Jak funguje Slany bazén?
Jak slaný bazén funguje

Jednotka pracuje na principu elektrolýzy slané vody. To znamená, že když do vody nasypete mořskou sůl, solonizátor z ní vytvoří plynný chlór, který se hned rozpustí a vodu vydezinfikuje. Výhodou je, že plynný chlór na rozdíl od chemického chlóru nezapáchá, nedráždí pokožku a nemění chuť vody.Pokud jste se rozhodli, že přejdete na bazén se slanou vodou, tak budete potřebovat tzv. salinizační jednotku (solinátor). Ta bude zásobovat vodu v bazénu tím správným množstvím soli tzn. 4 až 6 kg na každých 1000 litrů.Žádná dezinfekce

Pokud do vody v bazénu neaplikujete žádnou dezinfekční látku, může se z vody stát ideální prostředí pro množení bakterií, řas a jiných mikroorganismů, které mají na svědomí bílou vodu v bazénu nebo v krajním případě zelené řasy. Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor.

Jak funguje solinátor : V elektrolitické cele solinátoru, instalované do bazénového okruhu působením el. proudu, dochází k stěpení molekul soli a k tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniklá kyselina chlorná, která je základním dezinfikantem bazénové vody. Nejedná se tedy o bezchlorovou úpravu bazénové vody.

Jak často filtrovat slanou vodu

V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí). U veřejných bazénových provzů je vhodné provozovat filtraci kontinuálně pro zajištění požadované jakosti bazénové vody.

Jak zjistit slanost vody : Proužkový tester slanosti vody měří rychle a jednoduše koncentraci soli v bazénech či vířivkách. Balení obsahuje 20 proužků pro měření. Pomocí speciálního zařízení tzv. salinátoru je ze soli na základě elektrolýzy produkován přírodní chlor, který účinně dezinfikuje bazénovou vodu.

Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.

Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.

Co delat kdyz je kalny bazén

Dezinfikujte bazén chlor šokem

Ten zničí veškeré bakterie a i jiné mikroorganismy, které jsou v bazénové vodě. Sice má velmi rychlý dezinfekční účinek, ale zase rychle vyprchá, takže se nemusíte obávat, že se budete koupat v chemii. Chlor šok rozpusťte v kýblu nebo větší nádobě a lijte ho opatrně podél okraje bazénu.Odpovědi jak často se všichni vyhýbají a většinou odpoví, že je třeba udržovat určitou úroveň chloru ve vodě. Rozhodně je třeba spouštět solinátor/filtraci vody denně. V návodu je potřeba si najít kolik se přefiltruje vody za hodinu, voda by měla projít filtrem alespoň dvakrát.Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Málo soli ve vodě učiní Váš pokrm planým, příliš mnoho soli nedá vyniknout chuti omáčky. Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.

Kolik kg soli na 1m3 vody : Jak správně dávkovat sůl do bazénu. Prvotní dávkování soli při napuštění bazénu je cca v poměru 4–5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Doporučujeme dodržet dávkování soli dle návodu k použití solinátoru.

Jak Namichat slanou vodu : Co dávkovat do bazénu se slanou vodou

Běžná koncentrace je 3 – 5 kg soli na 1 m3 vody v bazénu. Vznikne mírně slaný roztok. Solinátor pak průběžně vyrábí plynný chlor, který dezinfikuje vodu v bazénu. Aby dezinfekční chlor správně fungoval, je potřeba ještě vyvážit pH vody.

Proč dávat sůl do bazénu

Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.

Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu

Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu. Aplikujte proto vločkovač. Ten vytvoří shluky nečistot, které filtrace pojme nebo klesnou na dno bazénu a vy je můžete bazénovým vysavačem vysát.Při absenci dezinfekční látky se voda velmi rychle kazí, tím vzniká ideální prostředí pro mikroorganismy, řasy a bakterie, které způsobují zakalení vody. K likvidaci řas, bakterií a mikroorganismů použijeme chlor šok nebo oxi šok podle typu používané dezinfekce.

Kdy zapnout solinátor : Solinátor slané vody lze zapnout, jakmile jsou chemikálie vyváženy a hladina soli je v ideálním rozmezí.