Jak nejlepe upéct lososa?
Lososa osolte, potřete olejem a dejte na plech kůží dolů. Připravte si glazuru smícháním zázvoru, chilli, medu, hořčice a pepře. Glazurou rovnoměrně potřete lososa a dejte péct na 15–20 minut do trouby na 170–180 °C. Upečeného lososa podávejte s vařenými bramborami.Na dostatečně velký kus alobalu dáme porci lososa, posolíme, na vršek dáme 2 kolečka citronu, rozmarýn a 2 kousky másla. Dobře zabalíme do alobalu a dáme péci na 200 °C přibližně na 15-20 minut, podle velikosti porce.Do kůže udělejte několik plytkých zářezů, aby se filety nebo steaky z lososa neprohýbaly. Rozpalte pánev se lžičkou oleje na maximum, položte na něj lososa kůží dolů, opékejte 3 minuty a poté otočte. Nechejte rybu propéct další tři minuty, vypněte plotýnku a nechejte lososa ještě pár minut dojít na horké pánvi.

Jak připravit lososa s kůží : Filet z lososa (pokud možno i s kůží) potřete olivovým olejem a posypte hrubou mořskou solí a zprudka opečte; nejprve kůží dolů – zhruba 5 minut –, pak otočte a dopečte další 3 minuty. Losos by měl být měkký, a přitom křupavý. Podávejte s blanšírovanými fazolkami a čtvrtkami limetky.

Jaké koření se dává na lososa

V misce uděláme zálivku z oleje,citronové šťávy, bazalky, česneku, rozmarýnu, bíleho pepře a petrželky. Vložíme 3 porce lososa a necháme odležet 1 hodinu v lednici. Po té si nachystame 3 kusy alobalu a na každy dáme čast másla a lososa i s částí zálivky a osolíme.

Jak poznám že je losos hotový : Nejlépe pomocí teploměru zjistíme vnitřní teplotu, a jakmile losos dosáhne 55 °C, sundáme ho z grilu. Alternativně poznáte, že je losos hotový, tak, že se Vám u něj vysráží bílkoviny – bílá hmota viditelná mezi řezy jako například na fotce níže. Na první pohled vypadá jako tuk, ve skutečnosti však jde o bílkoviny.

Šťavnatý losos plný chuti s křupavou kůžičkou. Připravený během 20-30 minut.

Tak či tak, ryba je velmi křehká a nízkokalorická surovina, na pánvičce by určitě neměla plavat ve velké vrstvě tuku, připravujete-li ji napřírodno a ne v trojobalu. Filety opékejte 4 až 5 minut. Celou rybu pečte zhruba 4 minuty z každé strany.

Jak připravit lososa v horkovzdušné fritéze

Do fritovacího koše položte plátky citronu a na ně dejte filety lososa kůží dolů. Fritujte 200 °C po dobu přibližně 10-12 minut.Na tři porce lososa:

3 lžíce strouhaného parmazánu. hrst nasekaných bylinek (např. libeček, petrželka, tymián, šalvěj) 3 lžíce Borges Classic olivového oleje.Lososa polož do středu pečícího papíru a k rybičce můžeš přidat jakékoliv bylinky nebo zeleninu. Tady máš některé kombinace, které se k lososu výborně hodí: Citron, kapary a rozmarýn. Citron a losos je klasika, stejně jako přidání kyselých, slaných kapar.

Troubu předehřejte na 200 °C. Každý filet lososa potřete jednou lžičkou medu, řádně opepřete, a pak na každý zatlačte čtvrtinu semínkového mixu. Přendejte na pečicí plech a pečte asi 15 minut.

Jak poznat že je losos hotový : Nejlépe pomocí teploměru zjistíme vnitřní teplotu, a jakmile losos dosáhne 55 °C, sundáme ho z grilu. Alternativně poznáte, že je losos hotový, tak, že se Vám u něj vysráží bílkoviny – bílá hmota viditelná mezi řezy jako například na fotce níže. Na první pohled vypadá jako tuk, ve skutečnosti však jde o bílkoviny.

Jak se dělají hranolky v horkovzdušné fritéze : Předehřejte si horkovzdušnou fritézu na 200°C a vložte do ní hranolky. Fritujte zhruba 15-20 minut, během fritování doporučujeme košíkem alespoň 2x zatřepat, aby se hranolky promíchaly a při náznacích přichytávání hranolek ztlumit teplotu na 185°C.

Kdy pokapat lososa citronem

Položíme kůží na máslo. Osolíme, posypeme kořením na ryby a položíme kolečko citronu. Můžeme ještě celé pokapat citronovou šťávou. Pečeme cca 15 min na 180 °C.

Ponech kůži na filetu a peč stranou s kůží dolů. Opláchni filety ve studené vodě a osuš je papírovými utěrkami nebo je nech volně uschnout. Podle chuti můžeš osolit i opepřit. Polož pečící papír na plech.Losos, který žije v moři, má maso narůžovělé. Je to dané jeho přírodní stravou, do které patří korýši. Díky nim se lososům zbarvuje jejich svalová tkáň do červena.

Jak se vaří v horkovzdušné fritéze : Horkovzdušná fritéza má uvnitř topné těleso a ventilátor. Vzduch ohřátý na teplotu od 80 °C do 200 °C díky ventilátoru proudí rovnoměrně uvnitř fritézy a smaží pokrmy svým prouděním. Potraviny se tak smaží rovnoměrně a nepřipalují se. Pro větší křupavost stačí přidat pár kapek oleje.