Jak hnojit balkónové květiny?
Přihnojujte pravidelně do každé zálivky. Člověk jí také každý den. Stejně tak i Vašim balkonovým květinám dopřejte dostatek výživy. Největší přírůstky mají rostliny v létě, kdy při vyšších teplotách přijímají zvýšené množství vody a s ní zároveň i potřebné živiny.Rostliny obvykle vyžadují zálivku každý den, na jižních balkonech či v parných horkých dnech dokonce i dvakrát denně. Vaše rostliny zalévejte ve správný čas. Ráno nebo večer, nikdy ne v poledne, kdy je velké horko. Používejte na zalévání vodu pokojové teploty.2 až 3 týdny před výsadbou letniček zapravíme do půdy proleželý kompost, případně vícesložkové hnojivo. Pokud je výsadba včasná, můžeme zarýpat koňský hnůj, v tomto případě je ale nejlepší zeminu vyhrnout, uložit vrstvu koňského hnoje, na něj vrstvu slámy, poté vrátit zeminu na své místo a přidat kompost.

Čím hnojit domácí květiny : V první řadě můžete vybírat z hnojiv kapalných, gelových, tyčinkových a z tekutých výživ. Dále je potřeba zohlednit druh rostlin, pořídit totiž můžete hnojivo na zelené rostliny, na kvetoucí, speciální hnojivo na bonsaje, palmy, orchideje a mnoho dalších.

Jaké hnojivo na květák

Květák potřebuje neustálé přihnojování. Přidávejte kompostovaný hnůj či organické hnojivo bohaté na dusík. Hnojivo dávejte kolem rostliny bez přímého kontaktu s listy. Hnojte opět 2-4x za měsíc.

Kdy hnojit květiny : Nejvhodnější doba, kdy rostlinám dopřát živiny navíc, je se začátkem období vegetace (rostliny se probouzí ze zimního spánku) – tedy na jaře. Rostliny jsou po zimě často vyčerpané a hnojivem jim můžeme dodat energii opět růst a dělat nám tak opět radost.

Balkonové truhlíky osazujeme nejčastěji muškáty nebo petúniemi, protože to jsou velmi odolné květiny vůči pražícímu slunci i prudkým dešťům, po nichž se dokážou rychle vzpamatovat. Chcete změnu Tak vsaďte na trojkombinaci žluté, červené a bílé se zelenou, a vytvořte barevné kompozice květů.

Měli byste udržovat zeminu stále mírně vlhkou. Neznamená to, že by rostlinka měla "sedět" ve vodě, ale zemina by neměla zcela vyschnout. Stačí se prstem dotknout povrchu zeminy, pokud je suchá, je potřeba rostlinku zalít.

Jak casto hnojit letničky

Většina letniček nevyžaduje žádnou speciální péči, přesto však platí, že čím lépe se o ně budete starat, tím více květů budou mít a tím více se budou rozrůstat. Hnojení: Doporučuje se hnojit alespoň jednou až dvakrát v období květu.Hnojení: I přesto, že bohyšky jsou kvetoucími trvalkami, nepoužíváme fosforečná hnojiva, pro podporu květů, ale hnojiva pro zelené rostliny nebo dlouhodobě působící organická hnojiva. Cílem u bohyšek je mít krásné listy. Pakliže pěstujeme v květináči, přihnojujeme v době vegetace každých 14 dní.Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Jak si udělat domácí hnojivo : Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

Jak hnojit květiny : Většina hnojiv se podává ve formě zálivky, proto je také vhodné si hnojení dopředu naplánovat spolu se zálivkou, abychom rostliny zbytečně nepřelili. Pokud se rozhodnete hnojit v jiný čas, měli byste dbát na to, aby substrát nebyl vyschlý, aby se hnojivo mohlo lépe vsáknout.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

I přesto se do klasických truhlíků víc hodí nenáročné květiny, kterým nevadí nedostatečná zálivka. Patří mezi ně třeba muškáty, které snesou spíš sucho než stálé přemokření. Můžete zkusit také afrikány, nestařec nebo černuchu. Důležitým kritériem pro výběr truhlíku je jeho velikost.V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.

Kdy se mají zalévat květiny : Často je doporučováno zalévat ráno, při vycházení slunce, kdy je nepochybně ten nejlepší čas. Slunce ještě nepálí silně z oblohy, voda se neodpařuje příliš rychle a pokud nějaká ulpí na listech, má dostatek času vyschnout. Nikdy nezalévejte v pravé poledne či za největšího žáru.