Jak komunikovat s finančním úřadem?
Poštovní adresa: Generální finanční ředitelství, Lazarská 15/7, 117 22 Praha 1. Telefonní ústředna: +420 296 852 222. ID datové schránky: p9iwj4f. podatelna: [email protected] (Tato emailová adresa není určena pro podání datové zprávy v daňových věcech.)O chystané daňové kontrole vám většinou finanční správa dá vědět předem, buď telefonicky, nebo vám přijde doporučený dopis z finančního úřadu. Úředníci vám v oznámení o kontrole obvykle rovnou sdělí rozsah, datum, čas a místo kontroly, případně se na času a místě domluví přímo s vámi.Na co má právo finanční úřad

Zejména se jedná o účetnictví, ale mohou jimi být i smlouvy apod. Správce daně může dále provádět i tzv. místní šetření. Jedná se o úkon, kdy správce daně vyhledává a shromažďuje důkazní prostředky, které by mohl v rámci daňové kontroly použít.

Co se řeší na finančním úřadě : Finanční úřad se zabývá například výběrem daní z příjmů fyzických a právnických osob, daně z přidané hodnoty nebo silniční daně. Všechny tyto daně se pojí s podnikáním. Pokud potřebujete daň vykázat, musíte podat daňové přiznání, v němž bude stanovena výše daně, kterou je nutné k určitému datu uhradit.

Kam volat ohledně dani

Kontakty

  • Generální finanční ředitelství Řídící orgán finanční správy.
  • Odvolací finanční ředitelství
  • Specializovaný finanční úřad.
  • Finanční úřady a územní pracoviště
  • Seznam pokladen finančních úřadů pro placení v hotovosti.
  • ePodatelna.
  • Protikorupční linka.
  • Tiskoví mluvčí

Kam volat ohledně daně z nemovitosti : Podání přiznání k dani z nemovitých věcí lze konzultovat on-line či telefonicky. Máte problém či dotaz k přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2021 Nechoďte kvůli tomu na finanční úřad, raději na své územní pracoviště zavolejte, napište nebo si informace vyhledejte na webových stránkách.

Jaké jsou lhůty pro daňovou kontrolu

Daňová kontrola je zpravidla prováděna zpětně a může být zahájena po dobu, kdy je možné daň doměřit. Lhůta tedy činí zpravidla tři roky od konce lhůty pro podání přiznání, může ale být prodloužena některými úkony správce či poplatníka.

Stížnost lze podat:

  1. písemně na adresu ministerstva: Letenská 15, 118 10 Praha 1;
  2. ústně do protokolu na adrese ministerstva;
  3. prostřednictvím datové schránky: xzeaauv;
  4. prostřednictvím elektronické podatelny: [email protected] s tím, že podání je podepsáno uznávaným elektronickým podpisem;

Kdo kontroluje daňové přiznání

Daňové kontroly provádí finanční úřad na konkrétní podnět. Nejčastěji se jedná o nesrovnalosti při kontrole vašich daňových přiznání či jiných dat. Zde mějte na mysli, že finanční úřad má přístup k velkému množství údajů, od účetních výkazů přes evidenci tržeb až po kontrolní hlášení nebo data o vývozu a dovozu zboží.Pro vrácení přeplatku na dani je totiž stanovena třicetidenní lhůta, která se počítá od okamžiku, kdy uplyne deadline pro podání daňového přiznání. Pokud odevzdáte přiznání v papírové podobě, musí dát správce daně příkaz do banky na vrácení peněz nejpozději 2. května 2024.Finanční úřad vyplácí přeplatek na dani za předpokladu, že je částka vyšší než 200 Kč. I když váš přeplatek nedosahuje hranice 200 Kč, nepřijdete o peníze. Finanční úřad je použije na úhradu vašich budoucích daňových povinností.

Se svými dotazy se na zaměstnance mohou obracet telefonicky, e-mailem, nebo vhozením dotazu do sběrného boxu umístěného na každém územním pracovišti,“ sdělila tisková mluvčí finančního úřadu Ing. Petra Homolová.

Jak zjistit výši daně z nemovitostí : Po přihlášení do online finančního úřadu vstoupíte do DIS+ kliknutím na dlaždici s Vaším jménem. V DIS+ kliknete na INFORMACE A NASTAVENÍ O SUBJEKTU a dole na stránce kliknete dlaždici Daň z nemovitých věcí. Zobrazí se Vám přehled stanovené daně z nemovitých věcí na příslušné zdaňovací období dle finančních úřadů.

Co dělat když nepřišla daň z nemovitosti : V případě, že vám složenka nedojde v průběhu tohoto týdne, kontaktujte územní pracoviště místně příslušného finančního úřadu. Ze zkušeností finanční správy plyne, že velké množství poplatníků daně z nemovitostí zapomíná finančnímu úřadu včas ohlásit změny v adrese bydliště, vdané ženy nehlásí změny příjmení apod.

Jak dlouho může přijít kontrola z finančního úřadu

V České republice může obecně správce daně zahájit daňovou kontrolu a doměřit daňovému subjektu daň pouze po dobu tří let od termínu pro podání řádného daňového tvrzení. Na základě zákonem vymezených důvodů může být ale lhůta pro stanovení daně značně modifikována a ve svém důsledku prodloužena až na období deseti let.

Daňové přiznání lze podat až 3 roky zpětně, ale musí se podat přímo na FÚ.Obraťte se na soud nebo subjekt mimosoudního řešení sporů

Nejste-li spokojeni s vyřízením Vaší stížnosti finanční institucí, můžete se obrátit na: soudy. Finančního arbitra. Českou obchodní inspekci či jiný subjekt pověřený Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR k řešení spotřebitelských sporů mimosoudní cestou.

Co se stane když člověk nepodá daňové přiznání : Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.