Jak čistit vířivku?
Před napuštěním vířivku pořádně prohlédněte a ověřte si, zda je povrch v pořádku. Pokud nejde o první použití, odstraňte všechny nečistoty, jako je prach a usazeniny z vody. Můžete si koupit speciální čistič, ale postačí i hadřík a mýdlová voda. Vířivku takto umyjte vždy i před každým vyfouknutím a zazimováním.Pro kvalitní profiltrování nechte každý den alespoň 2 – 4 hodiny vodu cirkulovat. Každý týden odstraňte za pomoci vhodného čističe mastnotu, která je usazena nad hladinou vody. Pokud vířivku používáte často, pak vodu měňte každé 2 měsíce.Pro ošetření vody ve vířivkách je dobré využít přípravky určené pro desinfekci vody ve vířivkách. Vyšší teplota vody nejenom umožňuje růst a množení mikroorganismů, ale také zvyšuje rychlost rozkladu volného chloru, který může být pro ošetření vody použit, a také snižuje jeho účinek.

Jak vyčistit zakalenou vodu ve vířivce : Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak ošetříte zakalenou vodu, je použití bezchlórové bazénové chemie pro vířivky. Voda zoxiduje a chemie jakoukoli organickou hmotu, která je obvykle nejběžnější formou kontaminace vody ve vířivce, přemění na plyn, čímž ji odstraní z vody.

Jak čistit filtr ve vířivce

Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.

Proč vířivka pění : Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí.

Typickou příčinou zákalu je příliš krátký cyklus filtrace nebo ucpané filtry. Pokud totiž voda neproudí, ani dezinfekce vás neochrání před nadměrným výskytem bakterií. Nedostane se totiž do všech rozvodů.

Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje zhruba o 1-1,5ºC za hodinu. Při prvním napuštění vodou, může ohřátí trvat až 20 hodin. Doba ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách. Pokud se vám i po několika hodinách zdá, že se teplota vody nezvyšuje, nemusí to nutně znamenat poruchu ohřevu.

Jakou teplotu nastavit na vířivce

Oproti bazénům mají většinou vířivky vyšší teplotu vody kolem 35–38°C, což má za důsledek vyšší náchylnost na kvalitu vody. Můžete využívat klasickou chlórovou chemii, která při vyšších teplotách vody a při velkém množství chlóru ve vodě poměrně nepříjemně čpí do očí.Do kbelíku s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte přípravek Filtr Cleaner. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte, dokud nebude opět čistá a průzračná voda.Z hladkých povrchů lze plíseň odstranit čistícími prostředky a hadříkem nebo houbičkou. Vyčištěný povrch je nutné dosucha vytřít. Vydrhněte také všechny spáry. Dnes můžete sehnat také čistící prostředky proti plísním ve spreji, které stačí nastříkat do hůře přístupných míst a počkat.

20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.

Jak často filtrovat vodu ve vířivce : „I když se vám po napuštění vířivky zdá voda čistá jako křišťál, vodní kámen v ní stále je. “ Je proto nesmírně důležité zejména první 2 týdny po napuštění vířivky filtry pořádně proplachovat, a to alespoň co 2-3 dny.

Kdy nechodit do vířivky : Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.

Jak nastavit teplotu na vířivce

Začněte s nižší teplotou a poté postupně zvyšujte

Nastavte ovládací prvky vířivky na 36° nebo 37° a při koupání postupně zvyšujte teplotu, dokud si nebudete moci užít osvěžující koupel s masáží bez pocitu přehřátí.

Nejvhodnější metodou je zakoupení chlornanu sodného ve spreji, nejčastěji se jedná o Savo proti plísním příp. jemu podobné výrobky, které seženete v každé drogerii. Chlornan sodný zlikviduje plísně okamžitě, nastříkejte jej na postižená místa a nechte působit dle návodu a poté řádně vyvětrejte.Při běžné teplotě mohou být děti ve vířivce jen 5 minut. Když ji snížíte, mohou zůstat až 15 minut. Pořiďte dětem sedačku, aby zůstaly ponořené jen částečně. Dávejte pozor, aby děti hodně pily před i po návštěvě vířivky.

Co když ve vířivce je pH nižší : S pH souvisí také alkalita vody, která je v našich končinách většinou poměrně vysoká. Alkalitu nelze snižovat běžnými prostředky pro úpravu vody ve vířivce, lze ji pouze zvyšovat. Snižování se provádí odfiltrováním minerálních látek a dalších složek z vody, jejichž obsah se liší místo od místa.