Očkem háčku prostrčím tenký drátek (kdo má ještě dobré oči tak stačí třeba i nit) do toho navléknu druhý konec lanka prostrčím drátek očkem zpět a protáhnu celé lanko očkem a udělá se krásný pevný uzel a je to rychlovka. Vlastně tak jak to má Sven akorát to nemusím vázat protože lanko jde zpátky přes očko háčku.Zapínání je možné použít v podobě karabinky nebo třeba amerického zapínání. Kroužky jsou potřeba často, jejich alternativou jsou "esíčka", se kterými se ale bohužel nesetkáte příliš často. Naprosto základním ukončením je pouze pomocí lanka, zamačkávacího rokajlu a karabinky.Chytat na plavanou s mrtvou rybkou pod splávkem můžeme jak s tužším plavačkovým prutem, tak teleskopem nebo i prutem kaprovým. Ovšem nejvíce se asi osvědčil lehčí 50 g (na špičce) vláčecí prut dlouhý 2,70 a 3,20. Délku volíme podle toho, kde právě chytáme, zda na údolní nádrži, nebo na řece.
Jak spojit lanko : Pomocí spojky lze spojovat lanka, popřípadě fixovat po napnutí. V případě přepálení vodičů v lanku lze pouhým přišroubováním spojky lanko opět propojit.
Jak navázat háček bez očka
Navázání háčku s lopatkou
- Vlasec se přeloží, položí se podél ramínka háčku a těsně za lopatkou se udělá první ovin.
- Přidávají se další oviny směrem k obloučku háčku – obvyklý počet je 5 – 10.
- Uzel se navlhčí a dotáhne, přebytečný vlasec se odstřihne.
Jak spojit Navazec s vlascem : Jestliže máte předem připravené návazce se smyčkou na konci, jsou zde dvě možnosti, jak spojit návazec s kmenovým vlascem. Buď využijete spojení smyčky do smyčky, nebo použijete nějaký spojovací prvek. Zde přichází v úvahu především klasický obratlík nebo nějaký malý typ obratlíku Gizmo na rychlou výměnu.
V případě, že máte lanka zkorodovaná a bowdeny zanešené špínou, tak se můžete snažit sebevíce, ale řazení se Vám seřídit nepodaří a brzdy “půjdou” ztuha. Doporučujeme je měnit alespoň jednou za sezónu, Vaši peněženku to nezruinuje a rozdíl zaručeně poznáte.
uskřípnout a naletovat v požadované délce, pokud možno velkou pájkou. Leč je dobré to lanko prostrčit skrz kuličku a roztáhnout pak zaletovat, nebo eventuálně použít malinkou matičku, prostrčit lanko skrz, matičku zmáčknout ve svěráku rozumně a opět proletovat a pak vybrousit vypilovat požadovaný tvar konce.
Kdy jít na dravce
16. června je svátek pro mnoho rybářů. Po takřka 6měsíčním hájení začíná sezona dravců, kdy si vychutnáte souboj se štikami, candáty, ale i obrovskými sumci. Rybího soupeře můžete udolat několika rybolovnými technikami.Od 16. června do 31. prosince – povolená doba lovu dravců v mimopstruhových revírech. Od poloviny června až do konce prosince lze podle rybářského řádu ve svazových mimopstruhových vodách lovit cíleně dravce, tedy sumce, štiky, candáty …Pokud potřebujete efektivně napnout ocelové lano je pro Vás lanová svěrka jasnou volbou. Lano se vloží mezi čelisti, zajistí se proti vypadnutí pojistkou a do oka se umístí například řetěz, který se ukotví a hupcuk.
Nasuneme plastovou trubičku na konec lanka u zadního měniče a lanko protáhneme skrz rám, až se konec trubičky objeví v otvoru v horní části dolní trubky rámu. Je důležité, aby trubička zůstala v rámu při vyvlékání lanka, takže ji na obou koncích připevníme páskou k rámu.
Jak navázat háček na ryby : Vlasec se přeloží, položí se podél ramínka háčku a těsně za lopatkou se udělá první ovin. 2. Přidávají se další oviny směrem k obloučku háčku – obvyklý počet je 5 – 10. Po posledním ovinu se konec vlasce prostrčí očkem, které vzniklo při přeložení vlasce.
Jak vytáhnout háček : Nejefektivnějším způsobem je vzít si nějaký provázek, či silnější pletenku nebo silon a potom požádat o pomoc nějakého kolegu se silnou povahou. Pomocí provázku bychom měli vyvinout tlak, který uvolní háček z těla.
Jak dlouhy Sokovy Navazec
Délka šokového vlasce závisí na důvodu, kvůli kterému ho používáte. Pro nahazování stačí šokový vlasec tak dlouhý, že při nahazování máte na navijáku několik otoček šokového vlasce. To odpovídá přibližně délce 2-3 prutů. Pokud ho používáte z důvodu ostrých překážek na dně, může být šokový návazec výrazně delší.
Krok 1: Navazovací materiál protáhneme očkem obratlíku (při lovu velkých ryb provlékáme dvakrát). Krok 2: Přeložením navazovacího materiálu vytvoříme očko. Krok 3: Vytvořeným očkem na navazovacím materiálu protáhneme konec navazovacího materiálu. Obvykle se konec navazovacího materiálu protahuje očkem sedmkrát.Bovden tažený v kuse skrz rám odhalíme jednoduše zatažením za jeho oba konce, a když se posunuje, stačí v něm vyměnit lanko, případně pak budeme bojovat úplně stejně, jen budeme skrz rám tahat celý bovden. a potom opatrně vnitřní teflonovou trubičku, kterou na konci čistě zastřihneme 4, aby neměla otřepy.
Jak vymenit bowdeny : Povolíme kotvu lanka, úplně zašroubujeme doraz v páce a vyšroubujeme zpět o jednu celou otáčku. Pomalu otáčíme pedály a rukou posuneme řetěz na druhý nejmenší pastorek, tím zbavíme lanko průvěsu. Napneme rukou lanko a znovu ho ukotvíme. Otáčíme pedály a řetěz by se měl vrátit na nejměnší pastorek.