Jaký je rozdíl mezi modelínou a plastelínou?
Jak tvoření s modelínou pomáhá dítěti

  1. Modelování rozvíjí KREATIVITU.
  2. Modelování posiluje JEMNOU MOTORIKU RUKOU.
  3. Modelování trénuje SPOLUPRÁCI OKA A RUKY.
  4. Modelování učí PROSTOROVÉ PŘEDSTAVIVOSTI.
  5. Modelování podporuje VNÍMÁNÍ SOUMĚRNOSTI.
  6. Modelování rozvíjí ANALYTICKÉ MYŠLENÍ
  7. Modelování učí KONCENTRACI.

Modelína je naprostá nezbytnost do mateřských školek, škol i domů. Děti ji zbožňují. Dá se z ní vymodelovat prakticky cokoli, panáčci na hraní, ovoce i zelenina při hře na prodávání nebo všelijaká zvířátka. Doporučujeme hmotu Fun Dough, která je příjemně měkká, nemastí a má zářivé barvy.Modelovací hmota neboli modelína je kvalitní česká školní plastelína, která je tradičním výrobkem firmy Koh-i-noor. Výhodnou školní modelovací hmoty – modelíny je její opakované použití a široká škála barev.

Co s vyschlou modelínou : DELI pěnová vyschla, výrobce ale doporučuje modelínu namočit vodou, aby získala zpět svou podobu.

Co se dá udělat z plastelíny

Osm tipů na zábavu s modelínou

  1. Sušenky a muffiny z modelíny.
  2. Trénink motoriky při navlékání
  3. Placaté obtisky a modelínové malování
  4. Modelínové „špagetky“
  5. Procvičování krájení a stříhání
  6. Výuka barev, písmen a tvarů
  7. Rozpoznávání emocí
  8. Modelínová výzva.

Co se vyrábí z plastelíny : Plastelína je hrudka plastické hmoty používaná jako hračka pro modelování a vytváření libovolně tvarovaných předmětů, ale také jako pomocník při vytváření uměleckých návrhů a modelů.

Ve vodě rozmícháme potravinářské barvivo. Smícháme mouku, sůl, olej, ocet a vodu. Vzniklou směs dáme na nepřilnavou (ideálně teflonovou) pánev a za mírného ohně několik minut mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit na vařečku a začne vypadat stejně jako plastelína.

Osm tipů na zábavu s modelínou

  1. Sušenky a muffiny z modelíny.
  2. Trénink motoriky při navlékání
  3. Placaté obtisky a modelínové malování
  4. Modelínové „špagetky“
  5. Procvičování krájení a stříhání
  6. Výuka barev, písmen a tvarů
  7. Rozpoznávání emocí
  8. Modelínová výzva.

Co je to plastelína

Plastelína je hrudka plastické hmoty používaná jako hračka pro modelování a vytváření libovolně tvarovaných předmětů, ale také jako pomocník při vytváření uměleckých návrhů a modelů. Plastelína se prodává v pestrobarevných blocích, které se mohou spojovat a kombinovat, což dává další tvůrčí možnosti.Ve vodě rozmíchejte barvící prášek a přidávejte, až docílíte vhodné barvy. Do vody přidejte i éterický olejíček, pokud chcete voňavou modelínu. Směs s barvou zamíchejte k mouce, vznikne lepkavá hmota, kterou neustále míchejte, dokud to jde, alespoň 5 minut. Nechte vychladnout a dětičky mohou tvořit.Je uvařená z jedlých surovin (obsahuje lepek), takže když ji děti ochutnají, nic se jim nestane. Práce s miniaturami rozvíjí jejich jemnou motoriku a slovní zásobu. Naše Mamolína vydrží více jak 6 měsíců. Nevhodné pro děti do 3 let, obsahuje drobné části.

Chcete-li obnovit jemnost hmoty Play-Doh, zkuste do ní postupně přidávat po kapkách vodu a zapracovávat ji do hmoty tak, aby se zvlhčila. Můžete také zkusit zabalit hmotu Play-Doh ve vlhkého papírového ubrousku, vrátit ji do nádoby a nasadit víčko. Nechte působit přes noc.

Jak doma vyrobit plastelínu : Domácí plastelina

Smíchejte půl hrnku soli, hrnek hladké mouky, dvě lžíce oleje a půl hrnku vody. Řádně promíchejte a prohněťte. Plastelínu zabalte do potravinářské fólie, aby nevysychala.

Jak si vyrobit domácí plastelínu : Ve vodě rozmícháme potravinářské barvivo. Smícháme mouku, sůl, olej, ocet a vodu. Vzniklou směs dáme na nepřilnavou (ideálně teflonovou) pánev a za mírného ohně několik minut mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit na vařečku a začne vypadat stejně jako plastelína.

Jak se vyrabi modelína

Postup: Ve vodě rozmícháme potravinářské barvivo. Smícháme mouku, sůl, olej, ocet a vodu. Vzniklou směs dáme na nepřilnavou (ideálně teflonovou) pánev a za mírného ohně několik minut mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit na vařečku a začne vypadat stejně jako plastelína.

Ve vodě rozmícháme potravinářské barvivo. Smícháme mouku, sůl, olej, ocet a vodu. Vzniklou směs dáme na nepřilnavou (ideálně teflonovou) pánev a za mírného ohně několik minut mícháme, dokud se hmota nepřestane lepit na vařečku a začne vypadat stejně jako plastelína.Na pánvi rozehřejte mouku se solí. Ve vodě rozmíchejte barvící prášek a přidávejte, až docílíte vhodné barvy. Do vody přidejte i éterický olejíček, pokud chcete voňavou modelínu. Směs s barvou zamíchejte k mouce, vznikne lepkavá hmota, kterou neustále míchejte, dokud to jde, alespoň 5 minut.

Jakou Modelinu do skoly : Modelování dokáže zabavit děti na dlouhé hodiny. Nabízíme různé modelovací hmoty – klasickou barevnou plastelínu, která se snadno tvaruje nebo samotvrdnoucí modelovací hmotu oblíbených značek Kores nebo Koh-i-noor. Doporučujeme pořídit si i příslušenství – vhodnou podložku na stůl a modelovací nástroje.