Jaká majetková pojištění a pojištění osob znáte?
V rámci pojištění majetku rozlišujeme pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Cena pojištění je vždy velmi individuální, odvíjí se od rozsahu pojistného krytí a hodnoty nemovitosti popř. domácnosti.Majetkem se rozumí souhrn všeho, co osobě patří, tedy zjednodušeně řečeno její "aktiva". Souhrn majetku a dluhů pak tvoří jmění osoby. Do pojištění majetku patří jak pojištění věcí movitých (havarijní pojištění vozidla, pojištění domácnosti), tak nemovitých (pojištění staveb).Jak už název napovídá, pojištění nemovitosti se vztahuje na veškerý nemovitý majetek, který jen tak nevezmete a nepřemístíte. Kryje škody způsobené na bytě, domě nebo rekreační chatě. Vztahuje se ale také na stavební materiál, nebytové prostory a společné části domu a spoluvlastnický podíl v případě bytového domu.

Jaké jsou typy pojištění : Obsah článku

  • Životní pojištění
  • Pojištění schopnosti splácet.
  • Pojištění domácnosti a nemovitosti.
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění osobních věcí a karet.
  • Havarijní pojištění a povinné ručení
  • Pojištění odpovědnosti z občanského života.

Jaká znáte pojištění osob

V ČR je zdravotní pojištění ze zákona povinné pro osoby výdělečně činné (má charakter nepřímé daně), životní pojištění, např. na dožití, které je v ČR daňově zvýhodněné. Životní pojištění může mít úrazovou a kapitálovou (spořicí) nebo investiční složku.

Jaké pojištění by měl člověk mít : Jaké pojištění by mělo být základem Většina odborníků se shoduje na tom, že člověk by měl mít tato nejčastější pojištění: životní pojištění, úrazové pojištění, pojištění vozidla a domácnosti.

Do pojištění osob se řadí pojištění člověka pro případ smrti, dožití se určitého věku nebo konce pojistné doby, dále pojištění při případ úrazu nebo nemoci.

Nejčastěji si pojišťujeme své nemovitosti, vybavení domácnosti, drahé umělecké předměty a sbírky, auta. Pojistkou se jistíme při cestách do zahraničí a při některých riskantnějších sportech. Postupně přibývají další pojišťovací produkty. Pojistit je dnes možné téměř cokoliv, i ty nejkurióznější nápady.

Co vše zahrnuje pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti řadíme do skupiny pojištění majetku občanů. Zahrnuje téměř veškeré vybavení a další věci, které tvoří domácnost, váš útulný domov. Můžeme tedy zmínit nábytek, elektrické spotřebiče, cennosti nebo například peníze.Existuje pět typů životního pojištění – investiční, kapitálové, rizikové, flexibilní a důchodové.Kolik takových pojistek vlastně může člověk mít ODPOVĚĎ: Pokud máte pojistky dvě, jistíte se dvakrát, a tedy i pojistnou událost nahlásíte dvakrát. Počet smluv v životním pojištění není omezený, takže každý se může chránit dle finančních možností.

Životní pojištění je vhodné si sjednat v případech, kdy člověk živí rodinu, splácí hypotéku, výraznou měrou přispívá do rodinného rozpočtu a některé osoby jsou na něm finančně závislé. Je tak ideálním řešením pro živitele rodiny.

Co nepatří mezi pojistná nebezpečí v pojištění osob : Odpovědi (Jedná správná odpověď) Nemoc.

Jaké jsou druhy životního pojištění : Existuje pět typů životního pojištění – investiční, kapitálové, rizikové, flexibilní a důchodové.

Na co všechno je dobré mít pojistku

K čemu je životní pojištění a na co se mohu pojistit

Životní pojištění tu je od toho, aby vám a vaši rodině vykompenzovalo výpadek nebo snížení příjmů v případě neočekávaných životních událostí. Pojištění si můžete sjednat pro případ pracovní neschopnosti, invalidity, smrti a také na různá další rizika.

Pojištění domácnosti řadíme do skupiny pojištění majetku občanů. Zahrnuje téměř veškeré vybavení a další věci, které tvoří domácnost, váš útulný domov. Můžeme tedy zmínit nábytek, elektrické spotřebiče, cennosti nebo například peníze.Pamatujte, že pojistná částka by měla odpovídat ceně, za níž byste dnes na stejném místě postavili stejnou nemovitost a to ve stejné kvalitě (tzv. nová cena). Při pojištění domácnosti si pečlivě sepište veškeré vybavení, které je její součástí. Jeho cenu doplňte podle účtenek nebo alespoň odhadem.

Které pojištění patří do životního pojištění : Do životního pojištění patří dvě základní skupiny pojištění. Rizikové životní pojištění pro případ hospitalizace, úraz, vážného onemocnění, dlouhodobé pracovní neschopnosti, invalidity a smrti, a rezervotvorné pojištění, kdy část zaplaceného pojištění investujete na finančním trhu.