Jak navázat fluorocarbon na šňůru?
Spojuji tak hodně silný monofil i fluorocarbon. Nasuneš trubičku,dáš obratlík,druhý konec zase do trubičky a zacvakneš. Spoj je hotový za pár vteřin a pevný jako flurocarbon sám o sobě… Igor >> Každá smyčka je robustní,nevzhledná a u silného FC obzvláště.Pro vytvoření jednoduchého uzlu do očka můžeme použít vlasec, i pletenku. Prvně protáhneme smyčku očkem háčku a nebo obratlíku, poté omotáme volný konec kolem všech ostatních vlasců, provlečeme volný konec smyčkou a postupně dotáhneme oba konce. Vhodné je vlasce předem navlhčit proti krabatění.Navazování háčku (karabinky) s očkem

  1. Prostrčte volný konec vlasce očkem. Můžete i dvakrát.
  2. Volný konec otočte zpět a podstrčte jej pod vlasec.
  3. Otočte volný konec kolem vlasce a vytvořte tak smyčku.
  4. Volný konec vraťte zpět k očku a prostrčte jej mezi první otočkou vlasce.
  5. Uzel pevně zatáhněte a zastříhněte konec.

Jaký fluorocarbon na návazce : Dobrý den Petře, naší volbou číslo 1 v oblasti fluorocarbonových materiálů je zcela jednoznačně Cleareater fluorocarbon od anglické firmy Carp´R´Us. Jedná se zcela nepochybně o vůbec nejkvalitnější fluorocarbonové vlákno, které v současnosti můžete koupit.

Jaký fluorocarbon na štiky

Fluorocarbonové lanko se u nás primárně používá lovu štik, případně sumců. Ve slabších průměrech se pak fluorocarbon používá k návazcům na candáty, okouny, pstruhy apod. tam, kde nehrozí úlovek štiky. Fluorocarbon je materiál podobný vlasci, ovšem s mírně jiným složením, které snižuje jeho viditelnost ve vodě.

Jak se navazuje Obratlik : Krok 1: Navazovací materiál protáhneme očkem obratlíku (při lovu velkých ryb provlékáme dvakrát). Krok 2: Přeložením navazovacího materiálu vytvoříme očko. Krok 3: Vytvořeným očkem na navazovacím materiálu protáhneme konec navazovacího materiálu. Obvykle se konec navazovacího materiálu protahuje očkem sedmkrát.

Postup, kterým se uzel pro spojení šňůry a fluorocarbonu váže:

  1. Vytvoříme jednoduchou smyčku na fluorocarbonu.
  2. Prostrčíme smyčkou pletenou šňůru.
  3. Dotáhneme šňůru na konec smyčky.
  4. Děláme omoty kolem celé smyčky směrem zpátky (můžeme například 10x)
  5. Opět prostrčíme pletenou šňůru smyčkou.
  6. Navlhčit, utáhnout.


Z čistě filozofického hlediska by bylo nejlepší vždy použít co nejtenčí průměr. To nabízí nejdelší náhozy a dokonalý kontakt s nástrahou nehledě na říční proud či vítr nad hladinou. V kombinaci s malou nápadností ve vodě mluví vše jasně pro tenké šňůrky. Šedivá je však teorie a naopak zelený bývá strom života.

Kolik se vejde vlasce na naviják

Dobrý den, na odhozovou cívku doporučujeme použít 3500 redukci, na kterou se vejde cca 400m vlasce o průměru 0,28 mm, což je na odhoz úplně dostačující.AMBULANČNÍ UZEL

Nejčastější využití ambulančního uzlu je při spojování dvou stejně silných provazů, obvazů. Dokáže spolehlivě spojit lana i tenké provázky. Rovněž se používá k připevňování dlahy, a to hlavně proto, že je plochý, a po uvázání dlahy netlačí.Pokud chytáte rekreačně pár vycházek za rok, měl by Vám vlasec vydržet dvě sezony, ale i tak doporučujeme každou sezonu namotat nový. Většina našeho týmu mění vlasce dvakrát za sezonu.

Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi. Na tento průměr se dá vytáhnout až na břeh štika, 115 cm, pokud netlačíte příliš na pilu a máte trpělivost v souboji. Kdybyste se chystali na sumce, velké štiky, zkrátka velké ryby. Zvolil bych průměr 0,50 mm a více.

Jak silný vlasec na štiky : Nic nepokazíš tímto:0,16mm=pstruh,okoun,jelec; 0,20mm=štika,candát,bolen. Jestli se třeba budeš věnovat hlavně štikám,tak klidně použij 0,22-0,25mm. Vlasec by neměl mít žádnou barvu,to oceníš na řece hlavně na podzim když je křišťálově čistá voda. Neměl by být moc průtažný,vhodný je třeba označený "strong,spinning".

Jak daleko olůvko od háčku : Vzdálenost háčku od zarážky může být 25-50 cm. Olůvko je samozřejmě průběžné, aby při záběru nekladlo odpor. Záběr kapra má různou intenzitu, někdy se zmocní nástrahy sotva viditelně, jindy zase tak rázně, že máme co dělat, abychom zachránili udici před odvlečením do vody.

Jak se váže háček s očkem

Postup:

  1. Konec navazovacího materiálu dvakrát (lepší odolnost uzlu) protáhneme očkem.
  2. Konec omotáme 5krát – 9krát po pevném vlasci.
  3. U očka nám vznikne smyčka.
  4. Následně nám vznikne další smyčka, kterou také konec navazovacího materiálu protáhneme.
  5. Navlhčíme a utáhneme.


Šokovka s našim kmenovým vlascem by měla být spojena opravdu pevným uzlem, který ovšem není zároveň nijak výrazně veliký, tak aby bezproblémově procházel očkama prutů. Pro spojení šokovky s našim kmenovým vlascem se nejčastěji používá uzel s názvem krvavý uzel či dvojitý grinner.V případě vláčení a volby barvy šnůry nebo vlasce je v podstatě jedno, jakou barvu zvolíte, vyberte si takovou, kterou dobře uvidíte. Obecně se pro přívlač spíše doporučují barevně výraznější provedení fluo žlutá, oranžová, zelená právě proto, aby je bylo dobře vidět i za šera.

Jak silný vlasec na přívlač : Na přívlač je to ideální volba a na obalu Vás může ujistit nosnost vlasce. Tento průměr vlasce by měl stačit na střední velikosti ryb (50 – 90 cm). Například na kapry skvělá volba. Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi.