Jak na krtka babské rady?
Krtek obecný je sice chráněný, ale za určitých okolností ho lze legálně zabít.

  1. Nastražte trubkovou past.
  2. Nastražte sklenici od okurek.
  3. Instalujte akustický odpuzovač krtků
  4. Počkejte si na krtka s motykou.
  5. Nalijte do chodbičky tekutý odpuzovač
  6. Nasypte do chodbičky práškový odpuzovač
  7. Zažeňte krtka pachovým ohradníkem.

“ RADA: Použijte čerstvou citronovou kůru, psí a kočičí srst, tvarůžky, listy ořešáků. „Zahrádkáři zkoušejí krtka vypudit například i obaly od různých aromatických sýrů, někdo možná i kus nějakého toho romadúru ke svačině oželí. Většího úspěchu však těmito,hostinami' nedosahují.Je nasnadě, že pokud krtiny obsahují takto jemný, výživný materiál, měly by najít pouze 3 možná uplatnění: využití k obohacení záhonů, využití do truhlíků a květináčů a nebo využití k obohacení kompostu, odkud se zemina dostane později opět na záhony.

Jak se zbavit krtka diskuze : Krtci jsou na vibrace citliví a vadí jim. Osvědčeným vibračním plašičem krtků je Weitech Wk0677, který má solární napájení a je neslyšielný pro lidi. Vibrace se nejlépe šíří v těžších nebo jílovitých zeminách. V písčitých půdách je dosah vibračních plašičů menší.

Co nemá rád krtek

Babské rady proti krtkům

A vysaďte na své zahrádce rostliny, které mu nevoní: například česnek, afrikány nebo aksamitník. Krtek si nerozumí ani s vůní citronové kůry a psích a kočičích chlupů, můžete tedy zkusit je nastražit do krtčích chodbiček.

Kdy krtek ryje : Krtek ryje celoročně, ale nejvíce aktivní je na jaře a na podzim, kdy je půda vlhká a měkká. V tomto období také probíhá rozmnožování krtků, které se páří od února do dubna a rodí mláďata v březnu až květnu. Samci pak hledají samice a vytvářejí povrchové chodby, které jsou viditelné jako pruhy na trávníku.

Krtek ryje celoročně, ale nejvíce aktivní je na jaře a na podzim, kdy je půda vlhká a měkká. V tomto období také probíhá rozmnožování krtků, které se páří od února do dubna a rodí mláďata v březnu až květnu. Samci pak hledají samice a vytvářejí povrchové chodby, které jsou viditelné jako pruhy na trávníku.

Krtek ryje celoročně, ale nejvíce aktivní je na jaře a na podzim, kdy je půda vlhká a měkká. V tomto období také probíhá rozmnožování krtků, které se páří od února do dubna a rodí mláďata v březnu až květnu. Samci pak hledají samice a vytvářejí povrchové chodby, které jsou viditelné jako pruhy na trávníku.

Co krtkovi smrdí

Krtky odpuzuje také česnek zažloutlý, nebo afrikány. Ty vaší zahradu navíc krásně vyzdobí. Nejúčinnější a pro krtky nejodpudivější je údajně řebříček královský.V okružních chodbičkách, které jsou několik decimetrů pod zemí, loví potravu. Živí se larvami, žížalami, hmyzem, drobnými hlemýždi, ještěrkami, nepohrdne ani myši či žábou. Této havěti spotřebuje denně téměř tolik, kolik sám váží. Často se objevuje v čerstvě obdělané půdě bohaté na tyto živočichy.Krtek ryje celoročně, ale nejvíce aktivní je na jaře a na podzim, kdy je půda vlhká a měkká. V tomto období také probíhá rozmnožování krtků, které se páří od února do dubna a rodí mláďata v březnu až květnu. Samci pak hledají samice a vytvářejí povrchové chodby, které jsou viditelné jako pruhy na trávníku.

Krtek je aktivní v zimě i v létě, po celý rok a po celý den i noc. Krtci se k zimnímu spánku neukládají. Místo toho si během jara, léta i podzimu hromadí ve svých chodbách potravu, kterou se pak během zimy, kdy není většina hmyzu aktivní, živí.