Jaký ocet do Pavlovy?
Suroviny

  1. 150 ml bílků (cca 4 vejce)
  2. 220 g jemného krupicového cukru.
  3. 1 polévkové lžíce kukuřičného škrobu.
  4. 2 čajové lžičky vínného octu.
  5. malá špetka soli.

Můžete použít pouze ušlehanou smetanu a jakékoliv ovoce. Já jsem postupně došla k tomu, že pokud dort nechávám proležet, lépe se mi osvědčilo vyšlehat mascarpone společně se šlehačkou, drží lépe tvar a nebortí se. Množství je přibližné, vystačí na korpusy z 5 – 6 bílků.když se Pavlova peče při příliš vysoké teplotě, nejen že moc zhnědne, ale vzniká i větší prázdný prostor mezi vnitřkem a krustou – Pavlova se v horku nafukuje.

Jak dlouho Slehat sníh na Pavlovu : Prvně těsto – vytrvat ve šlehání

Oddělíme žloutky od bílků, bílky smícháme se 100 g cukru a začneme šlehat sníh na nízké otáčky. Volte dostatečně velkou misku, bílky šleháním hodně zvětší objem. Jelikož do bílků přidáváme hodně cukru, bude nutné je šlehat dlouho – cca 10-15 minut.

Jak nahradit bílý vinný ocet

V případě, že vám během vaření došlo záhadným způsobem víno, i to se dá zachránit. Bílé víno můžete nahradit lžičkou octa smíchanou s cukrem nebo kuřecím vývarem s trochou jablečného džusu nebo moštu.

Jak dlouho vydrží naplněná Pavlova : Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.

Upečená pavlova vydrží (bez smetany a oblohy!) ve vzduchotěsné nádobě pět dnů při pokojové teplotě.

Troubu předehřejte na 100-110 stupňů, plech vyložte pečícím papírem. Pokud budete péct více plechů najednou, zapněte horký vzduch a teplotu nastavte na 90 stupňů. Chcete-li mít všechny dortíky stejně veliké, nakreslete si zespodu pečícího papíru kolečka. Ty moje byly o průměru ca. 65 mm.

Jak ušlehat sníh v páře

Šlehání v páře

V hrnci uvařte vodu až téměř k varu. V míse, která se na hrnec akorát vejde tak, že se nedotýká dnem hladiny, ušlehejte bílky do polotuha. Postavte ji na hrnec a šlehejte – buď metličkou nebo elektrickým šlehačem, až sníh začne houstnout a tvořit lesklé špičky.Bílý ocet obsahuje 10 % kyseliny octové, je tak koncentrovanější než běžný ocet (ten obsahuje jen 8 %) a má ještě větší čisticí sílu. Není taky doslazován karamelem, proto se na úklid hodí mnohem víc. Jak s bílým octem uklízet Před použitím ocet nařeď vodou v poměru 1:4 (ocet:voda).Kvasný lihový ocet

Je nejsilnější (chutí i aroma) ze všech octů. Lihový ocet dokáže perfektně vyčistit vodní kámen i různé šmouhy. Hodí se skvěle také jako desinfekce malých i velkých ran nebo bodanců od hmyzu. V kuchyni je vhodný na nakládané okurky, sterilovanou zeleninu, houby i “utopence”.

Jak dlouho vydrží Hotovou pavlovu nazdobenou šlehačkou a ovocem snězte hned. Když bude stát příliš dlouho, korpus natáhne vlhkost ze šlehačky a bude po křupavosti ( a po prožitku). Korpusy (pusinky) však můžete upéct dopředu, uchovat je ve vzduchotěsné nádobě, kde jim zajistíte pobyt v suchu.

Čím se poleva korpus : Aby korpus nebyl suchý a drobivý, je dobré ho před potřením krémem pokapat. Může to být tuzemák, mandlový likér, griotka, vaječný likér, ale i aromatický čaj, ovocná šťáva nebo rozehřátá a propasírovaná zavařenina. Tekutina by měla chuťově ladit s korpusem a náplní.

Čím zpevnit sníh : Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.

Jak ušlehat sníh bez mixéru

Ručně Namasírujte si svaly, připravte si drátěnou metličku a adekvátně velkou mísu, rozklepněte do ní vejce a začněte šlehat. Úsilí zmenšíte, když mísu postavíte na utěrku nebo do hrnce, aby se nepohybovala. Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu.

Na co nepoužívat bílý ocet

  1. Kámen a mramor: Bílý ocet obsahuje kyselinu, která může poškodit kameninu a mramor.
  2. Dřevo: Bílý ocet může odstranit voskovou nebo olejovou úpravu dřeva, což může vést k poškození povrchu.
  3. Elektronika: Elektronická zařízení a bílý ocet nejsou dobrá kombinace.

Bílý ocet je vhodný k odstranění plísní a bakterií, zápachu z pračky či lednice, odstranění vodního kamene v koupelně a kuchyni, změkčení vody, hubení plevele apod. V kombinaci se sodou bikarbonou bílý ocet skvěle čistí odpady, dřezy, WC a taky povrchy v koupelně a v kuchyni.

Čím Provlhčit korpus : Aby byl dort opravdu vláčný, upečený korpus před skládáním dortu provlhčíte cukrovým sirupem. Podle receptu ho ovšem připravíte o dost víc, než je třeba na jeden dort, a tak zbylý sirup skladujte v lednici a malé množství použijte vždy, když pečete dort.