Jak nastavit DNS wedos?
Postupujte těmito kroky:

  1. Přihlaste se do zákaznické administrace.
  2. V horním menu vyberte Domény.
  3. Ze seznamu vyberte doménu, jejíž DNS servery (NSSET) chcete změnit.
  4. V levém menu vyberte Změna DNS serverů.
  5. Proveďte nastavení (liší se pro domény CZ a ostatní domény)
  6. Klikněte na tlačítko Odeslat.

V pravém sloupci klikneme na název připojení. Zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) a zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Použít následující adresy serverů DNS a do aktivních polí Upřednostňovaný server DNS a Alternativní server DNS nyní vyplníme IP adresy vybraných serverů DNS.Přihlaste se do zákaznické sekce Miowebu a na záložce Moje weby vyhledejte web (doménu), u které si přejete vytvořit subdoménu. Následně klikněte na tlačítko Správa webu. V detailu webu poté klikněte na Změnit DNS. Pro vytvoření subdomény budete potřebovat podklady pro nastavení DNS u subdomény.

Jak zjistím kde mám DNS záznamy : Před pár dny představil nástroj DNSCheck, který prověří DNS záznamy u vašich doménových jmen. Neváže se pouze na CZ domény, otestovat můžete jakékoliv jiné. Stačí zadat doménu (bez www), tj. například „zive.cz“.

Jak nastavit HTTPS na Wedosu

Jak na HTTPS u Wedosu. Přihlaste se do administrace Wedosu a zobrazte si podrobnosti hostingu kliknutím na jeho název. Následně v menu klikněte na HTTPS. Vybrat si můžete ze 2 možností – rychlého nastavení s certifikátem Let's Encrypt a standardního výběru z několika variant s ručním nastavením.

Co je to DNS záznam : DNS záznamy určují, jaké služby běží na internetové doméně. Založením DNS záznamu příslušného typu aktivujete službu a nastavujete její parametry. Některé typy patří mezi základní a na své doméně je zcela jistě budete potřebovat.

Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).

Nejdříve se podívejte do dohody, kterou máte uzavřenu s vaším poskytovatelem Internetu. Další možností je spustit si ve Windows přes Start a Spustit nebo Vyhledat příkaz cmd a když se otevře okno DOS zadat ipconfig /all , dole v obrázku pak vidíte příklad, jakou mohou mít hodnotu vaše DNS (zeleně zakroužkováno):

Jak nastavit subdoménu wedos

Weby subdomén můžete založit přes FTP ve složce www/domains, nebo www/subdom. Tato volba ovlivňuje chování subdomén vůči aliasům. Pokud aliasy nepoužíváte, doporučujeme použít složku www/domains. Návod na správu souborů přes FTP najdete v článku Webhosting – Správa souborů.Přihlaste se do FTP webhostingu podle návodu Webhosting – Základní správa souborů. Jděte do složky www/domains. Založte nový adresář s názvem domény, kterou chcete přesměrovat. V tomto adresáři založte nový soubor s názvem .DNS záznamy (Domain Name System) jsou textové informace, vázané na doménu a sdělující internetu, kde (na jakém serveru) se jaká služba (web, e-maily…) k doméně nachází. DNS záznamy nastavujete u toho providera, který vám spravuje DNS servery.

Svou aktuální IP adresu můžete zjistit, když navštívíte stránku www.mojeip.cz. Pokud máte dynamickou IP adresu, bude se vaše IP adresa časem měnit. V případě pevné IP adresy zůstává stále stejná.

Jak udělat z http HTTPS : Pokud chcete u názvu domény použít protokol HTTPS, musíte mít na webu nainstalovaný certifikát SSL nebo TLS. Váš webový hostitel (poskytovatel webového hostingu) může nabízet zabezpečení HTTPS nebo můžete požádat certifikační autority o certifikát SSL/TLS a nainstalovat ho sami.

Jak nastavit SSL : Pro nastavení postupujte následovně:

Přejděte do „Nastavení“ > „SSL“ Zobrazí se informace, že SSL ještě nebylo aktivováno. Není se však třeba ničeho obávat. Pro aktivování už jen stačí kliknout na "Go ahead, activate SSL!"

Jaký je hlavní úkol DNS

DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.

A a AAAA záznam

Slouží pro nasměrování domény na konkrétní IP adresu. Zadáváte do něj adresu serveru, na kterém má doména obsah. Když se pokusíte na doménu přistoupit, uvedený server je kontaktován a požádán o obsah pro předmětnou doménu.Řešení

  1. Terminál spustíte následujícím způsobem: Windows: Stiskněte klávesy Windows + R.
  2. Zadejte „ nslookup “.
  3. Pokud nechcete používat místní server DNS, zadejte „ server 8.8.8.8 “.
  4. Zkontrolujte následující záznamy: Záznam MX: Zadejte řetězec „ set type=MX “ a poté zadejte název domény.

Jakou zvolit DNS : Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).