Jak hledat práci na LinkedIn?
Chcete-li vyhledat konkrétní osobu na LinkedIn:

  1. Zadejte klíčová slova do lišty vyhledávání nahoře na obrazovce.
  2. Zadejte klíčová slova do lišty vyhledávání.
  3. Vyberte člena z návrhů, které se zobrazí v rozbalovací nabídce, nebo spusťte vyhledávání klepnutím na Hledat.

Logické hledání na LinkedIn můžete během vyhledávání spustit kombinací klíčových slov s operátory jako AND, NOT a OR. Zde je několik způsobů, jak použít logiku a vytvořit vyhledávání: Vyhledávání s uvozovkami: V případě vyhledávání přesného spojení ho zadejte v uvozovkách. Například: "produktový manažer".Kde hledat práci

Můžete vyzkoušet například tyto: Pracovní portály, mezi které patří třeba StartupJobs.cz Na těchto webech se hlásíte přímo na konkrétní pracovní nabídky firem, které vás zaujmou. Obvykle si zde můžete také vytvořit osobní profil, na jehož základě vás budou moci oslovit firmy, které zaujmete.

Jak oslovit na LinkedIn : Na LinkedIn máte několik možností, jak oslovovat vybrané uživatele:

  1. Pozvánkou.
  2. Zprávou.
  3. Placenou zprávou InMail.
  4. Představením se.
  5. E-mailem.
  6. Telefonem.

Jak postupovat při hledání práce

6 tipů, kterými začít, když hledám práci

  1. Přihlaste se na úřad práce a doplňte své vzdělání
  2. Kvalitní životopis v první řadě
  3. Prohlídka nabídek a odpověď
  4. Pohovor na jedničku.
  5. Chvíli vytrvejte.
  6. Nepodléhejte nevhodným nabídkám, jen abyste měli nějakou práci.

Kde hledat uchazeče o zaměstnání : Úřad práce. Pokud budete pečlivě vybírat, můžete zkoušet hledat zaměstnance i na Úřadu práce. Ideálním způsobem je navázat kontakt s konkrétní úřednicí, která zná osobně všechny uchazeče, a domluvit se s ní, koho konkrétně byste potřebovali.

Co je LinkedIn a jak ho mohu využít

  1. Vytvořte si profil: Nejlepším způsobem, jak začít používat LinkedIn, je registrace a vytvoření profilu.
  2. Vybudujte svou síť: Sílu LinkedIn využijete prostřednictvím své sítě.
  3. Najděte práci: Pokud hledáte novou profesní příležitost, můžete vyhledávat pracovní příležitost na LinkedIn.


Jak na LinkedIn

  1. Nastavte siprofilovou a úvodní fotku. Myslete na to, že LinkedIn je profesní síť a tomu by měla odpovídat i vaše profilová fotka.
  2. Vyplňte siprofesní představení
  3. Rozviňteinformace o sobě
  4. Vyplňtevzdělání, pracovní zkušenosti a dovednosti.
  5. Pochlubte sekurzy, projekty a oceněními.
  6. Nezapomeňte nasekci „Vybrané"

Kde lidé nejčastěji hledají práci

Práce, kterou hledáte nejvíce

Jedná se o pracovní místa, která jsou mezi uchazeči nejvíce žádaná. Když se na portálu Práce.cz objeví nabídka na volné místo, vyrojí se hodně zájemců, kteří chtějí pracovat nejčastěji jako obchodní zástupci, pracovníci call centra nebo administrativní pracovníci.Cena za reklamu se odvíjí podle cílové skupiny, nabídky a cíle kampaně. Minimální denní rozpočet je 10 USD – celkový rozpočet na kampaň je tedy minimálně 10 USD. Obecně lze však říci, že reklama na LinkedIn je v porovnání s propagací na Facebooku nebo Twitteru dražší.NA CO SI DÁT POZOR PŘI HLEDÁNÍ PRÁCE

  1. Posílejte životopisy pouze na pozice, o které skutečně stojíte. Pečlivě si pročtete pracovní inzerát a odpovězte si pravdivě, jak se vám daná pozice líbí.
  2. Prověřte si zaměstnavatele.
  3. Doba určitá x neurčitá
  4. Vysoké provize a variabilní složka mzdy.
  5. Forma spolupráce.


Jakým způsobem urychlit hledání práce. Podle portálu Jobs.cz trvá většině lidí v průměru 3-6 měsíců, než si najdou novou práci. Nicméně vezměte na vědomí, že tento čtvrt až půl roku je pouhý průměr. V tomto případě je tedy doba potřebná k nalezení nové práce velmi individuální.

Kde nejlépe hledat zaměstnance :

  • Personální agentury – využít služeb personální agentury je určitě dobrý nápad. Obvykle platíte až za skutečné nalezení zaměstnance (poplatek se pohybuje řádově v jedno až dvojnásobku mzdy hledaného pracovníka).
  • Inzeráty v novinách – nejstarší způsob hledání pracovní síly.
  • Pracovní úřad – často opomíjená metoda.

Co o sobě napsat na LinkedIn : Napište originální motto – Vaše profesní motto je vytvořeno, když přidáte svou pracovní pozici na profil. Můžete ho však upravit a zvýraznit svou odbornost nebo aspekt své osobnosti. Napište souhrn – V sekci O mně na svém profilu byste měli uvést své poslání, motivaci a dovednosti.

Proč je dobré mít LinkedIn

Výhodou LinkedInu je, že není anonymní a vždycky tak víte, s kým se propojujete. Úspěch na něm pak stojí na budování vztahů a získávání důvěry. Je však třeba do něj investovat čas. Pokud tohle svým kontaktům dáte, vrátí se vám to podobě nových zákazníků, klientů, zakázek.

Fotografie by měla být vždy pozitivní, odborně vhodná a důvěryhodná. Fotka, na které jste vyfoceni na pláži, u jídla, v autě, výřez ze skupinové fotografie nebo naskenovaná fotka z pasu to však není. Vhodný typ profesní fotografie ukazuje vaši hlavu s obličejem, ale také krk, ramena a část hrudi.Naplánování příspěvku na stránce LinkedIn

  1. Přejděte ke své stránce přes zobrazení super správce nebo správce obsahu.
  2. Klikněte na odkaz Začít psát příspěvek.
  3. Kliknutím na ikonu v pravém dolním rohu naplánujete příspěvek na později.
  4. Z rozbalovacích nabídek vyberte datum a čas.
  5. Pokračujte ve vytváření příspěvku.

Jaké profese jsou dnes nejvíce žádané : „Nejhledanějšími jsou aktuálně i dlouhodobě řemeslníci, a to jak v Česku, tak celosvětově. Další v pořadí jsou stavební dělníci, obchodní zástupci, řidiči, technici, dělníci do výroby, IT specialisté, zdravotnický personál a účetní,“ říká Jiří Halbrštát, manažer náboru a marketingu personální společnosti ManpowerGroup.