Nachází-li se bubliny čistě u krajů, dejte jim čas. Často do druhého dne zmizí, jen co si lepidlo sedne. Pokud obývají střed displeje, můžete je zkusit vytlačit směrem k okrajům. Jinak ale bude potřeba sklo nadzvednout a lapený vzduch vypustit ven.Zapnutí či vypnutí bublin pro konkrétní aplikaci nebo konverzaci
- Když si všimnete bubliny, klepnutím ji můžete otevřít.
- Vlevo dole klepněte na Spravovat. Nastavení bublin.
- Klepněte na aplikaci, kterou chcete změnit.
- Vyberte nastavení oznámení: Všechny konverzace se mohou zobrazovat v bublinách.
Pokud chcete sundat tvrzené sklo, je vhodné displej krátce nahřát fénem, stačí skutečně krátkou chvíli, asi 15 sekund. Toto děláme z důvodu, že nahřáté sklo jde výrazně lépe odlepit.
Jak odstranit bubliny z fólie : Případné bubliny stačí jen opratrně propíchnout špendlíkem. Po propíchnutí fólie vytlačíme zbylý vzduch stěrkou a uhladíme.
Jak se zbavit bublinek
Mírné ohřátí odlévací pryskyřice a tlak proudu vzduchu pomůže vzduchové bublince "vyskočit" ze směsi. – Osvědčeným postupem je použití Xylenového spreje. Ten se rozptýlí nad výrobkem z pryskyřice a vzduchové bublinky ze směsi "vytáhne". – Další možností je použití Odpěňovače PaurArt.
Jak odstranit vzduchovou bublinu : Jak dostat vzduchovou bublinu zpod ochranné fólie
Pokud chcete tento proces urychlit, můžete zkusit bublinu vytlačit pomocí přiloženého suchého hadříku. Lze použít také platební (nebo jinou) kartu a její hranou jakoby zešikma sunout bublinu k okraji. Netlačte však příliš, aby neprasknul displej.
Odstranění nečistot z displeje
Pokud bublinu způsobuje například drobná částice prachu, je nutné ji odstranit. V takovém případě musíte sklo nebo fólii sejmout a displej důkladně očistit hadříkem, který je obvykle součástí balení. Poté nalepte sklo/fólii zpět.
Výměna samostatného sklíčka se nabízí v případě, kdy došlo k poškození pouze předního skla a daný typ mobilu umožnuje takový způsob výměny. Ceny za lepení skla mobilu se u nás pohybují od 500 Kč. Záleží na modelu telefonu.
Jak odstranit bubliny z pryskyřice
5) Do pryskyřice můžete 1-2 stříknout alkohol ve spreji a zamíchat (1-2 stříknutí na 100 gramů namíchané hmoty). Alkohol pomůže bublinky odstranit a stejně tak pomáhají i alkoholové pigmenty. Nedoporučujeme to s alkoholem v pryskyřici přehánět. Když ho dáte moc, tak pryskyřice špatně vytvrdne a výrobek bude gumový.- Po zalití se lze bublinek zbavit lehkým a rychlým pohybem plynovým hořákem nad pryskyřicí (vzdálenost a rychlost je nutno odzkoušet) – hoření z pryskyřice „vytáhne“ vzduchové bublinky. – Stejný postup lze aplikovat s horkovzdušnou pistolí nebo fénem.Saponát je většinou obyčejnou směsí mýdlové vody či jarového saponátu, ale pro profesionální tvorbu bublin je potřeba namíchat speciální směsi. Fukar je tyčka, která je na jedné straně zakončena držátkem a na druhé oválným (nejčastěji kulatým) otvorem, který se namáčí v saponátu.
Na jeho vyčištění slouží čistící sada. Obvykle se jedná o dvojici čistících ubrousků. Jeden je vlhký napuštěný alkoholem a druhý suchý, na vyleštění. Nejdříve použijeme vlhký, pořádně displej vyčistíme o různých zbytků lepidel, prachu, otisků.
Kdy lze opravit celni sklo : V některých případech není nutné v případě prasknutí čelní sklo měnit celé, ale postačí pouze jeho oprava scelením. Scelení je technika, kdy se z praskliny vysaje vzduch a vyplní se bezbarvou pryskyřicí, která má stejný index lomu světla jako sklo. Oprava je možná v případě, že je prasklina menší než 4 cm v průměru.
Jak opravit prasklé sklo v okně : Použijeme přímo lepidlo, které je určené na lepení skla navzájem a také na lepení kovů na sklo BISON GLASS. Tato lepidla jsou zajímavá v tom, že vytvrzují UV zářením. Mnozí lidé si myslí, že potřebují nějaké speciální lampy apod. Přitom stačí pouze přímé denní světlo.
Co rozpouští pryskyřici
Jaké přípravky použít na nevytvrzenou pryskyřici K odstranění pryskyřice, která ještě nebyla vytvrzena, je možno použít různé speciální přípravky a čističe jako například technický líh, alkohol ve spreji či aceton.
Po celou dobu tvrdnutí epoxidové pryskyřice udržujte stálou teplotu v místnosti nad 20 °C. Při poklesu pod 19 °C se posouvá doba tvrdnutí o několik dní. Vytvrzení je možné naopak urychlit zvýšením teploty.K odstranění pryskyřice, která ještě nebyla vytvrzena, je možno použít různé speciální přípravky a čističe jako například technický líh, alkohol ve spreji či aceton. Pokud vám pryskyřice odkápla na hladkou plochu jako například na stůl, snadno jí otřete i vlhčeným dětským ubrouskem.
Čím se ředí epoxidová pryskyřice : epoxidový základ můžete ředit ředidlem Dyna Medium nebo v nižších teplotách Dyna Fast .