Jak čistit Susicku na prádlo?
Je to jednoduché. Buben sušičky uvnitř vytřete vlhkým hadříkem a vodou s octem nebo citronem. Ocet nebo citron určitě máte vždy po ruce. Spolehlivě vám pomohou se zápachu během chvilky zbavit.Řešení

  1. Otevřete dveře.
  2. Stisknutím tlačítka otevřete filtr.
  3. Vlhkou rukou očistěte obě části filtru.
  4. V případě potřeby vyčistěte filtr vysavačem.
  5. V případě potřeby odstraňte vlákna z hrdla filtru a těsnění.
  6. Pokud jsou filtry nadměrně znečištěné nebo mají vodní kámen, je třeba je umýt pod tekoucí vodou nebo odvápnit.

Filtr sušičky by měl všechny nečistoty pochytat. Jenže pokud se pravidelně nevyměňuje, usazeniny se hromadí a hromadí, což má nežádoucí následky. Klesá efektivita (prádlo není suché ani po dokončení cyklu) a z bubnu sušičky se může linout nepříjemná vůně.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané : Řešení:

  1. Zvolte vhodný sušicí program. Použijte časový program, nesušte prádlo příliš dlouho.
  2. Prádlo ze sušičky vyjměte ihned po ukončení programu.
  3. Nepřekračujte maximální náplň uvedenou v části o programech nebo zobrazenou na displeji.

Co se dává do sušičky aby prádlo vonělo

Jak jinak ale zajistit, aby vaše prádlo po vyprání a vysušení krásně vonělo Přihoďte do bubnu sušičky vonný ubrousek! Nejenže prádlo provoní a zjemní tak dobře jako aviváž, ale také vybíjí elektrický náboj, který na prádle při sušení vzniká. Usnadní tak i následné žehlení.

Jak vyčistit výparník sušičky : Výparník jsem vyčistila rychle: kelímek od jogurtu s horkou vodou s trochou šamponu, mašlovačku na vánočku od Tescomy a po třech "nátěrech" voda černá. Měnila jsem vodu hodně často. Po chvilce se objevily "zlaté" asi měděné trubičky, které před zásahem byly uhelné.

Čistěte ho ideálně po každém sušení.

  1. Celý filtr vyjměte.
  2. Zmáčknutím paciček jej rozevřete.
  3. Rukou nebo ubrouskem setřete hrubé nečistoty.
  4. Pokud dále vidíte prach, dočistěte ho vysavačem.
  5. Obě strany k sobě zacvakněte zpět a vraťte součástku na místo.


Pomáhají načechrávat a přirozeně změkčovat prádlo v sušičkách a zkracovat dobu jeho sušení. Jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného odolného plastu. Vyzkoušejte míčky do sušičky od značky tescoma, které jsou určeny pro dlouhodobé a opakované použití.

Proč míčky do sušičky

Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

3) Dezinfekce výparníku – naneste speciální dezinfekci na výparník, nechte 5 minut účinkovat a následně propláchněte vodou pomocí rozprašovače na květiny. 4) Čištění plastů – na vnitřní jednotce. Pomocí hadřičky z mikrovlákna a jarové vody můžete umýt oplastování vnitřní jednotky.

Jak vyčistit spodní filtr u sušičky : Je to filtr, který zachycuje ty největší nečistoty, a proto byste jej měli čistit po každém sušení – většinou stačí hrubé nečistoty vyjmout rukou a vytřít filtr navlhčeným hadříkem či ubrouskem. Drobné nečistoty a prach jednoduše odstraníte pomocí vysavače.

Co je ve filtru v sušičce : Vlákna z oblečení, prach, pyl, alergeny nebo nečistoty. To vše se zachycuje v horním a spodním filtru sušičky.

Kolik se dává míčku do sušičky

Nemusíš se bát, že by snad koule byly v sušičce slyšet. Jsou lehoučké a nebudeš o nich ani vědět. Cena je za 3 ks vlněných koulí do sušičky, včetně papírové krabičky. Do sušičky je ideální vkládat 3 – 6 koulí najednou, aby bylo prádlo krásně nadýchané.

Použitá vlna je antibakteriální a antimykotická. Můžete je používat třeba i mimo sušičku tak, že je na malou chvíli umístíte do koše s vypraným prádlem, kde také dokážou v mezičase před věšením pohlcovat vlhkost. Doporučujeme také pro osoby s citlivou pokožkou a malé děti. Životnost je až 1500 cyklů sušení.Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.

Jak na zapáchající prádlo : Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.