Tisková zpráva by měla přinášet nové téma, informace nebo jiný úhel pohledu. Mezi hlavní kritéria jejího úspěchu patří atraktivní obsah. Titulek zprávy musí novináře zaujmout a vystihnout hlavní myšlenku sdělení. Titulek tiskové zprávy by měl obsahovat sloveso.Zpráva patří mezi základní žurnalistické útvary. Měla by v sobě zahrnovat odpovědi na otázky co, kdo, kdy, kde a jak. Zpráva čtenářům přináší ucelené informace, rozšiřuje zprávu krátkou, dále uvádí další podrobnosti, skutečnosti i citace. Jedná se o útvar, kde by měla být dodržena objektivita, a to bez debat.- zpráva je informace o tom, co už se stalo – typický je proto minulý čas – jedná se o úvar informační (zpravodajský) – důraz se klade na objektivitu, vlastní názor autora je nežádoucí – obsahuje události tak, že odpovídá na pomyslné otázky: • Co se stalo
Jak vypadá zpráva : Zpráva patří mezi základní žurnalistické útvary. Měla by v sobě zahrnovat odpovědi na otázky co, kdo, kdy, kde a jak. Zpráva čtenářům přináší ucelené informace, rozšiřuje zprávu krátkou, dále uvádí další podrobnosti, skutečnosti i citace. Jedná se o útvar, kde by měla být dodržena objektivita, a to bez debat.
Jak správně napsat úvahu
V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj. Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.
Jak zacit psát zprávu : Zprávu můžete psát prakticky o čemkoli. Můžete psát o tom, co se stalo někomu v cizím městě, a stejně tak můžete psát o něčem, co se stalo přímo vám. V každém případě je ale třeba psát objektivně – máte informovat o tom, co se stalo, nikoli o svých osobních pocitech nebo názoru na to, co se stalo.
Práce s návrhy zpráv
- Na telefonu s Androidem otevřete Google zprávy .
- Otevřete některou konverzaci nebo zahajte novou. Tip: Zkontrolujte, že je v řádku pro psaní zprávy uvedeno „zpráva“.
- Klepněte na Návrhy zpráv .
- Klepněte na návrh, který chcete použít.
- Až budete zprávu chtít odeslat, klepněte na Odeslat .
Úvaha je slohový útvar, který vzniká na základě lidské myšlenky. V úvaze se její autor zamýšlí nad určitým problémem, snaží se na něj pohlédnout ze svého vlastního hlediska, nalézt jeho řešení, apod. V úvaze musí být především zachycen proces přemýšlení o konkrétním problému.
Jak napsat krátkou úvahu
Před samotnou tvorbou úvahy je dobré se důkladně zamyslet nad stanoveným tématem a připravit si krátkou osnovu – v několika bodech shrnout základní myšlenky, nebo dílčí otázky, na které bude hledána odpověď a postupně je pak obalovat textem.Tiskové zprávy média zpravidla zveřejňují bezplatně. ✔ PR článek má za cíl především ovlivnit čtenáře, proto na rozdíl od tiskové zprávy nebývá tolik objektivní a firmy (případně jiné organizace) v něm prezentují svůj pohled na věc. Za PR článek se ve většině případů platí.V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj. Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.
Úvod. Práce samotná již klasicky začíná úvodem, kde se uvádí, jakým problémem se budeme zabývat. Často se stává, a je to tak asi nejlepší, že zde autor položí otázku, nad kterou je třeba se zamyslet.
Jak napsat uvod úvahy : V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj. Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.
Jak mám napsat úvahu : Při psaní úvahy je také důležité zaměřit se na argumentační stránku tohoto díla. Je samozřejmé, že úvaha není vědecká publikace, na druhé straně v ní však není možné prezentovat vlastní nepodložené názory bez jakékoliv logiky. Ve své úvaze byste měli být předem nezaujatí, objektivní a otevření více názorům.
Jak správně napsat zprávu
Zpráva patří mezi základní žurnalistické útvary. Měla by v sobě zahrnovat odpovědi na otázky co, kdo, kdy, kde a jak. Zpráva čtenářům přináší ucelené informace, rozšiřuje zprávu krátkou, dále uvádí další podrobnosti, skutečnosti i citace. Jedná se o útvar, kde by měla být dodržena objektivita, a to bez debat.
V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj. Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.Na co si dát v úvaze pozor
- Úvaha musí být především logicky strukturovaná.
- Myšlenky by se neměly opakovat.
- Jazyk by měl být spisovný.
- Je důležité neprezentovat pouze svůj názor, ale zamyslet se i nad jinými pohledy.
- Používají se formulace jako myslím si, věřím, že, podle mého názoru, zamýšlím se.
V jakém čase se píše zpráva : – zpráva je informace o tom, co už se stalo – typický je proto minulý čas – jedná se o úvar informační (zpravodajský) – důraz se klade na objektivitu, vlastní názor autora je nežádoucí – obsahuje události tak, že odpovídá na pomyslné otázky: • Co se stalo