Jaká je nejlepší žehlička na prádlo?
U levnějších modelů jsou nejčastěji využívány nerez, hliník nebo teflon. Tyto povrchy jsou méně odolné vůči poškrábání, pomaleji reagují na změnu teploty a mají kratší životnost. Mezi vysoce kvalitní žehlicí povrchy se řadí keramika, smalt a safír.Kvalitní napařovací žehlička by měla disponovat stálým parním výkonem alespoň 40 gramů páry za minutu. Kromě stálého parního toku má většina napařovacích žehliček ve vínku ještě silného pomocníka ve formě tzv. parního rázu, který dokáže narovnat i nepoddajné záhyby.Stačí smíchat ocet s vodou v poměru 1:1 a nalít jej do nádržky na vodu. Poté aktivujte napařování a nechte žehličku alespoň 5 – 10 minut pracovat. Nakonec ji propláchněte čistou vodou. Vyzkoušet můžete i odvápňovací prostředky, které vodní kámen spolehlivě odstraní.

Jak správně používat žehličku : Dávejte pozor, aby byly prameny opravdu suché. Žehličku nastavte na vyšší výkon, do prstů nabírejte široké pramínky vlasů a plynule po nich přejeďte žehličkou. Pramen vyžehlete maximálně 3krát po sobě a pokračujte dál. Nenechávejte žehličku na jednom místě, aby se vlasy zbytečně nekrepatěly nebo nespálily.

Jak si vybrat žehličku

Čím vyšší příkon, o to rychleji žehlička vyrábí páru. Více páry znamená, že prádlo vyžehlíte rychleji a s menším úsilím. Za naprosté minimum je považováno 1400 W. Ideální je však pořídit model s výkonem alespoň 2000 W a více.

Čím nahradit žehličku : Některý napařovač je ideální hlavně pro příležitostné žehlení jemných a choulostivých látek. Jiné si zase hravě poradí i s pevnějšími materiály a můžete jimi tak bez problému nahradit žehličku. Objem nádržky na vodu – velikost nádržky na vodu vám přibližně řekne, jak dlouho vydrží napařovač oblečení v chodu.

Žehličky s parním generátorem nabízí nejvyšší výkon ze všech typů žehliček. Intenzivní a konstantní tlak páry je mnohonásobně vyšší než u běžné napařovací žehličky. Navíc pára žehličky s parním generátorem má nejen větší tlak, je také sušší a stálá, takže vstupuje hluboko do textilních vláken a urychluje žehlení.

Před prvním použitím žehličky odstraňte ochranný plastový obal a poté vyčistěte žehlící plochu měkkým hadříkem. Nepřejíždějte žehlicí plochou přes kovové a jiné předměty jako například zipy, knoflíky apod. Čistou vlnu (100 % vlna) lze žehlit s napařovací žehličkou.

Proč žehlička Nenapařuje

Z vaší žehličky může unikat nebo kapat voda, pokud je teplota příliš nízká. Žehlička musí být dostatečně nahřátá, aby vodu přeměnila v páru. Před použitím nechte žehličku několik minut zahřát. Podívejte se do návodu k použití a ujistěte se, že používáte žehličku při teplotě, která je dostatečná pro funkci napařování.Jednoduše nanesete trochu obyčejné zubní pasty na vychladlou plochu žehličky a jemnými krouživými pohyby setřete nežádoucí špínu. Po aplikaci žehličku opláchněte vlažnou vodou, aby na ní nezůstaly stopy po pastě, a můžete se směle pustit do dalšího žehlení.Zpočátku se doporučuje používat galvanickou žehličku 1x týdně. Poté stačí pravidelně pečovat o pokožku jednou za měsíc. Účinky ošetření galvanickou žehličkou jsou: zpevňuje kontury obličeje a celkově přispívá k omlazení a regeneraci obličeje, krku a dekoltu.

Galvanická žehlička funguje na principu kladného a záporného galvanického proudu. Galvanický proud stimuluje buňky k aktivitě a díky tomu obnovuje ztracenou elasticitu pokožky. Galvanická žehlička je vhod- ná na akné, ekzémy, psoriázu, ochablou pleť s tendencí tvorby jemných linií či vrásek.

Jakou značku žehličky : Nejlepší žehličky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt
Top 1 86,3 % Vítěz srovnání Braun TexStyle 9 SI 9281 BK Přečíst recenzi
Top 2 86,0 % Pro náročné Tefal Ultimate Pure FV9845E0 Přečíst recenzi
Top 3 85,3 % Překvapení testu Sencor SSI 8440GR Přečíst recenzi
Top 4 85,2 % Malé rozměry Gallet FAR 806 Přečíst recenzi

Kolik stupňů má žehlička na prádlo : Teploty žehličky lze nastavit pomocí posuvných ovladačů s nízkou, střední a vysokou úrovní tepla. Nejnižší úroveň tepla je 135 stupňů Celsia, včetně tkanin z akrylu, nylonu a Spandexu nebo Lycry. Na druhou stranu je nejvyšší teplota žehlení 230 stupňů Celsia, což zahrnuje lněnou tkaninu.

Jak vyžehlit prádlo bez žehličky

Sušička pomůže i se zmačkanými šaty

Máte-li doma sušičku, pak budete mít pěkný výsledek, navíc bez práce a jen za čtvrthodinku. Do sušičky dejte vaše pomačkané oblečení a kousek mokré látky. To může být čistý navlhčený textilní kapesník, ponožka nebo třeba spodní prádlo, ale také můžete k oblečení hodit kostku ledu.

Použijte fén

Stačí, když místa, která chcete vyhladit, lehce navlhčíte, oděv rozložíte na nějakou rovnou plochu, třeba matraci postele, a pustíte se do fénování. Zmačkané prádlo můžete také na ramínku zavěsit někde v prostoru. Fén držte asi pět až sedm centimetrů od oblečení, abyste ho horkým vzduchem nezničili.Pára zároveň zahřívá vnitřek bubnu rychleji než voda, takže je praní v parní pračce úspornější než v klasické. Většina parních praček nabízí funkci osvěžení. Ta i bez praní dokáže zbavit prádlo nepříjemného zápachu, například od táboráku, z cigaret či z restaurace.

Proč koupit parní pračku : Hlavní výhody parních praček

Mají tišší režim. Pára proniká do hloubky textilu, a proto lépe odstraňuje skvrny. Přirozeně napínají vlákna, takže je prádlo po vyndání z pračky méně pomačkané. Jsou šetrnější k jemnému prádlu, jako je například oblečení z hedvábí.