Pasta se také mění vždy při výměně součástky. U běžných počítačů je vhodné pastu vyměnit cca každé 3 roky.Nejjistější způsob, jak správně aplikovat teplovodivou pastu, je použití metody č. 1, po níž následuje použití malé plastové špachtle, pro manuální rozetření po povrchu CPU. Rychlý pohled na povrch CPU vám ukáže, že je dokonale hladký, stejně jako základna CPU chladiče.Očistíme povrch IHS a chladiče, naneseme na IHS dostatečné množství pasty a nasadíme chladič, který po utažení pastu rovnoměrně rozprostře a přebytečnou pastu vytlačí. Drtivá většina běžně prodávaných past je nevodivá, nemusíme se tedy bát zkratu, ale jen nepořádku kolem (v horším případě vně) patice.
Co použít místo teplovodivé pasty : Nebudete-li mít tedy po ruce teplovodivou pastu, můžete použít jako dočasné řešení klidně Nutellu. Samozřejmě nejde ani tak o to, že se bude jednat právě o tu pravou a jedinou Nutellu.
Čím se čistí teplovodivá pasta
Na občasné použití vzhledem k ceně postačí líh z drogerie. Nejlepší věc je profesionální řešení Arctic Silver Artic Clean,je to dvousložkový přípravek. Jedna složka starou pastu rozpustí a odstraní. Druhá složka odstraní poslední zbytky a ošetří povrch IHS.
Jaká je nejlepší teplovodivá pasta : Jednoznačným vítězem z hlediska tepelné vodivosti je Thermal Grizzly Conductonaut. Nevýhodou, krom vysoké ceny, je fakt, že jde o tekutý kov, takže vodivý materiál (nesmí se dostat mimo styčnou plochu procesoru s chladičem) a dále jeho korozivní účinky na hliník.
Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.
Na internetu ovšem najdete rady poněkud jiné – procesor je nutno PŘEPASTOVAT každé tři roky – po dvou letech – jednou za rok – při každém čištění počítače, které provádíme 2x do roka. Déle pasta nevydrží.
Jak často se mění teplovodivá pasta
Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.Smíchejte po jedné lžíci zubní pasty, jedlé sody a citronové šťávy. Vzniklou směs naneste na připáleniny a nechte cca 25 minut působit. Vydrhněte houbičkou a opláchněte teplou vodou. Nakonec pánev umyjte běžným prostředkem na nádobí.
Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.
Jak odstranit caj ze zdi : Ocet a voda
Rozmíchejte jeden šálek bílého octa v malém kbelíku vody. Namočte houbu do roztoku a vyždímejte přebytečnou tekutinu. Naneste na skvrny, které chcete vyčistit. Jakmile jsou všechny skvrny pryč, nechte zeď zaschnout nebo použijte k setření vlhkosti suchý hadřík.
Jak dlouho vydrží procesor : Životnost procesoru
Obecně lze říci, že procesor vydrží bezchybně fungovat 7 – 10 let, klidně i déle.
Jak vyčistit pastu z procesoru
Obrázek 1: Starou teplovodivou pastu na procesoru odstraňte plastovou škrabkou. Dbejte na to, aby se během čištění PC staré zbytky pasty pokud možno nedostaly mimo kovové části procesoru. Procesor následně dokonale vyčistěte a odmastěte papírovým ubrouskem navlhčeným v isopropylu.
U stávajících systémů je třeba systém tlakově propláchnout, aby se odstranily stávající přípravky a kontaminanty. Do vody systému by se měl přidat přípravek Fernox Cleaner F3 nebo Cleaner F5, který by měl cirkulovat horkou vodou nejméně hodinu. Poté je nutné systém vypustit a proplachovat, dokud nepoteče čistá voda.Smíchejte po jedné lžíci zubní pasty, jedlé sody a citronové šťávy. Vzniklou směs naneste na připáleniny a nechte cca 25 minut působit. Vydrhněte houbičkou a opláchněte teplou vodou. Nakonec pánev umyjte běžným prostředkem na nádobí.
Jak vyčistit starou litinovou pánev : Čištění a skladování litinového nádobí
K jejímu čištění nepoužívejte žádné chemické prostředky (saponáty, mycí prášek, …), ani hrubé nástroje. Po použití obvykle stačí litinové nádobí vytřít papírovou utěrkou, případně omýt v čisté horké vodě pomocí jemného kartáče či měkké houbičky. Nemyjte litinové nádobí v myčce!