Jaké je největší oceán na světě?
Kaspické moře nebo Mrtvé moře).Světový oceán se dělí do čtyř hlavních oceánů – Atlantský, Tichý, Indický a Severní ledový (obr. 2), částmi oceánů jsou okrajová a vnitřní moře. Voda se skládá z 96,5% vody a 3,5% solí, rozpuštěných plynů (N2,O2,CO2) a organických látek.asi 71 % celého povrchu naší planety. Průměrná hloubka světového oceánu je 3 729 m, největší hloubky dosahuje světový oceán v Mariánském příkopu – 11 022 m.

Který světový oceán je největší svou rozlohou : Tichý oceán nebo Pacifik (odvozené přídavné jméno tichomořský nebo pacifický) je největší oceán na Zemi. Rozlohou 165,25 milionů km² je větší než všechna pevnina o ploše 148,94 milionů km².

Jaké je Nejslanější moře na světě

Slanost různých moří je rozdílná. Mořem s nejčerstvější (tedy nejméně slanou) vodou je Baltské moře, naopak nejslanější vodu má moře Rudé, kam řekami přitéká jen malé množství sladké vody a horký vzduch zvyšuje výpar. Slanou vodu můžeme najít i ve vnitrozemí: některá jezera obsahují větší procento solí než moře.

Který oceán má největší úmoří : Atlantský oceán (Atlantik) je druhým největším oceánem. Rozkládá se mezi Evropu, Afrikou a Amerikou. Má největší úmoří.

Jsou ve všech z pěti světových oceánů. Nejhlubším místem v Tichém oceánu (a na celé Zemi) je Mariánský příkop. Jeho nejhlubším bodem je Challenger Deep poblíž amerického území Guam – 10 973 m pod hladinou vody. Nejhlubší oblastí Atlantského oceánu je Milwaukee Deep hluboký 8 408 m v Portorickém příkopu.)

Rozlišujeme čtyři oceány: největší Tichý oceán zaujímá 35 % zemského povrchu, oceán Atlantský oceán 18% zemského povrchu, Indický oceán necelých 15% zemského povrchu a nejmenší Severní ledový oceán pouze kolem 2,5% povrchu Země.

Jaký je nejteplejší oceán

Vzhledem ke své poloze je Indický oceán v průměru nejteplejším světovým oceánem. Podstatná část jeho plochy se nachází v tropickém nebo subtropickém podnebném pásu.Nejvyšší podíl soli ze všech větších vodních ploch má moře, které je mořem jen podle názvu – Mrtvé moře – kde je soli 330 gramů na litr.Mořská voda má v pozemských oceánech a mořích průměrnou salinitu kolem 3,5 %. To znamená, že každý kilogram mořské vody obsahuje přibližně 35 gramů rozpuštěné soli. (Většinou, ne vždy, se jedná o ionty chloridu sodného: Na+, Cl−.) Průměrná hustota mořské vody na Zemi je na povrchu oceánu 1,025 g/ml.

Dělíme je na okrajová – volně spojená s oceánem, a vnitřní – od oceánů či dalších moří oddělena průlivy (úžinou).

Kde je nejhlubší moře na světě : Díky nové metodě se podařilo zjistit, že sahá do hloubky až 3 500 metrů. Nejhlubším místem na planetě Zemi je Mariánský příkop, který sahá až do hloubky 11 kilometrů pod mořem. Nachází se v podmořském údolí východně od souostroví Mariany v Tichém oceánu.

Jaký je nejnižší bod na světě : Proláklina (nebo též deprese) je místo na pevnině, které leží pod úrovní hladiny světového oceánu (tj. má zápornou nadmořskou výšku). Nejníže položeným místem zemského povrchu je hladina Mrtvého moře (–430 m n.m.).

Jaká je nejvyšší teplota ve vesmíru

Podle dnes nejvíce uznávaných fyzikálních teorií o vesmíru je patrně maximální možnou teplotou takzvaná Planckova teplota – přibližně 1.42×1032 kelvinů.

Nejnižší salinita je v Baltském moři, zejména v Botnickém zálivu. Důvodem pro tento fakt je nízký výpar, omezený styk s oceánem a významné říční přítoky. Průměrná salinita mořské vody je asi 36 ‰.Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.

Který bod na Zemi je nejnižší : Nejnižší doposud známé místo na souši je přitom pobřeží Mrtvého moře, které se nachází pouhých 413 metrů pod hladinou.