Jak napsat popis ke knize?
Stručný popis dokumentu, jeho obsahu, zpravidla obsahuje bibliografickou citaci dané publikace. Na rozdíl od abstraktu není cílem anotace vyjmenovávat konkrétní cíle a výsledky výzkumné práce, ale popsat, jaká problematika se v textu řeší.Obsahovat by měla:

  1. název knihy a jméno autora.
  2. motiv příběhu.
  3. čas, kdy se vyprávění odehrává
  4. kompozici.
  5. formu vyprávění (osobu, přítomnost vypravěče apod.)
  6. hlavní postavy a jejich charakteristiku.
  7. literární žánr.
  1. Obecné zásady: Referát žák vypracuje 1x za pololetí, a to buďto písemnou, anebo ústní formou – dle rozpisu.
  2. Představit svou knihu:
  3. Stručné údaje o autorovi knihy:
  4. Místo a čas:
  5. Charakteristika postav:
  6. Stručný děj a hlavní zápletka:
  7. Citace:
  8. Vlastní názor + jiné zajímavosti:

Jak napsat úvod ke knize : Úvodní slovo je na začátku díla a jeho cílem je představit čtenáři autora knihy nebo díla, které se chystá číst. Autor obvykle nepíše úvodní slovo k vlastní práci. Úvodní slovo se sází v písmu odlišném od písma vlastní práce, obvykle v kurzivě a případně ve větším stupni.

Jak má vypadat anotace

Anotace je typicky kratší a jejím cílem je říci, co bude obsahem článku, nalákat, zaujmout (v novinářském prostředí se často označuje jako perex). Neprozrazuje výsledky ani metody, ale upozorňuje na to, že by si dílo měl člověk přečíst. Má vysvětlující nebo doporučující ráz.

Co je to anotace ke knize : Anotace je naopak krátké a výstižné představení vaší knihy tak, aby upoutalo pozornost redaktora / vydavatele / čtenáře. Stručně v něm představujete, o čem váš příběh vypráví – žánr, postavy a stručně zápletka. Hlavním cílem anotace je zaujmout, upoutat pozornost. Je to vlastně reklama na vaši knihu.

POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.

Popis je slohový útvar, kterým podáváme informace o tom, jak vypadá určitá věc, osoba, objekt…, z čeho se skládá, jaké mají jednotlivé části vlastnosti atd. Popisovat tedy můžeme osoby, zvířata, věci, lidskou činnost nebo přírodní děje. Popis většinou začínáme celkovým pohledem a pak popisujeme jednotlivosti.

Jak má vypadat referát vzor

Referát musí obsahovat úvod, hlavní stať a závěr. V úvodu referátu by měl jeho autor upozornit na zpracovávané téma, odůvodnit jeho zvolení, popř. uvést, proč jej pro něj toto téma důležité, v čem je aktuální, specifické, apod. Vlastní stať musí mít zcela srozumitelné a komplexní vysvětlení zpracovávaného tématu.Věnování by mělo být hlavně osobní, tedy zdrojem by měla být vaše vlastní hlava, ne internet. Pokud je věnování ručně napsané, působí mnohem osobněji a upřímněji. Věnování obdarované/mu připomene nejen to, od koho dárek dostal. Bude s ním mít spojenou i příležitost, k níž jste mu dárek věnovali.Úvod a jeho obsah

– Seznámíte čtenáře s tím, jaké jsou cíle Vaší bakalářské/diplomové práce, uvedete výzkumné otázky, případně jaké hypotézy se budete snažit potvrdit, a uvedete metody, které budete používat. – Nedílnou součástí úvodu je také popis Vaší motivace čili důvod, proč jste si vybrali zrovna toto téma.

V úvodu se přesně vymezí problém, kterým se práce zabývá, vysvětlí se, k čemu má práce sloužit, proč je napsána. Dále má být uvedena stručná charakteristika zkoumaného problému, má být formulován cíl a metody práce. Úvod by měl obsahovat i informaci o struktuře práce. Délka úvodu bývá zhruba 200 slov.

Jak napsat abstrakt k textu : Základní pravidla při psaní abstraktu

Abstrakt je zpravidla psán stručně, ale měl by čtenáři více do hloubky nastínit téma navazující práce a seznámit jej tak i s použitými metodami, výsledky a závěrem. Abstrakt je stejně jako anotace vždy na začátku práce ještě před úvodem a je pro něj vyhrazena celá jedna strana.

Jak vypadá anotace : Anotace je v podstatě něco jako stručný úvod, resp. shrnutí Vaší bakalářské/diplomové práce, a měla by tak seznámit čtenáře s problematikou, které se ve své práci věnujete. Zpravidla je tvořena několika větami (6 až 10 řádků), pro které je vyhrazena celá jedna strana.

Jak začít popis obrazů

1. Úvod – jméno autora, název, doba vzniku, styl, hlavní motiv 2. Hlavní část popisu → Popředí (první plán) → Střední část (druhý plán) → Pozadí (třetí plán) 3. Závěr – celkový dojem, barva, technika, kontrast…

1. prostý – v běžné denní komunikaci, bez odborných znalostí (krajiny, předmětu, budovy, všedního dne) a/ statický – objekt je popisován v klidovém stavu (budova, krajina…) b/ dynamický (dějový) – v pohybu (cesta do školy, všední den…)POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.

Jak zacit popis : Úvod. Následuje první odstavec, nečekaně úvod, kam napíšete základní informace o popisovaném předmětu. Hodí se napsat, že předmět existuje, kde se s ním můžeme setkat apod.