MILÁNSKÁ Směs na ochucení omáček a strouhaného sýra na špagety, makaróny a jiné těstoviny. Obsahuje koření typická pro italskou kuchyni jemně mletá: bazalku, česnek, sušenou mrkev, oregano (dobromysl), černý pepř, tymián, citrónovou kůru, provensálskou směs a sůl.Boloňskou omáčku skvěle vylepšíte vepřovými klobáskami i mletým vepřovým masem. Nebojte se s rajčatovým pyré přidat i sklenici červeného vína či krájené ančovičky, docílíte tak výraznější chuti. Nabízíme variaci v pomalém hrnci i klasicky v kastrolu na sporáku.Postup přípravy
Cibuli oloupeme, nakrájíme a osmahneme ji na oleji. Přidáme mleté maso, které mícháme tak, aby se netvořily slepené hrudky. Přidáme rajčata, protlak, prolisovaný česnek, bylinky podle chuti, osolíme a opepříme, promícháme a dusíme asi 15 minut. Špagety uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu.
Jak zavařit boloňskou omáčku : Omáčku lze samozřejmě zavařit. Postupujeme jako při zavařování masa. Konzervujeme 20 min při teplotě 100 °C 24 hodin po sobě a připravíme si tak do zásoby polotovar. Lze ji bez problémů i zamrazit.
Jaké maso do špaget
Jaké maso se na boloňskou omáčku hodí Do italské boloňské omáčky se dává mleté maso a pancetta. Na boloňskou omáčku se tradičně používá směs mletého vepřového a hovězího masa. Díky vyššímu podílu tuku v mletém vepřovém je boloňská omáčka tučnější, díky mletému hovězímu chuťově výraznější.
Jaké koření se dává do špaget : Česko: skládá se : paprika, nať petžel,cibule, paprikové floky červené, jedlá sůl 15%, pepř černý, rajčatový prášek, tymián, česnek, bazalka, petržel list, oregáno,zázvor. Nevhodné pro děti do 3 let . Koreniaci prípravok.
Směs osolte a opepřete, přidejte rajčatový protlak a zalijte vodou. Pak se musí boloňská omáčka aspoň dvě hodiny vařit na mírném ohni. Některé italské nonny nechávají omáčku povařit dokonce až šest hodin – díky tomu je její chuť ještě intenzivnější a maso ještě jemnější.
Čím můžete zahustit omáčky
Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.
Jak dlouho dusit Bolonskou Omacku
Směs osolte a opepřete, přidejte rajčatový protlak a zalijte vodou. Pak se musí boloňská omáčka aspoň dvě hodiny vařit na mírném ohni. Některé italské nonny nechávají omáčku povařit dokonce až šest hodin – díky tomu je její chuť ještě intenzivnější a maso ještě jemnější.Na oleji osmahneme na plátky nakrájený česnek, po zpěnění přidáme maso, zamícháme. Když je maso hnědé, přidáme sladkou papriku, protlak (kečup), zamícháme, podlijeme trochou vody a dusíme cca 25 minut. Do hotového masa můžeme rozemnout oregano nebo majoránku.Protože hovězí maso vysychá rychleji než tučnější vepřové, mělo by se vepřové vždy smažit jako první. Hovězí maso tedy do omáčky přidejte, až se osmaží vepřové. Směs osolte a opepřete, přidejte rajčatový protlak a zalijte vodou. Pak se musí boloňská omáčka aspoň dvě hodiny vařit na mírném ohni.
V kastrolu nebo hluboké pánvi s poklicí rozehřejte olivový olej. Vhoďte cibuli nakrájenou nadrobno a restujte dosklovata. Přidejte mleté maso a zprudka ho orestujte dohněda, vařečkami ho rozdělujte na drobné kousky. Po asi 5 minutách přihoďte najemno nasekaný česnek a cukr.
Jak udělat jednoduchou omáčku na špagety : Na rozehřátém oleji osmažte nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, na kostičky nakrájenou mrkev. Přidejte bylinky, rajčata a osolte. Za občasného míchání vařte 15 minut, pak rozmixujte ručním mixérem.
Jak dlouho se vaří boloňské špagety : Postup přípravy
Během míchání vařečkou rozmělňujeme hrudky mletého masa. Jakmile je maso zarestované, přidáme krájená rajčata, protlak a dochutíme solí, pepřem a mletou paprikou. Přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme 15 minut.
Jaké maso na špagety
Jaké maso se na boloňskou omáčku hodí Do italské boloňské omáčky se dává mleté maso a pancetta. Na boloňskou omáčku se tradičně používá směs mletého vepřového a hovězího masa. Díky vyššímu podílu tuku v mletém vepřovém je boloňská omáčka tučnější, díky mletému hovězímu chuťově výraznější.
Čistou omáčku zahustíme hladkou moukou ve vodě a necháme ještě povařit. Znovu můžeme dochutit ostrým kečupem, sůl, cukr, může být i maggi. A nakonec to hlavní – do hotové omáčky zamícháme smetanu ke šlehání. Podáváme s nejlépe domácím houskovým knedlíkem.Přísné předpisy a nařízení určují, že mleté maso by se mělo připravovat pouze z velmi kvalitního a maximálně čerstvého hovězího, telecího, vepřového, jehněčího a kůzlečího masa. Mletá zvěřina nebo drůbež se tímto způsobem upravovat nesmí.
Čím zahustit mleté maso : Čím směs zahustit
A opět: klasicky se mleté maso zahušťuje strouhankou, moukou, nebo namočenou houskou. Ale jde to i jinak. Zcela bez mouky se obejdete, když k masové směsi přidáte nastrouhané syrové brambory, sýr nebo strouhanou vařenou mrkev. Místo strouhanky lze použít i ovesné či ječné vločky.