Jaké maso na kotlíkový guláš?
Maso doporučujeme večer před přípravou guláše namarinovat. Očistěte bylinky, zbavte je stonků a překrojte je na drobné kousky., Maso nakrájejte na kostky velikosti 2x2x2 cm, osolte a opepřete. Přidejte bylinky a prolisovaný česnek. Poté vše zalijte červeným vínem a dejte na noc do chladničky.Postup přípravy receptu

Hovězí maso omyjeme a nakrájíme na kostky. Sádlo a nakrájenou slaninu rozškvaříme v kotlíku, přidáme očištěnou, nakrájenou cibuli a necháme ji zpěnit. Přidáme mletou papriku, maso, sůl, pepř a dusíme ve vlastní šťávě. Když šťáva vysmahne, podlijeme maso horkou vodou a pomalu dusíme.Na guláš se nejvíce osvědčilo maso přední, konkrétně hovězí kližka. Ale guláš můžeme uvařit i z masa vepřového, drůbežího nebo ze zvěřiny. Kus masa na guláš (např. hovězí kližka, vepřová plec, krůtí stehno, kus zvěřiny) otřeme vlhkým ubrouskem (neomýváme), odblaníme, pokud je to potřeba, případně vykostíme.

Co se dá vařit v kotlíku : Vaříme v kotlíku

  1. Chlebová polévka s párkem.
  2. Bramborová polévka s houbami.
  3. Kotlíkový guláš se zeleninou.
  4. Kotlík s kabanosem.
  5. Šumavská specialita.
  6. Opilé špekáčky.
  7. Lečo.
  8. Pikantní hovězí ragú

Kolik je potřeba masa na guláš pro 20 osob

Norma je 9- 10 dkg na osobu – ale již upraveného, a dle mne je to málo. Pokud chcete mít pořádné porce plus něco na přidání tak počítejte pro padesát lidí s 10 kg masa – minimálně.

Jaké vepřové maso na guláš : Mezi recepty na vepřový guláš najdete doporučení vařit z plecka, krkovice nebo z vepřové kýty. Vepřový guláš je nejčastější varianta guláše, která se u nás konzumuje. Recepty jsou rozličné, ale základem guláše je vždy nepostradatelná cibule.

Guláš je speciální směsí gulášové papriky, cibule a česneku, které dají guláši jeho typickou chuť, doplněná kmínem, pepřem a majoránkou.

Kančí guláš na víně

  • Kmín český celý
  • Jalovec celý
  • Pepř černý celý
  • Nové koření celé
  • Pepř černý celý BIO.
  • Bobkový list celý
  • Bobkový list mletý

Co je lepsi KYTA nebo plec

Kýta je všestranně využitelné maso v gastronomii. Z kýty můžete připravit řízky a minutky, ale můžete ji podusit a připravit z ní omáčky. Zároveň je to ideální volba, pokud máte v plánu vyrábět domácí šunku. Plec je velice křehké a šťavnaté maso lehce porostlé tukem.Na čem vařit

  1. plynový nebo benzínový vařič
  2. hobo stove (obvykle vyroben z oceli nebo plechu a umístěn na desce)
  3. lihový vařič (skladný a lehký vařič, který je ideální pro použití v letních měsících)
  4. speciální plynové sporáky s uzavřeným systémem pro drsnější podmínky.
  5. gril.

Například chilli con carne, kari, makarony se sýrovou omáčkou nebo rizoto. Pokud si chcete připravit rychlá a jednoduchá jídla v jediném hrnci, proklikejte se naším světem receptů. Ať už hledáte masová, vegetariánská, nebo veganská jídla, určitě si tu přijdete na své!

Na zahuštění si připravte jíšku – na másle osmahněte 2 lžíce hladké mouky. Horkou jíšku do guláše pořádně zamíchejte a ještě 10 minut povařte. Až nyní je čas přidat utřený česnek a majoránku.

Kolik kg masa pro 10 lidí : Tabulka pro výpočet množství masa na akci

základní 1 porce základní 10 porcí
Slavnost – hotové jídlo oběd/večeře 150 g 1500 g
Slavnost – minutka jídlo oběd/večeře 200 g 2000 g
Pracovní – hotové jídlo oběd/večeře 100 g 1000 g
Pracovní – minutka jídlo oběd/večeře 150 g 1500 g

Kolik masa na guláš pro 30 lidí : Lépe a rychleji se vám udělá, pokud ji budete smažit osolenou. Pro cca 30 lidí jsme vařili asi ze 7 kg masa… vyšlo i na přidání, masa měl každý dostatek, počítali jsme cca 200g na osobu, podávali jsme s chlebem… Pokud chcete víc masa na osobu,tak vynásobte porci v gramech os.

Jak dlouho dusit vepřové maso na guláš

Do základu přidáme maso, zprudka restujeme a bohatě zaprášíme mletou paprikou. Podlijeme vodou a dusíme doměkka (zhruba hodinku). Jakmile máme maso měkké, přijde na řadu gulášek dochutit již zmíněnými ingrediencemi.

Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.Posypeme korenim (chilli, paprika, kmin) Jakmile se zacne maso prichytavat podlejeme vodou, tak ze je maso skoro pod vodou. Vyvarime vodu za staleho michani a znovu podlijeme, to opakujeme cca 3x, pak prikrejeme a nechame probublavat.

Čím zahustit kančí guláš : Brambory obsahují polysacharidy, které si při vaření štěpí a nasávají vodu, a tím přirozeně guláš zahustí. Nejlepší je, když brambor do omáčky nastrouháte a necháte tak 20 minut povařit. Nesnášíte strouhání Vyndejte z guláše pár bramborů s trochou omáčky, rozmixujte, vraťte a zamíchejte.