepních …

Pohlcovač vlhkost je jednoduché zařízení, které absorbuje vodu z okolí, čímž vysušuje okolní vzduch. Jako nejlepší pohlcovač vlhkosti do bytu se ukázal Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°. Do koupelny se potom hodí speciální model Ceresit Stop. Mnohem výkonnější jsou odvlhčovače vzduchu.Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.

Jak vyresit Vodu ve sklepě : Kolem sklepa můžete vykopat drážku o šířce lopaty, která bude zhruba 80 cm od základů. Nezapomeňte na dostatečné vyspádování. Drenáž bude odvádět vodu z podmáčeného terénu pryč od sklepa. Dno drážky vyplňte většími kameny a zasypte vrstvou štěrku, na kterou položíte drenážní potrubí.