Jak na dravé ryby?
Dravé ryby si po zimě rády vyrazí za kořistí až k hladině, a proto je lze lovit i na mušku. Muškařský prut na lov štik volte bytelnější AFTMA 5+, abyste bez problémů nahodili i větší streamer. Na candáty si vystačíte s jemnějším prutem. Prut doplňte muškařskou šňůrou s potápivým koncem (F/I).My osobně nejraději používáme dvoudílné woblery, kteří jsou živější a mají zajímavější chod. Další geniální nástrahou pro lov dravců v létě jsou rotační třpytky. Právě rotačky nabízí ty nejlepší vlastnosti pro lov dravců na mělkých místech a poblíž potopených překážek. Rotačky jsou TOP!Podpora predátorů

Instalace berliček umožnila soustředit větší počet dravců v ohniskových lokalitách. Berličky jsou jednoduchá bidýlka ve tvaru písmene T, zhotovená z dřevěných hranolků, ideálně o hraně 4 – 5 cm a s dosedací ploškou dlouhou 20 – 30 cm.

Kdy jít na štiky : Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.

Na co se nejlépe chytají ryby

Mámě tři možnosti, buď chleba nakrájíme a jednotlivé kostky napichujeme na háček, nebo z něj uválíme kuličky. Poslední možností je chytat na větší kus chleba plovoucí na hladině, tzv. „na mlaskačku“. Tip 1: Kuličky chleba lze namočit a pak vyválet v různých posilovačích, nebo mletém či drceném koření.

Kdy se mohou chytat ryby : Doba lovu na mimopstruhových revírech: v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září: od 4 do 24 hodin. v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen: od 5 do 22 hodin.

Lov ryb na rotační třpytku totiž patří k těm jednodušším záležitostem. Zjednodušeně: Rotační třpytku stačí jenom nahodit, a poté v různé rychlosti přitáhnout. Není nutné vymýšlet nějaké škubání se špičkou prutu, anebo další věci, abyste nástrahu oživili. U rotačky tohle neplatí.

Mezi osvědčené nástrahy patří kukuřice, brambory, těsta, šroty, hrách, chléb, rohlík, hnojní červi, rousnice, dešťovky, ale i sýr, lančmít a v poslední době stále se rozšiřující vysokoproteinové nástrahy, boilies. Kukuřice se jeví jako jedna z neúčinnějších nástrah.

Jak poznat naše dravce

Mají 4 společné znaky: výjimečně ostrý zrak, zahnutý zobák, silné nohy a prsty s ostrými zahnutými drápy. U dravců, kteří loví drobné hlodavce, je rozdíl ve velikosti obou pohlaví nepatrný nebo téměř žádný, opačně je tomu u lovců ptáků.Od úterý, 16. června, můžeme vyrazit na lov dravců. V této souvislosti připomínáme některá základní pravidla. Nejmenší zákonná lovná délka sumce velkého je 70 cm, štiky obecné 50 cm, candáta obecného 45 cm a bolena dravého 40 cm.Jaké metody na štiku můžeme využít:

  1. Lov na přirozenou nástrahu – živá rybka, mrtvá rybka.
  2. Přívlač na umělé nástrahy – lov na třpytku, woblery, gumové nástrahy mnoho dalšího.
  3. Lov na umělou mušku – muškaření na velké streamery, záležitost pro velké fajnšmekry.


Na přehradách v takových zátokách dost často bývají staré pařezy, kde dravec taktéž může číhat. Štiky se často schovávají kolem mol, loděk, leknínů, rákosí, popadaných větví a stromů, vodních trav, kamenných násypů, kolem podvodních zlomů a prakticky kolem každé překážky, kterou můžeme ve vodě nalézt.

Kdy se nesmí chytat ryby : Kdy končí lov ryb Rybolov musíte ukončit podle denní doby lovu uvedené v rybářském řádu nebo po ponechání maximálního limitu úlovků. Pro mimopstruhové revíry končí lov v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září o půlnoci (ve 24:00) a v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen ve 22:00.

Kdy nejvíce berou ryby : Nejvíce potravy se vyskytuje během letních měsíců, což umožňuje v tomto období silný růst. Jak se voda na jaře postupně otepluje, stoupá také aktivita kaprů. Když teplota vody překročí 10 až 12 stupňů (většinou v dubnu), zvyšuje se rozhodným způsobem úroveň aktivity.

Kolik si můžu vzít ryb za den

Hana Pávková Málková Dle výživových doporučení bychom měli ryby konzumovat 2-3x týdně, což znamená cca 400 g za týden. Konzumace ryb je mimo jiné důležitá z důvodu obsahu nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na náš srdečně-cévní systém.

Nejvíce potravy se vyskytuje během letních měsíců, což umožňuje v tomto období silný růst. Jak se voda na jaře postupně otepluje, stoupá také aktivita kaprů. Když teplota vody překročí 10 až 12 stupňů (většinou v dubnu), zvyšuje se rozhodným způsobem úroveň aktivity.Do základní rozhodně patří kvalitní prut, naviják, návnady a nástrahy, vlasec či šňůra a základní doplňky, které zpříjemní rybaření. Do povinné určitě pak vyprošťovač háčků, metr, podběrák a pokud chytáte na slovenských vodách, tak i podložka pod ryby.

Na co chytat ryby v moři : Rybáři loví na moři nejčastěji dvěma způsoby, trolling a pilkrování. Při trolling můžete zvolit delší prut v délce 2 až 2,4m, při technice lovu pilkrování je vhodné zvolit kratší prut v délce 1,5 až 2m. Pokud chcete lovit ze břehu nebo z přístavního mola, potřebujete dosáhnout daleké hody.