Jak nahodit sanační omítku?
Sanační omítka se míchá například elektrickým míchadlem, a to po dobu 15 – 20 minut. Sanační omítku lze míchat i v bubnové míchačce. Při míchání sanační omítky směs nabývá na objemu až o 30 %. Počítejte s tím při dávkování směsi do míchačky.Na sanační omítku by měl přijít pouze silikátový nátěr, např. Primalex SILIKÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA (FM6), která je vhodná i pro interiér.Sanační omítka je speciální druh omítky s nízkou nasákavostí a vysokou paropropustností. Od obyčejné omítky se liší také tím, že je mnohem poréznější. Právě díky vysoké poréznosti odvádí sanační omítka vlhkost z vnitřku zdiva na povrch, kde se může volně odpařovat.

Jak nahodit vlhkou zeď : Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Jakou penetraci pod sanační omítku

V interiéru použijeme kerasil bez penetrace. Před nanášením musí být sanační omítky vytvrdlé a vyschlé (viz technologie provádění).

Kdy pouzit sanační omítku : Kdy použít sanační systém K sanaci objektu je třeba přistoupit ve chvíli, kdy na domě zpozorujete odpadávající omítku. Nejčastější příčinou je kapilární vlhkost, která se do zdí dostává vzlínáním z oblasti základů a v místech, kde je zeď v kontaktu s mokrou zeminou.

Na bílé dřevěné palubky je vhodná bílá lazura na palubky. Barvy lze doplnit další péčí a výživou dřeva. K tomu jsou vhodné lazury či voskové oleje. Nátěr je možné ještě ochránit průhledným lakem, vosk nebo impregnace brání odírání a vlhkosti.

Používejte propustné nátěrové barvy, skvěle poslouží třeba Primalex Mykostop. Disperzní by znemožnily průchod vlhkosti a po čase byste museli celý proces provést znovu. Pokud jde o místnost, kde není možné pravidelně větrat, naneste termoizolační nátěr přímo na zdivo bez malty.

Jak snizit vlhkost doma

6 tipů, jak snížit vlhkost v bytě

  1. Pravidelně větrejte.
  2. Ventilátor v koupelně
  3. Nejefektivnější způsob: Pořiďte si odvlhčovač
  4. Vařte s digestoří
  5. Sušte prádlo venku nebo používejte sušičku.
  6. Rostliny, které pohlcují vlhkost.

Vzlínající vlhkost se na zdích projevuje viditelnými mapami, bobtnáním a opadáváním omítek, případně také nepříjemně zatuchlým zápachem, navlhlými textiliemi, výskytem plísní.Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.

Speciální penetrační nátěry

Takové penetrační nátěry nazýváme filtrační. Pro napouštění nenatřených, dobře vyzrálých podkladů ve vnitřních prostorách a na fasádách můžeme využít univerzální penetraci. Touto penetrací zpevní podklad, sjednotí rozdílnou savost materiálů, zvýšíme přilnavost následných vrstev.

Jaký štuk na sanační omítku : Suchá maltová směs SanaBond Štuk je sanační štuk určený pro zhotovení poslední vrstvy sanačního systému vlhkého zdiva. Je vhodný pro vnitřní i vnější omítku. SanaBond Štuk obsahuje křemičitý písek, pojiva a modifikační přísady zajišťující vysokou poréznost.

Čím přidělat palubky : Pro připevnění palubek k roštu jsou ideální vruty RAPI–TEC BSP do palubek a lišt. Pro palubky o šířce 19 mm zvolte vruty o velikosti 3,2 x 40 mm a pro palubky o šířce 27 mm vruty o velikosti 3,2 x 50 mm. Palubky připevněte vrty ke každému podkladovém hranolu, nikdy k sobě nelepte pero a drážku!

Čím natřít borovicí

Pro měkké dřevo se hodí lazura

Pro ochranu měkkého dřeva, jako je jedle, smrk, borovice nebo lípa, jsou nejvhodnější lazury. Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva.

U sanované zdi:

Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM. Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM. Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU. Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat. Snadno se omývají, dlouho vydrží a v případě potřeby jdou jednoduše vyměnit.

Co vytahuje vlhkost : Pravidelně větrejte

V zimě větrejte krátce a intenzivně, v létě klidně i celý den. Je dobré, když můžete udělat průvan, který vlhkost z bytu vyžene. Pokud nemůžete mít stále otevřená okna, nechte proudit vzduch alespoň takzvanou mikroventilací, kdy je okno pootevřené jen na malou mezeru.