Samonafukovací karimatky
Princip samonafukovaček spočívá v tom, že uvnitř je pěna se vzduchovými kanálky (dle typů různě nastavenými), které sami nasávají vzduch a zvětšují svůj objem. V dnešní době je již nepřeberné množství délek od cca 150cm do 220cm, ale stejně tak je to i se šířkami začínajících na cca 50cm.Při prvním použití je potřeba nechat karimatku nafukovat přibližně jednu hodinu. Poté, co se karimatka nafoukne, doporučuje se ji ústy dofouknout, aby byla dostatečně tvrdá, a ventil zavřít.Pro vyfouknutí: Plně otevřete ventil po směru hodinových ručiček. Začněte rolovat matraci od konce, na opačné straně než se nachází ventil, a stlačujte vzduch směrem ven k ventilu. Zavřete ventil.
Jak najít díru na karimatce : Všimli jste si, že karimatka uchází, ale nevíte kudy Najít díru v karimatce pouhým okem je opravdu těžké, díra je většinou opravdu velmi malá. Ideální je karimatku namočit mýdlovou vodou a pozorovat, kde se začnou dělat bublinky. V tom místě bude díra.
Jak vypustit samonafukovací karimatku
Karimatka má systém dvojitého ventilku: Ventilem IN se dovnitř dostává vzduch, nicméně stlačením černého ventilku můžete vzduch i upustit, když na karimatce ležíte. Otevřete ventil OUT pro vypuštění vzduchu, až budete karimatku vyfukovat.
Jak nafouknout samonafukovací karimatku Pinguin : Po otevření svrchní vrstvy ventilu karimatku snadno nafouknete díky zpětné klapce bez ztráty tlaku. Zatlačením klapky lze jemně regulovat tlak v matraci. Po otevření druhé vrstvy je ventil plně otevřen a je možné karimatku snadno vyfouknout.
Jak najít díru na matraci
Nejúčinnější metodou je dát mýdlovou vodu na povrch plně nafouknuté matrace. Pokud se na nějakém místě objeví bubliny, jde pravděpodobně o místo, kde matrace uchází. Proto se ještě ujistěte, zda slyšíte ucházející vzduch.
Lepidlo Liquid Patch slouží k opravám všech výrobků z PVC, jako například nafukovací čluny, broďačky, nafukovací matrace, …
Jak uchovávat nafukovací karimatku
Skladování Karimatce prospívá skladování v rozbaleném stavu, na suchém místě, s otevřeným ventilem. Ve vlhkém prostředí ji může poškodit plíseň.Pokud obdržíte matraci srolovanou, měli byste s jejím rozložením na rám postele počkat 72 hodin. To je dáno tím, že se jedná o maximální dobu, kterou může matrace potřebovat k dosažení 100 % svého objemu, a tedy i plných funkcí a vlastností.Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.
Jak najít díru na matraci
Nejúčinnější metodou je dát mýdlovou vodu na povrch plně nafouknuté matrace. Pokud se na nějakém místě objeví bubliny, jde pravděpodobně o místo, kde matrace uchází. Proto se ještě ujistěte, zda slyšíte ucházející vzduch.
Jak vycistit Samonafukovaci karimatku : Povrch karimatky čistěte mýdlem nebo prostředkem na nádobí. Šetrným otíráním se zbavte všech skvrn. Karimatku nesušte na slunci. Spíš ji otřete do sucha hadrem.
Co pod nafukovací karimatku : Tyvek je lehká, vodotěsná, paropropustná a hlavně levná stavební folie z polyethylenu s vysoku odolností od firmy DuPont, která se výborně hodí jako podložka pod karimatku, stan nebo pro zhotovování outdoorových doplňků.
Co dělat s Počůranou matraci
Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout. Pokud toto čištění matrace od moči nezabere.
Jak vyčistit smradlavou matraci Zapáchající matraci zachráníte pomocí sody bikarbony, které umí pohltit zápach, ale i prach, vlhkost a mastnotu. Nasypte ji na matraci a rozetřete kartáčem. Po cca 15 minutách matraci důkladně vysajte.Životnost matrace se pohybuje mezi 5 až 10 lety, záleží, o jaký typ matrace se jedná, zda je položena na správném podkladu a jak se s matrací zachází. Z hygienického hlediska se však doporučuje vyměnit matraci maximálně po 4 letech užívání.
Kolik místa kolem postele : Mezi boční stranou postele a stěnou nebo vysokým nábytkem je nutno dodržet minimální vzdálenost 70 cm. Při kratší vzdálenosti se lůžko špatně stele a přístup k němu není dostatečně pohodlný. Mezi čelem postele a zdí postačuje vzdálenost 60 cm, protože tento prostor slouží většinou jen pro komunikační účely.