Jak na zdravé cévy?
Ryby s tučným masem (makrela, losos, sardinky a tuňák) obsahují zdravé tuky – omega-3 mastné kyseliny, které mohou odblokovat ucpané tepny. Omega-3 mastné kyseliny mohou snižovat záněty v cévách a také zabraňují vzniku krevních sraženin a vysokému krevnímu tlaku.Pacienti si nejčastěji stěžují na klaudikační bolest – námahová bolest, která donutí pacienta přerušit chůzi po určité konkrétní vzdálenosti). Později se objevují i klidové bolesti dolních končetin, končetina je studená, mizí ochlupení, často nacházíme plísňové postižení nohou.Dopřejte si dostatek aerobních (vytrvalostních) aktivit, jako je jízda na kole či bruslích, běh, rychlá chůze nebo plavání. Obecné doporučení je, že bychom měli ujít denně alespoň 5 kilometrů (10 000 kroků) a čas od času se zadýchat, abychom srdce trochu rozpumpovali.

Co rozpouští cholesterol v cévách : Vláknina totiž tlumí vstřebávání cholesterolu do organismu. Potravinami s vysokým obsahem vlákniny nejsou jen levné pšeničné otruby nebo naopak drahé psyllium, ale většina ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky a obiloviny, ovesné vločky, luštěniny, houby nebo třeba ořechy.

Jak se léčí ucpané cévy

V zásadě je možné situaci řešit buď otevřením a zprůchodněním tepny (endarterektomií) nebo přemostěním postiženého úseku (bypassem). Jednodušší postižení je možné vyřešit katetrizačně (angioplastikou), často je nutné oba způsoby zkombinovat.

Co je dobré na srdce a cévy : Pro zdraví oběhové soustavy jsou nesmírně důležité zdravé tuky: Například omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, které se vyskytují v tučných mořských rybách, jako jsou tuňák, makrela, sardinky nebo losos. Pomáhají udržet zdravé srdce, přičemž se doporučuje přijímat jich alespoň 250 mg denně.

Barevná duplexní sonografie žil dolních končetin

Vyšetření hlavních žil na dolních končetinách kontroluje jejich průchodnost, je základním vyšetřením pro určení žilního původu otoků na dolních končetinách a díky vysoké citlivosti dokáže včas vyloučit akutní žilní trombózu.

Jaké mohou nastat příznaky

  • bušení srdce, pocity úderů srdce navíc nebo naopak jejich občasné vynechání,
  • nepříjemný pocit na hrudi (především při fibrilaci síní),
  • slabost a snížená fyzická výkonnost,
  • točení hlavy, závratě, zmatenost a úzkost, dočasné zhoršení zraku nebo řeči,
  • křeče,
  • dušnost,

Co nejvíce škodí srdci

Co naopak našemu srdci škodí, je např. kouření, obezita, nadužívání vysokých dávek alkoholu, cukrovka a vysoká hladina cholesterolu. Právě ta se ve svých počátcích nijak neprojevuje, a při tom může za většinu kardiovaskulárních onemocnění.Které ovoce vám pomůže snížit cholesterol

  • Rozinky. Obsahují velké množství rozpustné vlákniny, a to 3,2 g v ½ sklenici.
  • Fíky. Fíky obsahují rozpustnou vlákninu, která snižuje hladinu špatného cholesterolu a současně zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu.
  • Sušené meruňky.
  • Sušené švestky.
  • Sušená jablka.

Jak snížit cholesterol rychle třeba před odběrem krve

  1. žádné zdroje trans-tuků – nejezte průmyslově zpracované potraviny, čtěte etikety a složení
  2. konzumujte vlákninu – denně jezte luštěniny, obiloviny, tvrdé druhy zeleniny a ovoce, semínka.


Mezi hlavní patří vysoký krevní tlak, cukrovka, zvýšený cholesterol, kouření a obezita,“ uvedla doktorka Svobodová, podle které je základem snižujícím riziko závažných klinických příhod (mezi které patří např. srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda) vedle farmakoterapie hlavně racionální strava a pravidelný pohyb.

Co rozsiruje cévy : Oxid dusnatý: Zázračná molekula rozšiřující cévy.

Jak posilit slabe srdce : Jíte to nejlepší pro vaše srdce

  1. Konzumujte stravu bohatou na zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky a vlákninu.
  2. Jezte rybu nejméně dvakrát týdně.
  3. Omezte příjem nasycených tuku a potravin s vysokou mírou cholesterolu.
  4. Vybírejte si nízkotučné mléčné výrobky.
  5. Snižte příjem potravin, které obsahují rostlinné oleje.

Co na Ucpavani cév

Jak vyčistit zanesené cévy

  1. Zapomeňte na nezdravé tuky.
  2. Dopřejte si ryby a ořechy.
  3. Zařaďte do jídelníčku česnek.
  4. Nechte promluvit sílu přírody BYLINKY.
  5. Zaměřte se na potraviny s obsahem luteinu.
  6. Nezapomínejte na odpočinek.
  7. Doplňujte vitamíny.
  8. Správná strava.


Mezi hlavní příznaky se řadí:

  1. dušnost;
  2. otoky nohou a kotníků;
  3. náhlý nárůst váhy;
  4. nadměrná únava;
  5. nechuť k jídlu;
  6. nadměrné bušení srdce;
  7. vyšší frekvence močení.

Mezi takové symptomy patří: Nevolnost, zvracení, dušnost a bolest v horní části břicha: tyto „nespecifické příznaky“ se vyskytují o něco častěji u žen než u mužů a je nutné brát je vážně. Především by měla být v případě, že se tyto obtíže vyskytnou v rozsahu, který nikdy předtím nebyl, vždy přivolána záchranná služba.

Co zpomaluje činnost srdce : Chlad výrazně zpomaluje srdeční frekvenci. B : Nervové vlivy – sympatická nervová vlákna zrychlují srdeční akci. Například- rozčílení, tělesná námaha. Parasympatická nervová vlákna zpomalují srdeční činnost.