Nasměrovat doménu můžete pomocí nastavení jednotlivých DNS záznamů (A, AAAA, CNAME atp.). Pokud doména využívá naše nameservery, můžete postupovat podle článku Nastavení DNS. Jestliže doména využívá nameservery jiného registrátora, obraťte se prosím na něj, nebo změňte nameservery na naše.Přihlaste se do zákaznické administrace. V horním menu vyberte Domény. Z nabídky vyberte doménu, kterou chcete přesměrovat. V levém menu vyberte Nastavení přesměrování.Postupujte těmito kroky:
- Přihlaste se do zákaznické administrace.
- V horním menu vyberte Domény.
- Ze seznamu vyberte doménu, jejíž DNS servery (NSSET) chcete změnit.
- V levém menu vyberte Změna DNS serverů.
- Proveďte nastavení (liší se pro domény CZ a ostatní domény)
- Klikněte na tlačítko Odeslat.
Jak nastavit DNS doménu : Jak DNS záznamy nastavit
- Přihlaste se do Zákaznického centra.
- Přejděte do sekce správy domén (Domény (Přehled domén) / Detail domény).
- Klikněte na možnost DNS záznamy.
- Přidat DNS záznam můžete výběrem typu záznamu a vyplněním požadované hodnoty.
Jaký DNS server nastavit
Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).
Jaký je rozdíl mezi hostingem a doménou : Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.
Přesměrování najdete v administraci v Detailu domény (stačí prokliknout doménu z hlavní stránky), najdete to v sekci PŘESMĚROVÁNÍ DOMÉNY. Po rozkliknutí tlačítka NASTAVIT PŘESMĚROVÁNÍ u Webového přesměrování nastavíte URL adresu, kam chcete doménu nasměrovat.
Prvním z nich je přesměrování webu pomocí DNS. Návštěvník stránky bude přesměrován na jinou www stránku poté, co zadá v prohlížeči adresu vaší domény. Cílem může být libovolná URL adresa. Druhým způsobem je přidání požadované (nové) domény k již existujícímu webhostingu jako alias.
Jak zjistím kde mám DNS záznamy
Před pár dny představil nástroj DNSCheck, který prověří DNS záznamy u vašich doménových jmen. Neváže se pouze na CZ domény, otestovat můžete jakékoliv jiné. Stačí zadat doménu (bez www), tj. například „zive.cz“.V pravém sloupci klikneme na název připojení. Zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) a zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Použít následující adresy serverů DNS a do aktivních polí Upřednostňovaný server DNS a Alternativní server DNS nyní vyplníme IP adresy vybraných serverů DNS.Spravovat DNS záznamy můžete v Zákaznickém Centru v Domény>Detail domény>DNS>Správa DNS záznamů. Nyní se nacházíte v přehledu všech DNS záznamů pro konkrétní doménu. Všimněte si, že si můžete záznamy podle potřeby i vyfiltrovat.
Aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je kromě webhostingu zapotřebí i služba registrace a prodlužování domény (např. s názvem společnosti, zkratka, …). Alternativně lze využít domény III. řádu zdarma, například vasejmeno.poskytovatel.cz, ale pro komerční projekty je toto řešení naprosto nevhodné.
Kolik stojí doména webu : Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.
Co znamená přeregistrovat doménu : je úkon, při kterém dochází ke změně registrátora, případně i technického správce domény.
Jak přiřadit doménu
Přesměrování najdete v administraci v Detailu domény (stačí prokliknout doménu z hlavní stránky), najdete to v sekci PŘESMĚROVÁNÍ DOMÉNY. Po rozkliknutí tlačítka NASTAVIT PŘESMĚROVÁNÍ u Webového přesměrování nastavíte URL adresu, kam chcete doménu nasměrovat.
Přejděte do služby Google Search Console. Na navigačním panelu vyberte Přidat službu nebo Vyhledat službu. Klikněte na Přidat službu. Do možnosti Doména (nikoli do předpony adresy URL) zadejte doménu, kterou chcete ověřit.Pomocí nástroje nslookup můžete zkontrolovat záznamy DNS pro e-mailovou doménu.
- Terminál spustíte následujícím způsobem: Windows: Stiskněte klávesy Windows + R.
- Zadejte „ nslookup “.
- Pokud nechcete používat místní server DNS, zadejte „ server 8.8.8.8 “.
- Zkontrolujte následující záznamy:
Jak zjistit vnitřní IP adresu : Najděte svou IP adresu v Windows
- Vyberte Start> Nastavení > Network & internet > Wi-Fi a pak vyberte Wi-Fi síť, ke které jste připojení.
- V části Vlastnosti vyhledejte svoji IP adresu, která je uvedená vedle položky Adresa IPv4.