Jaké jsou druhy kachen?
Seznam druhů

K roku 2022 má český rodový název kachna následujících 21 druhů kachnovitých ptáků: kachna mexická (Anas diazi) Ridgway, 1886. kachna pobřežní (Anas fulvigula) Ridgway, 1874.Hmotnost se pohybuje okolo 690 – 1300 g a rozpětí křídel činí 81 – 95 cm. Kačer se od kachny liší hlavně výrazným zbarvením, které je nejvýraznější na hlavě a krku, které bývají tmavě zeleně lesklé, zobák je zelonožlutý. Jinak je samec sivý, s hnědou hrudí.Doba výkrmu se pohybuje kolem 8 týdnů.

Co je to Husokachna : CO JE HUSOKACHNA – S husou vlastně nemá nic společného, je to kříženec kachny a kachny, konkrétně pižmové a pekingské kachny. – Husokachny byly speciálně vyšlechtěny jako ten nejchutnější zdroj masa na zahradě. Jejich statné tělo už samo o sobě napovídá, že jde o zvíře s vysokým obsahem masa.

Jak poznat pohlavi u kachen

Jako první, co k určení pohlaví kachen můžete udělat je, že si všechny holky postavíte vedle sebe a začnete zkoumat jejich velikost. U téměř všech druhů kachen bývají samci vždy větší než samičky. Kromě toho, že mají obecně větší tělesnou hmotnost, mají kačeři také větší hlavy a tlustší krk než kačeny.

Jak poznat husu od kachny : Husa má protáhlejší tělo a delší krk, kachna se víc podobá slepici, má kratší krk i delší nohy. Husa dosahuje i mnohem větší váhy, může mít až 8 kilogramů, hodně urostlá kachna nanejvýš 4 kg. Kachna proto nevyžaduje tak dlouhé pečení, aby byla měkká a šťavnatá. U husy hrozí, že bude maso tvrdší a tužší.

Kachny mývají většinou zobáky žluté, hnědé a někdy malinko do oranžova. Zatímco u samců to je zprvu barva olivově zelená až žlutá, přičemž zobák kačera se během páření mění na jasně modrou barvu. Barva peří i zobáku v dospělosti je téměř vždy jiná v období růstu a dospívání.

„Jakmile mají kachňata zhruba pět šest týdnů a venku je kolem dvaceti stupňů, nefouká vítr a neprší, není problém je pustit ven na trávník. Pobyt venku je zocelí a budou dobře prospívat. V případě psího počasí je ale raději nechte doma, riziko podchlazení je příliš vysoké. “

Kolik sežere kachna

Typické je pro pižmové kachny neopeřené okolí očí a zobáku, kolem kterého vyrůstá výrazná bradavičnatá kůže, zvláště je patrná u kačerů a starých jedinců. Kačeři jsou podstatně větší a těžší než kačeny. Kačer dosáhne váhy 4 až 5 kg, kačena 2,5 až 3 kg.Okolí

kachna f
kačica f
phr
kachna divoká ( zool .) kačica f divá novinářská kachna výmysel m , novinárska kačica f Pekingská kachna ( pokrm ) pekinská kačica

Žerou různé brouky, žížaly, slimáky, plzáky, sbírají písek a kamínky, které potřebují kvůli rozmělňování potravy v žaludku, ale hlavně se podobně jako husy pasou na trávě. Potravu jim doplňuji pšenicí, kterou někdy míchám s ječmenem, a před snáškou přidávám samici vápníkové doplňky a skořápky kvůli tvorbě vajec.

Pojmenování Samice je kachna, samec kačer a mládě je kachně.

Kdy je na už videt pohlaví : Určit s jistotou správné pohlaví miminka je ultrazvukem možné od 16. týdne těhotenství. Před 16. týdnem vypadá pohlaví holčičky a chlapečka velmi podobně a hrozí podání chybné informace.

Kdy může House do vody : Na výběhy zvykáme housata od tří týdnů pozvolna, podle počasí. Pokud se stane, že je jim chladno, nebo se smáčí, musí mít možnost se ohřát. Zejména zpočátku odchovu je důležité, aby byl zdroj tepla snadno dostupný a housata neprochladla. Také na vodu je pouštíme později, protože sama si peří promašťují až od tří týdnů.

Kdy dát vejce pod husu

Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže. Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu.

Kachny se neobejdou bez vody, a proto ve výběhu velice ocení jezírko. Každopádně potřebují stálý přísun čerstvé vody, takže pokud ve výběhu nebude trvalý zdroj čerstvé vody, budete jim muset často měnit vodu v napáječce, ideálně dvakrát za den. Dále je třeba kachnám pořídit (vlastnoručně postavit) nějaký příbytek.Do předem vyhřáté líhně na cca 37,7 °C vložte kachní vejce vždy špičatou stranou směrem dolů a v líhni udržujte vlhkost mezi 55-60 %. Pokud líheň nemá kontrolní alarmy, raději ji zpočátku kontrolujte sami, abyste si ověřili, že správně udržuje teplotu a vlhkost. . Třetí den inkubace začněte vejci otáčet.

Jak dlouho se dožije kachna : Kachna divoká dorůstá délky 50 – 63 cm, váží 0,8 – 1,4 kg. Dokáže vyvinout rychlost letu až 65 km/hod. Dožívá se až 29 let. Samice je zbarvena dohněda s bíle olemovanou modrou částí křídla (zrcátko).