Jaké květiny do obýváku?
9 pokojových rostlin,

  • Orchidej – královna pokojových rostlin.
  • Monstera – základ moderního interiéru.
  • Juka – palmám podobná pokojovka.
  • Pilea – oblíbená kytka s originálním tvarem listů
  • Kalátea – brazilská kráska.
  • Fíkus – zkrášlí váš domov i kancelář
  • Hvězdník – cibulovina s majestátními květy.
  • Kaktusy – exotika u vás doma.

Odolné kvetoucí rostliny do květináče a nádoby

Ke kvetoucím kontejnerovým rostlinám, které si mohou i v zimě zachovat své stanoviště na terase a balkoně, patří zakrslý hvozdík sivý a šater plazivý. Levandule je také oblíbená – za obzvláště mrazuvzdorný druh je považována levandule lékařská (Lavandula Angustifolia).Speciální enzymy v listech rostlin přeměňují jedy ze vzduchu v místnosti na nezávadné sloučeniny, jako například aminokyseliny a cukr. Do kanceláří se hodí spíše velké rostliny. V místnosti o velikosti 30 metrů čtverečních stačí už 3 až 6 rostlin, aby se dosáhlo ideální vlhkosti vzduchu 45 až 55 %.

Co pestovat na jiznim okne : U rostlin na jižním parapetu nezapomínejte na dostatečnou zálivku a pravidelně jim dopřávejte rosení (kromě sukulentů a kaktusů). Jižní strana je vhodná pro: pestrolisté fíkusy, krotony, oleandry, pelargonie, ibišky, drobnolisté begónie, kaktusy, sukulenty a sukulentní pryšce.

Kdy dát květiny ven

Konec března – ideální čas pro okrasné trvalky kvetoucí v létě, dále ven můžou papriky, petržel, špenát, mrkev nebo ředkvičky. Pozor ale na noční mrazíky nebo sněhovou pokrývku, která vás v tomto období ještě může překvapit.

Proč nemají být květiny v ložnici : Rostliny nemají světlo, nemůže probíhat fotosyntéza, takže vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. Berou nám čistý vzduch, který sami potřebujeme během spaní. Proto je všeobecně rozšířený názor: nemít v ložnici žádné rostliny.

Zajímavým řešením proto bude použití velkých venkovních květináčů. Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.

Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).

Jak moc je Lopatkovec Jedovaty

Lopatkovec je odolná rostlina s tmavě zelenými listy a bílými květy a jsou velmi nenáročné na pěstování. Ale stejně jako Difenbachie obsahují tyto jedovaté pokojové rostliny také krystaly šťavelanu vápenatého, takže jejich požití může vést ke stejným příznakům podrážděné kůže a úst, nevolnosti a zvracení.Pokojové rostliny jako osvěžovače vzduchu

Nejspíš víte, že většina rostlin během dne vyrábí díky procesu fotosyntézy kyslík a v noci pak “dýchají” stejně jako člověk. Jsou tu ale výjimky, jako je tenura nebo aloe vera, které v noci kyslík uvolňují.Na jižním balkoně se bude výborně dařit bylinkám, jako jsou levandule, rozmarýn, tymián či oregano, jsou nenáročné a snesou hodně slunce. Zajistíte-li jim navíc propustnou půdu s přídavkem písku, nemusíte je ani hnojit. Pro pěstování na jižní straně jsou ideální taktéž rajčata nebo papriky.

Trvalky, které vám zajistí stále kvetoucí zahradu

Nabízejí se: Lupiny, plamenky, denivky, ostrožky, kyprej vrbice, řebříček, třapatka (Rudbeckia), zvonky (campanula), šanty, šalvěj hajní, rozrazil či echinacea.

Kolik květin se dává ženě : Tolik kolik má let!

„Spousta lidí si myslí, že ani ke kulatinám nemůže žena dostat kytici, která má sudý počet květů. Správně byste jí však měli dát přesně tolik květů, kolik má let,“ radí vyhlášený odborník na společenskou etiketu.

Kolik květin se dává k svátku : Květina k svátku

Ani na jmeniny by se nemělo zapomínat. Kytice k svátku je ideální k vyjádření vašich citů k druhému. Pokud chcete poslat přání k svátku babičce, držte se raději umluveného lichého počtu, je-li oslavenkyně mladší ročník, můžete být kreativnější.

Co nesmí chybět v ložnici

V ložnici rozhodně nemusí být přehršel věcí. Stačí kvalitní vybavení – postel, matrace a skříň či komoda. Pokud je to možné a máte dostatek prostoru, pořiďte si i noční stolek. Na něj si odložte knihy, krém na ruce nebo lampičku na čtení.

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Jakou hlínu na muškáty : Substrát používejme kvalitní, nejlépe přímo určený pro muškáty či balkónové rostliny, ale výjimku mohou tvořit i zahradnické substráty univerzální. Je lepší volit substrát dražší, ale kvalitní, než levný, který může být zaplevelený, s kusy dřeva či kamenů nebo dokonce může obsahovat škůdce a patogenní organizmy.