Jak nafouknout balónek s héliem?
Ceník nafukování fóliových balónků:

Velikost Cena
S 60 Kč
M 90 Kč
L 120 Kč
XL 150 Kč

NÁVOD K NAFOUKNUTÍ BALÓNKU:

  1. vybalte balónek a plastové brčko z obalu.
  2. zasuňte brčko do otvoru k nafukování, který je umístěný na spodní straně balónku.
  3. foukáním přes brčko nafoukněte balónek.
  4. opatrně vytáhněte brčko z balónku ven (systém je navržen tak, že nemusíte ústí balónku zavazovat)

Nafukovat můžete dvoucestnou pumpou nebo elektrickým kompresorem. Ten si můžete zakoupit v našem eshopu, nebo si ho od nás pouze vypůjčit.

Jak nafouknout balónek s ventilem : Při nafukování balónků vzduchem můžete použít ruční pumpičku či profi elektrickou pumpičku, která obsahuje speciální ventil na fóliové balónky, nebo obyčejné brčko, které opatrně vsunete do nafukovacího ventilu a foukáte. Balónky nafouknuté vzduchem nelétají!

Jak nafouknout balónek na helium

Napíchnutí balónku: Na černý ventil napíchněte balónek tak, aby nedocházelo k úniku po stranách. Nafouknutí balónku: Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. Tím uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. Ujistěte se, že balónek má tvar kapky, což je znak správného nafouknutí.

Jak dlouho vydrží balónek s heliem : Balónky nafouklé héliem létají. Na zavazování se používají stuhy na balónky a závaží. Pro rychlejší uvazování se ale používají taky rychlovazače. Hélium ale prchá povrchem balónků mnohem rychleji, takže balónek vydrží létat cca 8–12 hodin – závisí na objemu balonků a okolní teplotě.

Návod k použití heliové bomby:

Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. (viz obrázek) Tímto pohybem uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. 5. Po nafouknutí balónku uvolněte tlak na ventil, proudění plynu se zastaví.

Nafouknutí je jednoduché, buď použijete heliovou bombu, které má přímo plnící hubici nebo lze takovýto balónek nafouknout pomocí ruční pumpičky, či pomocí brčka – s brčkem ale musíte zacházet velmi opatrně, aby se fólie neprotrhla.

Jak nafouknout balónek s heliem

Návod k použití heliové bomby:

Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. (viz obrázek) Tímto pohybem uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. 5. Po nafouknutí balónku uvolněte tlak na ventil, proudění plynu se zastaví.1) Nejdříve vezmeme balonek a pomocí trychtýře ho naplníme jedlou sodou. 2) Do menší PET lahve nalijeme ocet. 3) Balónek navlékneme přes hrdlo. 4) Pevně držíme u okraje a vsypeme obsah do lahve.To vše Vás bude stát jen 190 Kč (dováží se do vzdálenosti 15 km od prodejny dle aktuálních rozvozových oblastí Wolt). Rozvozové oblasti vám sdělí personál prodejny.

Lahev přestřihneme těsně pod polovinou, na hrdlo láhve nevlékneme balónek a nádobu napustíme vodou. Lahev ponoříme do nádoby a budeme pozorovat balónek, který se nafoukne. Jelikož je vzduch lehčí než voda, tak voda vytlačuje vzduch vzhůru, který následně způsobí nafouknutí balónku.

Jak nafouknout vodní balónky : Lahev přestřihneme těsně pod polovinou, na hrdlo láhve nevlékneme balónek a nádobu napustíme vodou. Lahev ponoříme do nádoby a budeme pozorovat balónek, který se nafoukne. Jelikož je vzduch lehčí než voda, tak voda vytlačuje vzduch vzhůru, který následně způsobí nafouknutí balónku.

Jak nafouknout balónek heliem : Návod k použití heliové bomby:

Zatlačte na ventil a vychylte ho z jeho pozice. (viz obrázek) Tímto pohybem uvolníte bezpečnostní ventil a helium začne proudit do balónku. 5. Po nafouknutí balónku uvolněte tlak na ventil, proudění plynu se zastaví.

Jak nafouknout balónek aby Lital

Pokud chcete, aby balonek létal, lze balonek nafouknout speciálním netoxickým a nevýbušným plynem – heliem. Při nafouknutí foliového balonku heliem Vám bude balonek létat cca 14 dnů, tvar nezmění cca 1 týden.

Balónek nafoukněte 110cm dlouhý. Z nafouknutého balónku nesmí vejít vzduch, musí balónek zůstat tvrdý (pevný). Odtáhněte bublinu od přiléhající bubliny. Mírně ohněte uprostřed a zakruťte, tvořící se ucho.Ústí balónku opatrně natáhneme na hrdlo láhve, tak aby soda/prášek zůstala v balónku. Sodu/prášek z balónku vytřepeme do láhve s octem. Držíme láhev za hrdlo, kde je napojen balónek, aby nám neuletěl. Vznikající oxid uhličitý nafoukne balónek.