Jak oškrábat barvu ze zdi?
K namáčení můžete použít chlupatý váleček nebo klasickou zednickou štětku. Doporučujeme namáčet stěny po částech. Vyhnete se tak možnosti, že vám stěna začne vysychat ještě než se dostanete k jejímu škrábání. Na škrábání je ideální zednická škrabka zvaná též patentka.Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.Starou malbu pořádně namočíme vodou, namáčení provádíme malířskou štětkou. Nevětráme, máme zavřené okna i dveře aby se stěny zapotily a šly dobře škrábat. Namočíme jen tak velký úsek, který stihneme oškrábat, než nám stěna zaschne. Malbu škrábeme malířskou škrabkou, patentkou.

Co dělat když se loupe barva při malování : Pokud se starý nátěr odlupuje, oškrabeme jej, případně opálíme horkovzdušnou pistolí. Zašedlé dřevo zbrousíme brusným papírem 120-180 až na zdravé dřevo, nebo natřeme renovačním nátěrem, který obnoví přírodní barvu dřeva. Soudržný nátěr zdrsníme brusným papírem hrubosti 80-240.

Jak odstranit barvu že stareho nabytku

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak oškrábat správně starý nátěr : Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy. V obou případech je lepší stroj s odsáváním, na něj si vezměte papír s perforací. Využít ale můžete také brusku stolní kotoučovou nebo pásovou s brusnými pásy.

Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.

Na odmaštění použijeme vodu se saponátem, pokud by to nestačilo, můžeme sáhnout po lihovém nebo benzínovém čističi. Pokud po očistění nábytku zjistíme mechanické poškození, je třeba je vyspravit tmelem na nábytek. Po zaschnutí tmelu je třeba povrch znovu do hladka přebrousit.

Jak správně natřít zdi

Při nátěru stěn nanášejte barvu válečkem nejprve křížem krážem. Nepravidelný nátěr se pak při dalším pracovním kroku vyrovná rovnými svislými tahy válečku. Tím vznikne pravidelný nátěr. Při rozdílných odstínech na stropě a stěnách se před nátěrem polepí hrany již natřených ploch malířskou samolepicí páskou.Penetrační nátěr před malováním i jinou úpravou povrchu zdí používáme jako první vrstvu na čistou zeď. Aktivní látka je rozpuštěná ve vodě nebo v ředidle a má obvykle neutrální nebo lehce bílou barvu. Penetrací snížíte savost a zároveň zvýšíte přilnavost podkladu.Například při nanášení vodou ředitelných barev stříkáním barvu ředíme přidáním nejvýše 2 až 5 % vody, zcela výjimečně 10 % vody. U syntetických nátěrových hmot musíme před nanášením stříkáním ředit více – přidáním 15 až 25 % ředidla. U nitrocelulózových barev dokonce přidáváme 35–50 % ředidla.

K mytí nezaschlé barvy postačí teplá voda se saponátem a kapkou octa a měkký hadr, kterým si vybavení bytu nepoškrábete. Hadr často ždímejte a vodu pravidelně měňte vždy, když zpozorujete šmouhy na stíraném povrchu. Je lepší nejprve umýt nejhrubší nečistoty a pak stáhnout celý povrch čistou vodu ještě jednou.

Jak odstranit zaschlou barvu : Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.

Jak rozpustit barvu : K odstraňování nátěrů se používá plamene benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen, jehož délka se seřídí na 4–8 cm nahřívá nátěr, který vlivem tepla buď měkne, nebo se rozkládá, eventuálně pálí. Změklý nátěr se ihned odstraňuje starou stěrkou, nebo malířskou škrabkou.

Čím odmastit před nátěrem

7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.

Začněte stropem, malujte v pruzích a nátěr dobře roztírejte. Pokračujte nanesením barvy malým válečkem po obvodu všech stěn, pod stropem, v rozích, okolo dveří a oken, vypínačů a zásuvek. Postupujte odshora dolů, nasazujte váleček uprostřed výšky stěny a barvu nanášejte systematicky nahoru a dolů.Střídavými pohyby stěnu nejsnáze a nejpečlivěji vyhladíte. Vyhněte se tahům do oblouku. Nechte stěnu chvíli schnout. Jakmile pod rukou ucítíte na dotek pevný povrch – do kterého byste však prstem ještě dokázali vytlačit důlek – krouživými pohyby stěnu pomocí houby navlhčete.

Jak umýt stěny před Malovanim : Pokud není potřeba starší nátěry odstranit, očistěte zeď nasucho nebo ji umyjte vlažnou vodou se saponátem. Poté opláchněte čistou vodou. Při odstraňování staré malby navlhčete štětku nebo houbu a vymyjte ji. U staršího domu zhodnoťte kvalitu podkladu.