Dopravce pak nasazené holuby odveze na místo startu, které může být vzdálené sto, dvě stě, ale třeba i tisíc kilometrů. Po vypuštění se každý holub vrací do svého holubníku, kde na něj čeká chovatel. „Holub dosedne, čip se spojí s anténou a na displeji počítače se ukáže číslo holuba a číslo doletu,“ říká chovatel.Není pochyb o tom, že si holubi hledají cestu podle slunce a geomagnetického pole. Pomáhají si ale i dalšími smysly. Zcela jistě se orientují i sluchem. Reagují na stabilní zdroje nízkofrekvenčních zvuků, jaké vznikají například působením mořských vln.Za život jich zvládne i dvacet tisíc.
Co delat kdyz prileti holub : Pokud najdete poštovního holuba s poraněním, znemožňujícím let, předejte jej prosím některému chovateli ve vašem okolí, nebo někomu dle adresáře spolků a funkcionářů zde… Pokud najdete mrtvého poštovního holuba, bude vám majitel vděčný za nahlášení čísla kroužku a místa nálezu.
Kdy odlétají holuby
Na podzim, v říjnu až listopadu odlétají do teplejších míst (středozemí, severozápad Afriky). Holuba hřivnáče velmi připomíná holub doupňák (Columba oenas), který se nejčastěji zdržuje v hlubokých listnatých a smíšených lesích s dostatkem starých stromů.
Jak daleko doletí poštovní holub : Jak daleko může takový poštovní holub doletět "Vzdálenost, kterou je dobře vycvičený holub schopen uletět za jeden den, je dokonce až 1200 kilometrů.
Hlavní rozdíly mezi holubem a hrdličkami jsou ve velikosti, barvě a chování. Hrdličky jsou obvykle menší než holubi a mají často jemnější a měkčí rysy. Barva hrdliček bývá více na šedou nebo hnědou, zatímco holubi mají často pestřejší a výraznější zbarvení.
Poštovní holub se podobá holubovi skalnímu, jeho vzhled je zcela podřízen výkonu, rychlosti a vytrvalosti v letu. Nejdůležitějším exteriérovým znakem je trup, který musí být pevný, s těžištěm v přední části, s širokou a vyklenutou hrudí. Tvar těla je aerodynamický a vyvážený.
Co odpuzuje holuby
To, co holubi nemají rádi, je koření. Nasypejte tedy na místa, na kterých se často zdržují, trochu pepře, skořice nebo jiného koření. Nešetřete a v případě deště nezapomeňte koření dosypat. Kromě holubů vás může potrápit také invaze asijských berušek.mrkev, vařené brambory, salát. Zkrmovat lze i suchý rozdrcený nebo rozmočený chléb. Nesmíme zapomínat ani na přídavky minerálních doplňků a vitaminů. Holuby bychom měli krmit asi třikrát denně, výhodnější je použití krmítka se zásobníkem, k němuž mají holubi přístup po celý den.V naší zemi je tažný, odlétá na zimu do Středomoří, převážně do Francie, Španělska a Itálie. Populace sídlící v jižní Evropě a na britských ostrovech jsou stálé.
Dožívají se maximálně 20 let.
Jak se jmenuje samec od hrdličky : Samec hrdličky. Nebo “holoubek” a samici "holubička". Například prodám holoubka hrdličky chechtavé. Je to podobný jako když se samci bažanta nebo tetřeva říká kohout a samici slepice.
Jak vypadá divoký holub : V rozpětí křídel měří 68–77 cm a jeho hmotnost se pohybuje mezi 350–680 g. Opeření je převážně šedé s vínově červenou hrudí a výraznou bílou skvrnou po stranách krku. Ve všech šatech a zvláště v letu je typický také široký bílý pruh na svrchní straně křídel. Oči jsou světlé žluté.
Jak poznat poštovního holuba
Poštovní holub se podobá holubovi skalnímu, jeho vzhled je zcela podřízen výkonu, rychlosti a vytrvalosti v letu. Nejdůležitějším exteriérovým znakem je trup, který musí být pevný, s těžištěm v přední části, s širokou a vyklenutou hrudí. Tvar těla je aerodynamický a vyvážený.
KDY JE MÁM VYPUSTIT Svatební holubi se vypouštějí po obřadu v okamžiku, kdy se tvoří společné foto a je po ruce dost pomocníků. Ze zkušeností víme, že nejdříve je lépe holoubky nafotit v kleci, dále pak novomanžele s holoubky a až poté je mohou společně vypustit na svobodu.Pro zahnání holubů můžete také použít přírodní odpuzovače, jako je pepř, skořice, paprika nebo jiné koření, které holubi nemají rádi. Tyto babské rady proti holubům jsou ekologické a velmi levné.
Co mají rádi holuby : mrkev, vařené brambory, salát. Zkrmovat lze i suchý rozdrcený nebo rozmočený chléb. Nesmíme zapomínat ani na přídavky minerálních doplňků a vitaminů. Holuby bychom měli krmit asi třikrát denně, výhodnější je použití krmítka se zásobníkem, k němuž mají holubi přístup po celý den.