Jak Ohriva mikrovlnka?
Zkušenosti: Čas ohřívání je uváděn různě. Doporučení, že 1-2 minuty bylo v mém případě je málo. vyžaduje delší dobu ohřevu (cca 6 – 7 minut), aby došlo k odpaření přebytečné vody.Mikrovlnné trouby jsou kuchyňské spotřebiče, které přeměňují elektřinu na elektromagnetické vlny jinak zvané mikrovlny. Tyto vlny mohou stimulovat molekuly v potravinách, což je otáčí se kolem sebe a molekuly v potravinách se o sebe třou, což mění energii na teplo a jídlo se díky tomu ohřívá.V mikrovlnné troubě se dají těstoviny ohřívat i bez omáčky, ale před ohříváním je pocákáme trochou vody, aby se nevysušily, a zapneme je pouze na malou chvíli. Máme-li uvařenou omáčku (např. sýrovou), ke které by se uvařené těstoviny hodily, pak je stačí do omáčky jednoduše vmíchat a společně prohřát.

Proč je mikrovlnka škodlivá : Mikrovlnkou ozářené potraviny ztrácí 60-90 % životního energetického pole a ozařování urychluje strukturální rozpad potravin. Ozařování vytváří rakovinu způsobující látky v mléce a obilovinách. Ozařování mění základní látky jídla, což způsobuje poruchy zažívání.

Co by se nemělo ohřívat v mikrovlnce

Pojďme se podívat, jaké to jsou.

  1. Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.
  2. Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.
  3. Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.
  4. Výbušné hroznové víno.
  5. Mražené maso bude tuhé
  6. Chilli papričky vás mohou popálit.
  7. Vařené houby zavání zažívacími problémy.

Proč Neohřívat v mikrovlnce v plastu : Nová studie odhaluje, že ohřívání plastových nádob v mikrovlnné troubě může uvolnit miliony částic plastu do jídla.

Naopak lžička vložená do hrnečku naplněného vodou nepředstavuje žádné nebezpečí, neboť voda ji dostatečně ochlazuje3). Nebylo by tedy smysluplné vyslovit všeobecný závěr, že kovy do mikrovlnky nepatří. V žádném případě však nelze doporučit měřit teplotu potravin v mikrovlnce rtuťovým teploměrem!

V mikrovlnné troubě se pokrm ohřívá nerovnoměrně, takže část se neohřeje a část se zjednodušeně řečeno uvaří. Takže ta část, která se neohřeje, může obsahovat mikroby, které by se ohříváním ve vodní lázni zničily, a ta část, která se uvaří, zase přijde o cenné látky, jako jsou třeba vitamíny, probiotika atp.

Jak Ohrat hotovou omáčku

Omáčky se velmi dobře ohřívají ve vodní lázni – tzn. že je vložíme s hrncem do jiného většího hrnce, ve kterém je horká voda. Postavíme ho na plotýnku a ohříváme. Během ohřívání omáčku mícháme, aby se ohřívala stejnoměrně.Možná by se to mohlo zdát jako dobrý nápad a urychlení vaření, ale vajíčka natvrdo v mikrovlnce opravdu neuvaříte. Ohřívání v mikrovlnce totiž uvnitř vajíčka vytvoří páru, ta nemá kam unikat a vajíčko pak může lehce explodovat. K tomu může dojít buď v mikrovlnce nebo až při vyndávání vajíčka.Až v 80. letech se zjistilo, že jsou plasty toxické. Některé chemické sloučeniny se z nich mohou uvolňovat do okolí: ftaláty, oxid antimonitý nebo bisfenol A (BPA). Posledně jmenovaný může unikat z obalů na potraviny přímo do potravin a má neblahé následky na lidské zdraví.

Nejčastěji se coby riziková potravina zmiňuje rýže. Teoreticky se v syrové rýži může nacházet bakterie Bacillus cereus, která dokáže částečně přežít i teplotu varu. Lidské zdraví ohrožují toxiny, které Bacillus cereus uvolňuje do okolí. Odolávají vysokým teplotám a následné ohřátí rýže je nezlikviduje.

Co se stane s plastem v mikrovlnce : To je další otázka, která se často objevuje, když se mluví o ohřívání jídel v mikrovlnné troubě. Existují totiž plastové nádoby, kterým se při ohřívání uvolňují chemické látky, jako jsou ftaláty, které mohou být škodlivé pro zdraví. Jejich uvolněním při ohřevu se mohou přimíchat do potravin a my je můžeme pozřít.

Co se stane kdyz dám pozlaceny talíř do mikrovlnky : Jistě víte, co se stane, když do klasické mikrovlnky vložíte kovový příbor nebo pozlacený talíř. Díky vysokému výkonu mikrovlnného záření dojde k nepříjemnému jiskření zejména na ostréých hranách vložených kovových těles.

Co se nesmí dávat do mikrovlnky

Pojďme se podívat, jaké to jsou.

  1. Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.
  2. Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.
  3. Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.
  4. Výbušné hroznové víno.
  5. Mražené maso bude tuhé
  6. Chilli papričky vás mohou popálit.
  7. Vařené houby zavání zažívacími problémy.


Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.Do horké jíšky nalijeme studenou vodu, mléko nebo vývar podle receptu a rozmícháme. Naopak, máme-li jíšku studenou, mícháme ji vždy s horkou tekutinou. Někdy se stane, že i přesto vzniknou nežádoucí žmolky. Pak nám pomůže ponorný mixér nebo jíšku propasírujeme.

Proč Neohřívat parky v mikrovlnce : Vlivem tepla cholesterol oxiduje a je ještě nebezpečnější. Takže šunky a salámy (platí i pro párky a další uzeniny) pod hrozbou srdečního onemocnění v mikrovlnné troubě neohřívejte.