Vyšší tvrdost vody úměrně snižuje životnost filtru. Hygienické hledisko – Výrobce doporučuje filtr vyměnit nejpozději po jednom měsíci používání, a to z hygienických důvodů. Při každé výměně patrony také vymyjte nálevky konvice horkou vodou.Filtrovací patrona je určena k přefiltrování 100-150 litrů vody (v závislosti na tvrdosti vody). Toto množství spotřebuje průměrná rodina za jeden měsíc. Konvice BRITA jsou vybaveny indikátorem výměny filtrovací patrony, který je umístěn na víčku konvice.Jak funguje vodní filtr Filtrační zařízení lze za pomocí připojovací hadičky napojit na řadovou vodu. Ta je poté během samotné filtrace zbavena mechanických nečistot (písek, bahno, rez), organických látek (pesticidy, mikrocystiny), chloru a jeho sloučenin, těžkých kovů a dalších chemických látek.
Jak vyčistit filtrační konvici : Alespoň jednou týdně vyčistěte filtrační konvici BWT detergentem a důkladně opláchněte teplou vodou. nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky nebo kartáče a houbičky s drsným povrchem, které by mohly filtrační konvici poškrábat. konvici a nálevku lze mýt v myčce na nádobí.
Jak se používá filtrační konvice na vodu
konvici Před prvním použitím filtrační konvice se ujistěte, že je uvnitř správně umístěn vodní filtr. Poté uzavřete konvici a vodu z kohoutku nalijte skrz uzávěr. U našich filtračních konvic Vida je vytvořen speciální otvor na nalévání přímo uprostřed víka.
Jak často proplachovat filtraci : Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.
Filtr na mechanické nečistoty: Jak na proplach sítka
Aby domácí filtrace pitné vody fungovala správně a vodovodní filtr se neucpával, je nutné sítko pravidelně čistit, a to nejméně jednou za 6 měsíců. Sítko filtrační vložky nikdy nečistěte manuálně nebo kartáčem, je totiž příliš jemné a mohlo by se poškodit.
Plně postačí, když náplň – filtrační písek – vyměníte jednou za dva roky. Jeho životnost je ovlivněna pravidelným proplachem. Není třeba písek při každém proplachu vyndávat z filtrace. Dnešní filtrace mají funkci zpětného proplachu, čímž se filtrace pročistí a usazené nečistoty odtečou mimo bazén.
Jak nejlepe filtrovat vodu
Natrhejte nejlépe ranní trávu, strčte ji do pet lahve nebo igelitové tašky a umístěte na slunečné místo. Voda zkondenzuje a díky UV záření se i přefiltruje. Přestože se vám podaří zkondenzovat poměrně malé množství vody, na zahnání nejhorší žízně postačí.U našich filtračních konvic Vida je vytvořen speciální otvor na nalévání přímo uprostřed víka. Jakmile proteče voda skrz filtr a začne se plnit nádoba, je už voda připravena. Vodní filtry přefiltrují 100 – 200 litrů vody dle zvoleného typu, poté by se měly vyměnit za nové.Doba propírání vody je závislá na stavu znečištění filtračního písku. (cca. 2–3 min). Při propírání lze znečištění vody kontrolovat na průhledném vizoru umístěném na boku ventilu.
Díky měkké vodě bez chlóru budou vlasy a pokožka jemnější, díky čemuž se budete cítit a vypadat lépe. Obrovskou výhodou filtrované vody je to, že lépe chutná i lépe voní. Je to z důvodu odstranění nečistot a chlóru. Pokud voda nemá nepříjemnou chuť nebo vůni, je pravděpodobné, že budete pít více vody.
Jak funguje konvice : Funkce. Vodu ohřívá topné těleso, obvykle s výkonem od 1500 do 2500 W. Starší topná tělesa byla spirálová, novější konvice je mají vestavěna do dna. Konvice je vybavena bimetalovým spínačem, který po dosažení bodu varu odpojí topné těleso od přívodu elektrické energie.
Jak dlouho muze bezet filtrace : Vždy je však potřeba hledět na to, aby zvolená filtrace měla s ohledem na objem bazénu dostatečnou výkonnost (schopnost přefiltrovat potřebný objem krychlových metrů vody za hodinu). Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin.
Jak správně propláchnout pískovou filtraci
Pokud dojde k zanesení písku, ventil přepněte do polohy zpětného propláchnutí. Voda do filtrace začne proudit košem na dně nádoby, zvíří písek a uvolní z něho zachycené nečistoty. Při zpětném propláchnutí se ale voda nevrací do bazénu. Ventil ji přesměruje do výpustní příruby, kterou špinavou vodu vypustíte mimo bazén.
Dodržujte následující postup:
- Vypněte přívod vody, a to pomocí ventilů před vstupem do filtru i na výstupu.
- Opatrně odšroubujte filtr pomocí klíče nebo ručně.
- Vyjměte vložku se sítkem a opatrně ji opláchněte pod tekoucí vodou.
- Až bude sítko úplně čisté, vraťte jej do filtru.
- Filtr společně s těsněním znovu přišroubujte.
Jak často měnit filtrační kuličky Životnost filtračních kuliček je značná, ale jejich výměna závisí na míře znečištění vody. Při pravidelném používání a udržování bazénu je vhodné je měnit jednou za několik let (3-5), což je méně často než u pískových filtrů.
Proč nepít vodu z kohoutku : To vše vede k tomu, že voda, která teče z kohoutků obsahuje celou řadu různých nebezpečných látek, jako jsou různé druhy solí, chlór, viry, plísně, bakterie, jiné sedimenty . Pití takové vody přináší více škody, než užitku a může mít negativní dopad na lidské tělo .