Jak lakovat bezbarvým lakem?
Odepisuji na Váš dotaz u objednávky na ředění bezbarvého laku Dyna. Pokoušeli jsme se spojit telefonicky na uvedený telefon, ale nepovedlo se. K ředění se používá ředidlo nebo při nižších teplotách ředidlo rychlé. Lak se musí smíchat s tužidlem v poměru 2:1 a pak se přiřeďuje se 10-15% ředidla.Lak stříkáme ve 2-3 vrstvách s odstupy po 5ti min.

Postupujeme dle instrukcí výrobce laku. I lak je možné zakoupit ve spreji.Pro laky, barvy bez zrna a barvy se zrnem do velikosti 80 mikronů volíme trysku 1,3 až 1,4 mm. Na laky a většinu barev nám tak bude stačit tryska do 1,4 mm. Když už známe správnou velikost trysky musíme ještě zvolit vhodný typ pistole. Nejrozšířenější jsou LVMP (středotlak), někdy taky nabízené pod označením RP.

Jak dlouho schne bezbarvý lak : Obecně se doporučuje nechat vrchní bezbarvý autolak proschnout minimálně 24 hodin.

Jak Rozlestit lak po lakování

K leštění se nejčastěji používají leštící molitany, které přichytíte na leštičku pomocí suchého zipu nebo standardního závitu M14. Jelikož se liší svou tvrdostí, je vhodné použít druh molitanu kompatibilní s danou leštící pastou, obecně lze říci, že čím je leštící/brusná pasta hrubší, tím tvrdší molitan použijeme.

Čím odmastit povrch před lakováním : Odmastit povrch před lakováním je pravidlo každého lakýrníka. S tímto odmašťovačem Body 770 Antisil dokonale vyčistíte povrch a odstraníte zbytky mastnot a silikonu na laku. Tím hlavně zabráníte, aby vám při lakování vznikly tzv. "silikonové krátery" na povrchu.

Čištění a odmaštění

Ideální je na to určený speciální odmašťovač. My doporučujeme produkt DYNACOAT Uni Degreaser. Často doporučovaný benzínový čistič je nouzové řešení, kterému se raději vyhněte. Pro čištění použijte utěrku, která nepouští chlupy a barvu.

Aby byl využitelný při lakování, měl by mít objem alespoň 50 l. Kompresor pro souvislejší práci na středně velkých plochách (kapota automobilu) je ideální s výkonem na výstupu alespoň 250 l/min. Pro menší tryskací pistoli a menší plochy stačí výkon do 200 l/min.

Jak správně lakovat sprejem

Začínejte nástřik kousek od podkladu, ne přímo na něj. Stlačte trysku až na doraz a pohybujte sprejem opatrně, pomalu, rovnoměrně sem a tam. Umožní vám to regulovat množství barvy na podkladu a lépe tak zamezíte nechtěnému nanesení velkého množství a vytvoření kapek.Plnič nanášejte ve 2-3 tenkých vrstvách. Po zaschnutí přebruste smirkem pod vodou 800, očistěte od brusného prachu antistatickou utěrkou a můžete přestříkat barvou. Pro dokonalé vybroušení doporučujeme použít Kontrolní lak.poškozený a odlupující se lak je nutné odstranit jemným přebroušením a na naprosto čistý a soudržný podklad aplikovat nový vhodný lak. opravu doporučuji zadat kvalitní autolakovně,není jednoduchá, velmi snadno se probrousí i nátěr metalízy nebo i při nepatrném přebroušení metalízy se změní její vzhled, odstín.

Dílenské vybavení

  • Šroubové svěrky, Korpusové svěrky, Rychloupínací svěrky, Svěrky do vodících lišt,
  • Japonské pilky Ryoba, Japonské pily Dozuki, Japonské pily Kataba,
  • Olejové barvy,
  • Tesařská kladiva, Páčidla, Multifunkční děrovky,
  • Hřebíkovačky, Sponkovačky, Kompresory,
  • Organizéry malých kabelů, Svorky na střední kabely,

Čím odmastit lak před lakováním : Čištění a odmaštění

Ideální je na to určený speciální odmašťovač.

Čím odmastit plast před lakováním : Odmastit povrch před lakováním je pravidlo každého lakýrníka. S tímto odmašťovačem Body 770 Antisil dokonale vyčistíte povrch a odstraníte zbytky mastnot a silikonu na laku. Tím hlavně zabráníte, aby vám při lakování vznikly tzv. "silikonové krátery" na povrchu.

Co je nejlepší na odmaštění

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

K leštění se nejčastěji používají leštící molitany, které přichytíte na leštičku pomocí suchého zipu nebo standardního závitu M14. Jelikož se liší svou tvrdostí, je vhodné použít druh molitanu kompatibilní s danou leštící pastou, obecně lze říci, že čím je leštící/brusná pasta hrubší, tím tvrdší molitan použijeme.“ Tlak kapaliny se obvykle pohybuje v rozmezí 100 až 250 bar, ale může činit až 550 bar. Nátěrová hmota se pomocí tlaku při stříkání a lakovacího zařízení tlačí matricí o velikosti 0,18 až 1,65 mm a je velmi jemně rozprášena.

Jaký kompresor k lakování : Aby byl využitelný při lakování, měl by mít objem alespoň 50 l. Kompresor pro souvislejší práci na středně velkých plochách (kapota automobilu) je ideální s výkonem na výstupu alespoň 250 l/min. Pro menší tryskací pistoli a menší plochy stačí výkon do 200 l/min.