Jak odnaučit psa táhnout?
Jakmile pejsek začne táhnout, zastavte se. A stůjte tak dlouho, dokud se na Vás pes nepodívá a nepovolí vodítko. Štěňátka většinou rychle pochopí, že se jde když je vodítko povolené, a že se prostě nejde pokud ho napnou. Musíte být trpěliví a opravdu neudělat ani krok s napnutým vodítkem.Jak naučit psa poslouchat Buďte důslední a trpěliví

  1. Při výcviku buďte důslední a trpěliví – dopřejte psovi dostatek času k pochopení.
  2. Především u štěňat začněte s výcvikem pozvolna – musí je bavit.
  3. Povely by měly být srozumitelné a jasné.
  4. Hojně chvalte a odměňujte psa za dobře vykonaný pokyn drobnými pamlsky.

Doporučujeme také uklidit vše, co by ho mohlo lákat ke kousání. Boty vložte do botníku, oblečení ukliďte na své místo a mimo dosah psa. Místo toho mu kupte vhodnou hračku, se kterou si bude moc užít kousání. Vhodné jsou různé uzle nebo třeba buvolí kosti, které jen tak nezdolá.

Jak donutit psa kakat : Příznaky zácpy u psa bývají apatie, zvracení nebo bolesti břicha. Základní opatření při zácpě psa je hladovka, podávání krmného oleje, pití čajů a vyčištění + aktivizace střev. Optimální pomocí je detoxikace, která zlepší kondici střev s výsledkem přirozeného odeznění zácpy.

Jak zvykat psa na kotec

Na začátku necháme kotec otevřený a postupně spolu se štěnětem na pamlsky chodíme dovnitř, kde ho i krmíme. Po pár dnech začneme štěně postupněna pár minut do kotce zavírat. Ze začátku ho tam lákáme na pamlsky a ty mu rovněž částečně dáváme rozsypané i na podlahu kotce, abychom ho zabavili.

Jak vycvičit psa ke mně : Nejlépe se nácvik přivolání provádí venku, kde pes může volně pobíhat. Během procházky změňte směr a koutkem oka pozorujte svého psa. V okamžiku, kdy se nachystá, že se za vámi rozběhne, zavolejte „ke mně“ a odměňte ho, když k vám přiběhne.

Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.

Když pejsek nereaguje hned, je dobré na něj zatleskat, zavýskat, utéct mu, začít se hýbat, nenechat ho vyignorovat povel. Když opravdu nic nefunguje, tak povel můžu zopakovat a pejska si k sobě třeba přitáhnout na vodítku. Každopádně, velmi dobře fungují zvuky a správná intonace hlasu.

Co dělat když mě kousne můj pes

První pomoc: – ránu důkladně vydezinfikujte, nebo alespoň vymyjte mýdlovou vodou a sterilně přikryjte, – vyhledejte lékařské ošetření rány do 6 hodin, často bývá nutné zajištění antibiotiky, případné přeočkování proti tetanu, nebylo-li provedeno v posledních 5 letech.Při zácpě přirozeně pomáhá vyšší přísun vlákniny, přidávejte tedy pejskovi ke krmivu např. syrovou mrkev (nastrouhat najemno), spařené ovesné vločky (vodou z vloček můžete též navlhčit granule), pšeničné otruby, lněné semínko či rozpustnou vlákninu. Ke všem těmto potravinám je nutné zajistit dostatečný přísun tekutin.Předpokládá se, že se zdravý pes vyprázdní jednou denně. Pokud se tedy váš mazlíček nevyprázdní jednou za den, neměli byste mu trhat chlupy z hlavy, ale řídit se radami, které s vámi sdílíme v tomto článku. Současně, pokud se stolice neobjeví déle než dva dny, je čas zasáhnout a navštívit veterináře.

Nejideálnější je dát štěně do kotce, jakmile na něm vidíme únavu. Pokud je odpočinuté a chce si hrát, tak by nám v kotci celou dobu spíše proštěkalo. Štěně, které je zavřené v kotci, chodíme pouštět nejlépe pokud je v klidu a neštěká nám.

Jak zvyknout kotě na psa : První dny by bylo lepší, aby spolu nebyli v kontaktu. Postupně při přenáření hraček, deček dávají kočce i psovi prostor na to, aby si jeden na druhého postupně začali zvykat. Je dobré jim pomoci napřiklad tím, že Vaši kočku pohladíte s hadříkem, který pak dáte do blízkosti psa.

Kdy slyší pes na jméno : Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.

Jak si usušit maso pro psa

Osvědčené jsou sušené plátky masa, stačí k tomu kuřecí, krůtí, hovězí či jakákoli jiná svalovina bez kosti. Nakrájejte ji na plátky a sušte v horkovzdušné sušičce nebo v troubě při teplotě asi 75 °C přibližně 20 minut, poté snižte teplotu na 60 °C a nechte sušit dalších osm až deset hodin.

S pochvalami můžete přestat, jakmile můžete od psa odejít a několik minut ho ignorovat (tyto minuty musí být nudné především pro psa). Cvičení opakovat, dokud se pes nenaučí zůstat v pelíšku i bez vaší pozornosti a přítomnosti (v těsné blízkosti).Odměňujte psa tím, co ho nejvíce potěší: jídlo, hra, aport, proběhnutí, Vaše radost, hra s jiným psem… buďte kreativní. Na přivolání nešetřete se sílou odměny. U jídla můžete místo granulky nebo piškotku použít vařené maso, sýr (kozí je skvělý), domácí játrové sušenky nebo cokoliv, co má pes skutečně rád.

Jak na reaktivní psy : Zkuste rozhodit pamlsky a nechte psa, ať je hledá, zaměstná si tak hlavu a čichání ho také uklidní. Na doma jsou skvělé různé hlavolamy. Buďte při výcviku důslední, trpělivý, ale hlavně v klidu. Odměňujte sebemenší pokrok.