Jak funguje vysavač do bazénu?
Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.Zkontrolujte, zda není zavzdušněná přívodní hadice, případně proveďte její odvzdušnění. Proveďte průplach pískové filtrace. Poloautomatické vysavače jsou velmi náchylné na dostatečný průtok vody. Pokud je filtrace zanešená může dojít k omezení funkce vysavače.Před vysáváním je důležité proprat tlakový filtr.

Následně vypněte čerpadlo a ze sacího potrubí zavřete všechny ventily kromě sací trysky na vysávání / skimmeru – konkrétní ventil otevřete naplno (podle toho kam jste hadici zapojily). Na šesticestném ventilu nechte režim filtrace, zapněte čerpadlo a můžete vysávat.

Kam zapojit vysavač do bazénu : Bazénový vysavač se zpravidla připojuje k filtrační jednotce bazénu, buď pomocí adaptéru do skimmeru, nebo pomocí adaptéru do nasávacího otvoru ve stěně bazénu. Mnozí nezkušení uživatelé se však mohou dopustit chyby, díky které pak vysavač nefunguje správně. Vysavač včetně hadice je nutné před použitím zavodnit.

Jak vysát zbytek vody z bazénu

Vodu z bazénu lze vypustit i přes filtraci, stačí, když na svém filtračním zařízení nastavíte vypouštění (ventil dejte do polohy Odpad). Potom dejte bazénovou hadici do skimmeru (musí být ponořena ve vodě) a zapněte filtraci. Voda bude odcházet přes čerpadlo (mimo filtr) pryč z bazénu.

Jak nejlépe vyčistit dno bazénu : Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou. V případě většího znečištění postup opakujte.

Bazénový vysavač ruční ECO – k připojení na zahradní hadici

Voda přivedená zahradní hadicí vytvoří podtlak, který zajistí vysávání. Na vysavač je připojený záchytný sáček ze silné textilie, ve kterém se zachytí vysáté nečistoty a listí z vašeho bazénu, proto jej lze použít i pro bazény bez filtrace.

Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.

Jak vysát bazén bez filtrace

Dobrý den,. nečistoty by měla zachytit kartušová filtrace. Případně můžete zkusit dát do bazénu zahradní hadici a vločky postupně vysát samospádem vody (tzn. natáhnete vodu do hadice a položením níže, než je spodní strana vířivky dojde k samovytékání vody a nasávání nečistot do hadice).Nejčastěji se na stěnách bazénu usazuje vodní kámen. Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou.Jak se zbavit znečištění

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.


Vysávání nečistot z bazénu

  1. Pokud máte kartušovou filtraci, napojíte vysavač pomocí rychlospojky na hadici, kterou dopouštíte vodu do bazénu.
  2. Pokud máte pískovou filtraci, napojíte vysavač na filtraci pomocí průchodky nebo na skimmer.
  3. Pak už jen vysáváte a nečistoty se v obou případech vysávají do filtračního vaku.

Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu : Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Jak dlouho vydrží voda v bazénu bez filtrace : cca měsíc voda vydrží,ale nesmí být bazén hodně pod plachtou)pak se voda kazí rychleji. Takový jsme měli kdysi dávno taky, voda vydržela měsíc a pak se musela vyměnit, začal být bazén zevnitř jakoby slizký a voda smrděla.

Jak se zbavit zelené vody v bazénu bez filtrace

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.


Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.Proveďte šokové ošetření vody za pomocí přípravku chlor šok nebo chlorový granulát . Pozor! Po šokovém ošetření není možné koupání v bazénu do doby, než koncentrace chloru klesne na přiměřenou hodnotu! Nepřetržitě filtrujte vodu a pravidelně čistěte filtrační zařízení.

Kolik hodin denně filtrovat bazén : Je nutné mít v bazénu filtrační zařízení Filtrační zařízení je nezbytné pro bezproblémový provoz bazénu. V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí).