Jaké koření na špagety?
Česko: skládá se : paprika, nať petžel,cibule, paprikové floky červené, jedlá sůl 15%, pepř černý, rajčatový prášek, tymián, česnek, bazalka, petržel list, oregáno,zázvor.Co obsahuje koření na Špagety

  • paprika.
  • oregano.
  • česnek.
  • pepř
  • kmín.
  • bazalka.
  • saturejka.
  • cibule.

Použité suroviny na 4 porce: omáčka: 2 střední cibule, 2 stroužky česneku, 2 lžíce olivového oleje, 250 g mletého masa (1/2 hovězího, 1/2 vepřového), směs koření „Milánská“, sůl, 500 g nadrobno nakrájených rajčat , 125 ml (1/8 l) červeného vína nebo vody, cukr a sůl.

Čím dochutit špagety : Kromě verze, kdy se česnek opéká, je připravují i za studena s česnekem syrovým. Špagety se také často podávají s masem nebo zeleninou, bohatě se sypou čerstvě nastrouhaným sýrem pecorino nebo parmazánem. Sýr k dochucení těstovin raději kupujte v celku a nastrouhejte si ho sami.

Jak dochutit Bolonskou

Boloňskou omáčku skvěle vylepšíte vepřovými klobáskami i mletým vepřovým masem. Nebojte se s rajčatovým pyré přidat i sklenici červeného vína či krájené ančovičky, docílíte tak výraznější chuti.

Jak uvařit špagety aby se neslepily : Na 100 g těstovin použijte litr vody a kávovou lžičku soli, kterou můžete dle vlastního rozhodnutí i vynechat. Občas těstoviny promíchejte, aby se nepřilepily ke dnu a vařte je na ztlumeném vařiči o mírnější intenzitě.

Boloňskou omáčku skvěle vylepšíte vepřovými klobáskami i mletým vepřovým masem. Nebojte se s rajčatovým pyré přidat i sklenici červeného vína či krájené ančovičky, docílíte tak výraznější chuti. Nabízíme variaci v pomalém hrnci i klasicky v kastrolu na sporáku.

Boloňské koření je vhodné také jako přísada do mletých mas i steaků atd. Obsahuje koření typická pro italskou kuchyni jemně mletá: bazalku, česnek, sušenou mrkev, oregano (dobromysl), černý pepř, tymián, citrónovou kůru, provensálskou směs a sůl.

Jak ochutit omáčku na špagety

Cibuli nakrájíme na drobno a zpěníme na oleji, po chvíli přidáme i rozetřený česnek. Poté vložíme na kostičky nakrájenou sekanou a osmahneme, zaprášíme sladkou paprikou a pepřem. Poté přidáme rajčatový protlak a podle množství také kečup, můžeme zředit vodou. Nakonec dochutíme 1-2 lžičkami sójové a worchestrové omáčky.Vlijte rajčatový protlak, vše zalijte vodou a na středním ohni vařte asi 2 hodiny. Mezitím v osolené vroucí vodě připravte tagliatelle podle návodu na obalu. Bazalku omyjte, oklepejte z ní vodu a odtrhejte listy. Těstoviny podávejte s boloňskou omáčkou a podle chuti ozdobte bazalkou.Jejich dokonalost spočívá v jednoduchosti. Budete potřebovat kvalitní uzeninu, guaciale nebo pancettu, čerstvá vejce, sůl, pepř a dobrý sýr, ideálně parmezán nebo pecorino. V různých verzích může být pokrm doplněný smetanou nebo česnekem.

Vařte je vždy ve velkém množství vody – na každých 100 gramů těstovin dejte 1 litr vody. Jakmile voda začne vřít, osolte ji lžičkou soli. Přidejte těstoviny a zakryjte hrnec pokličkou, aby se voda znovu dostala co nejrychleji k varu.

Jak dlouho se vaří boloňské špagety : Postup přípravy

Během míchání vařečkou rozmělňujeme hrudky mletého masa. Jakmile je maso zarestované, přidáme krájená rajčata, protlak a dochutíme solí, pepřem a mletou paprikou. Přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme 15 minut.

Jak Okorenit Bolonskou Omacku : Boloňskou omáčku skvěle vylepšíte vepřovými klobáskami i mletým vepřovým masem. Nebojte se s rajčatovým pyré přidat i sklenici červeného vína či krájené ančovičky, docílíte tak výraznější chuti. Nabízíme variaci v pomalém hrnci i klasicky v kastrolu na sporáku.

Co dát na špagety

Za nejslavnější kombinaci se špagetami platí ty boloňské. Boloňskou omáčku je ale mnohem lepší konzumovat s tagliatelle, širokými nudlemi. Mezi recepty, které se dělají speciálně ze špaget, patří špagety carbonara nebo aglio olio. Těstoviny (nejen) s tuňákem II.

Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.Na rozehřátém oleji osmažte nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek, na kostičky nakrájenou mrkev. Přidejte bylinky, rajčata a osolte. Za občasného míchání vařte 15 minut, pak rozmixujte ručním mixérem.

Kolik vody na 500g špaget : Na 500g těstovin ( jedno balení) dejte aspoň 8l. vody. I když budete vařit jen malé množství, určitě dejte minimálně 3l. vody.