Jak už jsme zmínili, hodí se nejen hovězí (hovězí kýta, roštěná), sáhnout můžeme i po vepřovém masu. V tom případě využijeme vepřovou kýtu. Použijeme sůl, pepř a hořčici. Hodí se jak klasická plnotučná, pikantnost dodá dijonská.Maso nakrájíme přes vlákno na plátky, naklepeme je do šíře, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Okurky, vejce, párky, špek a cibuli pokrájíme na stejné čtvrtinové dílky a klademe na jednotlivé plátky masa. Dobře zavineme, popřípadě spíchneme párátkem.Maso nakrájíme přes vlákno na čtyři plátky, do šířky rozklepeme a z vrchní strany osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Doprostřed poklademe vždy špalíček slaniny a salámu, kyselou okurku a čtvrtku vařeného vejce. Maso zavineme a upevníme kovovou jehlou, párátky či nití. Povrch závitku osolíme.
Jak dlouho vařit spanelske Ptacky : V kastrolu na rozehřátém loji orestujeme na kousky nakrájenou cibuli, restujeme mírně do hněda, přidáme zabalené ptáčky a ty orestujeme ze všech stran. Přilijeme vodu, kastrol přiklopíme poklicí a zvolna dusíme doměkka, cca 1,5 – 2 hodiny.
Jaké vepřové maso na Rozlítané ptáčky
Postup přípravy. Na tento recept jsem použila vyzrálejší maso od řezníka – přesněji vysoký roštěnec. To, jaké maso použijete, se odrazí na délce přípravy a také na výsledné chuti.
Na co se hodí vepřová pečeně : Vepřová pečeně
Svědčí ji pečení, smažení a grilování. Hodí se na řízky, minutky, medailonky, pečení vcelku atd.
Svíčková (Tenderloin)
Je považována za nejlepší část hovězího, což se odráží na ceně. Táhne se pod páteří zvířete.
Daleko lepší volbou je hovězí zadní, karabáček, květová špička, loupaná nebo kulatá plec (často přezdívaná jako falešná svíčková). Tyhle části masa totiž obsahují více kolagenu a díky tomu má omáčka výraznější chuť i lepší konzistenci. I v tomto případě platí, že nezáleží tolik na druhu masa, jako na jeho původu.
Jak se dělá španělský ptáček
Maso naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Obložíme špalíčkem klobásy, slaniny, měsíčkem cibule, půlkou vařeného vejce a nakládanou okurkou. Zavineme, obtočíme provázkem, zavážeme, osolíme a opepříme. Ptáčky opečeme v hrnci s rozehřátým sádlem prudce dozlatova a vyndáme z kastrolu.150 Kč
Hmotnost porce (g) | 300 |
---|---|
Trvanlivost (dnů) | 60 |
Doba přípravy (minut) | 10 |
Příloha | není v ceně |
Váha masa (g) | 150 |
Toto je hřbetní část vepře. Jde o ceněnou partii. Začíná od krkovice a dál pokračuje až k zadní části – kýtě.
Na plátek naskládáme asi 5–10 g špeku (špalíček a nebo na plátky), 20 g gothaje/špekáčku (špalíček),čtvrtku vejce, půlku okurky (nakrájené podélně na čtvrtky – do každého závitku dáme 2 čtvrtky) a čtvrtku cibule na plátky. Řádně zabalíme a převážeme kuchyňským provázkem nebo zajistíme jehlami. Pokračujeme omáčkou.
Jaké je nejlepší maso na pečení : Na pečení a dušení se obecně hodí tučnější maso, které dodá jídlům výraznější a zajímavější chuť. Je to třeba krkovice, bok nebo koleno. Na smažení a minutky použijte libovější kousky masa jako spodní a vrchní šál, pečeni, květovou špičku, ořech nebo tu nejlepší část z celého prasete – panenku.
Jaký je rozdíl mezi vepřovou pečení a vepřovou Kotletou : Když na mase ponecháme kost, říkáme mu kotleta. Když váleček masa vykostíme a ponecháme ho v celku, máme pečeni. Abychom vám ještě trošku zamotali hlavu, musíme dodat, že vykostěné kotletě, tedy pečeni, se také říká karé. Za pečeni označujeme i přední část masa, blíže k pleci.
Čím nahradit hovězí maso
Mezi dnes již zcela dostupné náhražky patří sojové maso, tofu, seitan, klaso, robi maso, tempeh nebo šmakoun. V receptech je můžete nahradit všude tam, kam byste přidali maso. Hodí se do guláše i do "číny".
Hovězí maso – to je spousta partií, přičemž každá z nich se v hrnci nebo na pekáči chová trochu jinak. Na vaření omáček se hodí hovězí hrudí, vysoké žebro a kulatá nebo loupaná plec. Pokud maso nemá rovnoměrný tvar, nezapomeňte ho před vařením svázat kuchyňským provázkem.Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat. Hovězí falešná svíčková je část předního z plece býka. Jedná se o sval, který svým vzhledem připomíná běžnou svíčkovou, zde také získal svůj název.
Jaké vepřové maso na svíčkovou : Maso z kulaté plece dodá omáčce výraznější chuť, protože má v sobě více kolagenu. Velmi zajímavým kus masem je tzv. loupaná plec. Získává se z přední nohy býka či jalovice, ze střední části ramene (plece) zvířete (odtrhnutím, odloupnutím od lopatky – odtud její název "loupaná plec").