Jak Nemit modřiny?
Doporučuji ránu chladit – ideálně v režimu 15 minut chlazení 15 minut pauza, chlad stáhne cévy a zpomalí tvorbu otoku (ale na druhou stranu nechcete pokožce ještě ublížit podchlazením). Využít můžete třeba klasické chladicí polštářky. Do okolí očí lze s opatrností aplikovat léky podporující vstřebávání otoku a modřiny.Působí na bolest, otok i rozsah podlitin. Postižené místo by mělo být v klidu, aby se urychlilo vstřebání modřiny. Obvykle to trvá cca 14 dní, než zcela zmizí.postižené místo ledujte. Kostivalovou mast lze použít. Lépe se ovšem podlitina bude vstřebávat po mazání přípravkem Lioton 2-3x denně. Dále je možné rekonvalescenci podpořit užívání Aescin 3x denně 1 tabletu.

Co pomáhá proti modřinám : Modřiny vznikají následkem podlitiny krve pod kůží po úrazu. Pro rychlejší hojení modřin je vhodné použít speciální mast nebo krém navržený k redukci modřin a otoků. Obsahují často látky, jako je heparin nebo arnika, které podporují resorpci podlitin.

Co urychluje hojení ran

Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Co na modřiny babské rady : – Petrželová nať – nadrobno nasekejte nebo rozmixujte petrželku, zabalte do gázy, přiložte na ránu a omotejte. Měňte 2 – 3krát za den. – Podobně jako octový obklad můžete použít obklady z jírovce maďalu, mateřídoušky, jitrocele, slézu i šťávu z kořene čekanky. – Vstřebávání modřin podpoří i med.

Po absorpci krve organismem není v místě úderu zpravidla žádná viditelná známka poškození za předpokladu, že nedošlo k protržení tkáně. V takovém případě dochází ke vzniku jizvy. Podlitiny jsou nebezpečné pro lidi, kteří mají poruchu srážlivosti krve.

Modřiny nejčastěji indikují nedostatek krevních destiček (trombocytopenie), hemofilii (poruchu srážlivosti krve), žilní trombózu či leukémii. Pro správné stanovení diagnózy je však nutná návštěva lékaře. Další nemocí, která způsobuje povrchová krvácení je jaterní cirhóza.

Jak rychle se udělá modřina

Po nárazu má modřina růžovou až červenou barvu, kterou způsobuje okysličená krev, která v místě poranění vytéká z poškozených cév. Do 48 hodin po úrazu dostává modřina typickou tmavomodrou, černou či fialovou barvu, která dala tomuto zranění jméno.u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.Hojení proto často vyžaduje nejen substráty (makronutrienty), ale též mikronutrienty a antioxidanty. Jedná se zejména o vitamin C, který se účastní tvorby kolagenu, vitaminy E a A (včetně jeho prekurzoru betakarotenu) jako významné antioxidanty.

Modřiny nejčastěji indikují nedostatek krevních destiček (trombocytopenie), hemofilii (poruchu srážlivosti krve), žilní trombózu či leukémii. Pro správné stanovení diagnózy je však nutná návštěva lékaře. Další nemocí, která způsobuje povrchová krvácení je jaterní cirhóza.

Kdy jít s modřinou k lékaři : Časté tvoření modřin

Mohou upozorňovat na nedostatek vitaminu B, D, C, K, ale také na poruchu krvetvorby, onemocnění jater, leukémii nebo hemofilii. Za vznikem modřin mohou být i dlouhodobě užívané léky. Pokud se vám tvoří modřiny bez zjevné příčiny, zajděte raději k doktorovi.

Co znamená když se dělají na těle modřiny : může se jednat o stav způsobený nedostatkem některých vitaminů – zejména vitaminu C a K, nebo i o závažnější onemocnění jako je trombocytopenie, hemofilie, žilní trombóza nebo leukémie. V každém případě doporučuji návštěvu lékaře, který provede patřičná vyšetření, ať nedojde k podcenění situace.

Jak poznat zánět v ráně

Zarudnutí a otok – Mírné a časem ustupující zčervenání rány je opět součástí normálního procesu hojení. Zpozornět byste ovšem měli, pokud je okolí rány nateklé a růžově až červeně zbarvené. Jakmile zpozorujete, že se směrem od rány začnou tvořit červené pruhy směřující k srdci, neodkladně vyhledejte lékaře.

Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.Jizvy je velmi vhodné brzy po uzavření rány nebo vyndání stehů pravidelně alespoň 3x denně masírovat tzv. tlakovou masáží. K ošetření je vhodná kvalitní měsíčková mast či šípkový olej. Jezte kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů a nezapomeňte na kolagen, který je odpovědný za proces hojení kůže.

Jak se zbavit infekce v ráně : Nejlépe uděláte, když ránu a její okolí co nejdříve vyčistíte oplachovým sprejem *Granudacyn. Ten ránu během 60 sekund zbaví nečistot i bakterií a významně tak sníží riziko vzniku infekce. Nejen děti zajisté potěší, že sprej během aplikace nepálí ani neštípe a zároveň v ráně vytváří optimální pH pro hojení.