Tiché píšťalky využívají rozdílu ve struktuře sluchového aparátu člověka a zvířete. Naladěný přístroj je dokonale slyšitelný pro čtyřnožce. Je užitečné vědět, že píšťalka by neměla být používána na místech, kde například pracují stroje, kvůli podobné frekvenci vydávaného zvuku, což může být pro psa velmi matoucí.Píšťalku zná z hodin tělocviku či z fotbalových stadionů a jiných sportovišť každý člověk. Jak se však toto malé zařízení pro vydávání „velkého“ zvuku vyrábí Píšťalka funguje na principu vířícího vzduchu v otvoru, kterým píšťalku opouští a kulička, jež v píšťalce je, způsobuje trylkování vydávaného tónu.Základní způsob, jak psa navyknout na píšťalku, je učit ho napřed hrou, podobně jako když jste ho kdysi učili povely. Než vyrazíte do terénu, trénujte nanečisto. Písknutí zapojte do povelu „ke mně“. Na psa zavoláte jménem, zapískáte, případně přidáte povel.
Jak si vyrobit píšťalku : Uřízneme čerstvý vrbový prut (větvičku). Nožem lehce nařízneme kůru v potřebné délce. Druhou část staženého proutku uřízneme od větvičky, též vrátíme do stažené kůry, posunem této části nastavujeme správné proudění vzduchu, abychom získali správný tón. Máme hotovo a můžeme si pískat.
Jak pes vnímá člověka
Pes má nejen lepší čich než člověk, ale dokáže také mnohem lépe vjemy diferencovat a interpretovat. Pes čichem rozpozná, zda jsme rozzlobení či úzkostliví, jak staré jsou stopy, jaké zprávy mu zanechali ostatní psi či zda je pod lavinou pohřbený člověk. Zda pachy vycítí z ovzduší nebo ze země není rozhodující.
Jakou frekvencí slyší psy : Sluch. Dalším velmi důležitým smyslem u psů je sluch. Pes slyší zvuk až do frekvence 65 000 Hz, kdežto člověk pouze do frekvence 20 000 Hz. A tak není divu, že pes slyší vysokofrekvenční píšťalky na rozdíl od nás lidí.
Nejlépe se nácvik přivolání provádí venku, kde pes může volně pobíhat. Během procházky změňte směr a koutkem oka pozorujte svého psa. V okamžiku, kdy se nachystá, že se za vámi rozběhne, zavolejte „ke mně“ a odměňte ho, když k vám přiběhne.
Jak cvičit psa, aby neštěkal v prázdném bytě
- V okamžiku, kdy se rozhodnete, že je nutné zakročit, důkladně se psem nacvičte povely Zůstaň! a Na místo!
- Psa rozhodně nebijte.
- Nechte ho zvyknout si na to, že se od něj vzdalujete.
- Zabavte ho.
- Vsaďte na protištěkací obojek.
- Mějte vždy na paměti, že trpělivost přináší ovoce.
Jak vyrobit píšťalku z bezu
z přírody si přineste více bezových větviček. „duši“ z bezu lze vytlačit pomocí tenké vařečky, silnějším drátem, dřevěnou kulatinou. seříznutá hrana špalíku v přední části musí být vložená vodorovně se zářezem v horní části. po dokončení se nebojte do píšťalky fouknout silněji, zkusit jí přefouknout.Druhým, na výrobu velmi snadným typem flétny je příčná: hubičku i otvory prpo hraní jednotlivých tónů je třeba vypálit žhavým hřebíkem, zasazeným v držátku (třeba kousku dřeva). Výroba trvá několik desítek vteřin a po troše zkušeností lze vyrobit snadno i dobře ladící nástroj.Ukážeme vám, jaké chování vašeho psa vypovídá o jeho náklonnosti k vám.
- Pes vás hledá Pokud chcete vědět, zda vás váš pes miluje, věnujte pozornost tomu, jak často se k vám přibližuje.
- Hluboký pohled do psích očí
- Pes vrtí ocasem.
- Váš pes vám dává dárek.
- Pes vás olizuje.
- Váš pes se s vámi mazlí a utěšuje vás.
Pes na základě výzkumů není schopný rozumově odůvodnit smrt, a mít o ní představu. Namísto toho lze konstatovat, že pes cítí ztrátu přítomnosti přítele, kamarádství a blízkého zvířete nebo člověka. Tato ztráta pak způsobuje jejich stres, smutek a depresivní chování.
Na co mají psi Fousky : Psi oplývají sadou hmatových čidel, která lidé neznají – jejich "vousy" na tlamě. Ve skutečnosti se spíše jedná o jakási tykadla, díky kterým pes vnímá předměty v blízkosti jeho tlamy. Z každého tohoto "vousového tykadla" pes získává informace, díky kterým je např. i jistější při chůzi v šeru apod.
V jakém rozsahu slyší člověk : Sluchové pole (nebo oblast slyšitelnosti) je rozsah všech zvuků, které dokáže lidské ucho vnímat. Vnímání zvuku je u člověka omezeno slyšitelnými frekvencemi (přibližně 16–20 000 Hz). U každé frekvence je odlišný rozdíl intenzit, jež slyšíme. Lidský sluchový orgán je nejcitlivější v oblasti frekvencí 1–5 kHz.
Kdy slyší pes na jméno
Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.
Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.Nejvíce zapáchají hnilobné procesy při trávení nekvalitních bílkovin (proteinů) nebo potrava se zbytečně vysokým obsahem proteinů a obilovin. Zpomalená peristaltika střev z důvodu nevhodné skladby potravy i nedostatku pohybu je důsledkem špatného trávení a vzniku plynů.
Jak donutit psa aby Nestekal : Nejlépe je začít s výchovou už od štěňátka a spojit splnění povelu s nějakou příjemnou věcí. Pejska můžete podporovat tím, že když “ticho” dodrží, odměníte ho například pamlskem nebo mu dáte jeho oblíbenou hračku, pohrajete si s ním apod. Ovšem ne vždy se výcvik podaří a pejsek se naučí na povel reagovat.