Jak izolovat vířivku?
Mobilní vířivku můžete bez obav umístit ven i dovnitř.

Pečlivě vyberte povrch, kam ji postavíte. Podklad pod vířivku musí být rovný, pevný a bez nečistot. Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení).Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak ošetříte zakalenou vodu, je použití bezchlórové bazénové chemie pro vířivky. Voda zoxiduje a chemie jakoukoli organickou hmotu, která je obvykle nejběžnější formou kontaminace vody ve vířivce, přemění na plyn, čímž ji odstraní z vody.Vířivku na zahradě lze obložit několika způsoby. Obložení má praktickou a dekorativní funkci. U některých modelů vířivek najdeme hotové konstrukce z voděodolného PE ratanu. Vana může být také pokryta WPC deskami, ale vhodně impregnované dřevěné desky budou levnějším řešením.

Jak pečovat o vodu ve vířivce : Používejte přípravky určené přímo pro vířivky. Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.

Proč pění voda ve vířivce

Typickou příčinou zákalu je příliš krátký cyklus filtrace nebo ucpané filtry. Pokud totiž voda neproudí, ani dezinfekce vás neochrání před nadměrným výskytem bakterií. Nedostane se totiž do všech rozvodů.

Co se slanou vodou z vířivky : Svěží vzduch. Systémy využívající slanou vodu eliminují „chlórový zápach“, který přetrvává kolem některých bazénů a vířivek. Zápach je způsoben zbytky chemikálií ve vodě v důsledku nekonzistentního ručního dávkování chlóru. Vířivky se slanou vodou udržují konstantní hladinu volného chlóru.

Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu. Pokud budete udržovat pH na úrovni 7,0 (6,8-7,2) a alkalitu 80-120, spotřebujete méně chemie pro vířivky na udržení zdravé vody. Použít však můžete i bezchlorovou péči o vodu.

Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí.

Jak se vypouští nafukovací vířivka

Dobrý den, voda z vířivky se vypouští přes odtokový ventil napojením na zahradní hadici.„I když se vám po napuštění vířivky zdá voda čistá jako křišťál, vodní kámen v ní stále je. “ Je proto nesmírně důležité zejména první 2 týdny po napuštění vířivky filtry pořádně proplachovat, a to alespoň co 2-3 dny.Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.

💡 Údržba vody ve vířivce se solinátorem při prvním spuštění vyžaduje úplné rozpuštění nasypané soli. Po použití solinátoru je potřeba otestovat vodu na hodnoty chlóru a pH. Při větším znečištění je potřeba použít chemii pro vířivky.

Jak často se dává sůl do vířivky : Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru. Koncentraci soli je rovněž možné měřit za pomocí testerů. Je těžké přesně říct, jak často je třeba změnit vodu. Je nutné měnit vodu ve vířivce podle znečištění, minimálně jeden krát za čtvrt roku.

Jak vyčistit filtraci u vířivky : Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.

Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce

Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.💡 Vodu z vířivky je potřeba vypustit při zazimování, zhoršení kvality vody a její výměně. Je možné buď pomocí zahradní hadice nebo vypouštěcího čerpadla. Profesionální kontrola je vhodná u dražších (pevných) vířivek jednou ročně.

Jak vyresit dešťovou vodu : Za tímto účelem se používají vsakovací systémy, retenční nádrže a akumulační nádrže na vodu.

  1. Vsakovací objekty. K zasakování srážkových vod se nejčastěji používají klasické vsakovací jámy naplněné kamenivem a systém drenáží z drenážních trubek.
  2. Retenční nádrže na dešťovou vodu.
  3. Akumulační nádrže na dešťovou vodu.