Okysličuje akvarijní vodu. Včetně 100 ml 4,9% roztoku do oxydátoru. Söchting oxydátor A + 1 litr 6% roztoku. Včetně 1 litru 6% roztoku oxydátoru do akvária.Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.Jak snížit pH v akváriu Pokud chcete pH snížit, můžete použít dodávání CO2, které svědčí rostlinám. Pokud Vám to však nevyhovuje, lze využít japonských substrátů. Ty trvale hodnotu pH v akváriu snižují tak, aby byla vhodná pro tropické rybky a rostliny, které mají rády pH okolo 6,5.
Jak teplou vodu do akvária : Proto se doporučuje udržovat v akváriu (až na jisté výjimky) průměrnou teplotu v létě asi 24–25 °C, v zimě pak asi 22–23 °C. U většiny ryb se doporučuje zvýšit teplotu vody o několik stupňů v době rozmnožování a vývoje jiker.
Proč ne kulaté akvárium
Kulatá akvária jsou nevhodná
Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.
Jak dlouho musí běžet filtrace v akváriu : Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.
To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.
Okyselit vodu lze pomocí rašeliny nebo výluhů. Co se týče kyselin lze použít anorganické kyseliny např. fosforečná, solná, sírová. Oproti tomu organické kyseliny, octová, vinná, citronová se používat nedoporučuje.
Proč klesá pH vody
Během dne dochází ke spotřebě CO2 těmito organismy pro svůj růst, roste poměr OH- ve vodě, pH vody se zvyšuje. Nad ránem dochází k rozkladu části organické hmoty, během kterého se do vody opět dostává CO2, který fytoplankton a rostliny bez světla a fotosyntézy nevyužijí. Do vody se dostává H+ a pH vody klesá.Optimální je nastavení mezi 50 a 60 °C. Není ale výjimkou, že lidé mají doma nastaven ohřev vody na mnohem vyšší hodnoty. U vyšší teploty ale může dojít k opaření a navíc se při ní z vody uvolňují minerály, které mohou způsobit vodní kámen.To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.
Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.
Jak dlouho má být Odstata voda pro rybu : To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.
Jak casto mít zapnuty filtr v akváriu : Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.
Kolik vody menit v akváriu
Jak často měnit vodu v akváriu se odvíjí od několika aspektů. První aspekt je velikost akvária. U malých akvárií je potřeba měnit vodu častěji, ideálně každých 7 – 14 dní (cca třetinu vody). Druhým aspektem je množství ryb a krmení kdy platí "čím víc ryb a víc krmení, tím častěji měnit vodu".
Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.Síran amonný půdu mírně okyseluje, proto se používá ke všem rostlinám, pěstovaných na neutrálních půdách. Do půdy se zapravuje po jeho rovnoměrném rozhození. V případě hnojení ovocných stromů kombinujeme síran amonný s dalšími draselnými a fosforečnými hnojivy. Ve vodě je dobře rozpustný.
Jak na zakalenou vodu : Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu
I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.